От мобилни телефони до цифрови камери
zmiori - специалист
Сори а аз през цялото време обяснявам за диджиплекса.
И тикмо се чудех как ще разберем как са декларирани зоните.
За Есприта редиш последователно датчици без да се кахъриш.
iliyanpitbul - напреднал
Разбрах. Благодаря.
iliyanpitbul - напреднал
Така.Всичко е навързано и работи след 72 часови проби.Обаче възникна ми чуденка относно акустичните датчици /парадокс glasstrek 456/ как да съм сигурен,че работят. Не успях да се снабдя с "нещото" с което се тестват и ......намерих няколко стари стъкла.Но резултатите са крайно незадоволителни.Веднъж сработват два-три пъти не.Тествах 6 бр. датчици едно и също. В самия датчик има два джъмпера.J1-не можах да го разгадая за какво е/фабрично ми е сложен джъмпера/.J2- мисля,че е за чувствителността.IN- слаба OUT-силна.Фабрично ми е на силна /махнат джъмпер/,но при тестовете никаква разлика. Някой има ли на идея какво прави J1 и защо сработват по този произволен начин? Толкова несигурни ли са акустичните датчици?
Може ли да ми препоръчате датчик който да покрива помещение 7м. на 1,2м ,но да не реагира на 25кг. куче.
Nimi - специалист
Акустично датчици се тестват трудно! Не напразно си има специален тестер за целта. Добрия датчик трябва да анализира няколко честоти преди да даде сигнал за тревога.

Ако кучето е 25кг... ще си съвсем на границата. Търси 40кг. датчик.
iliyanpitbul - напреднал
Предполагам,че е трудно. Но някак не ми изглеждат сериозно да не сработят при строшаване на горно стъкло на балконска врата. Вярно,че е единично 4мм,но все пак така силно го праснах с чука. Всичко на сол.
iliyanpitbul - напреднал
Здравейте,аз продължавам да си "чопля" моята вехта бабичка есприт 727 и ми възникна едно въпросче. В ръководството на потребителя "софтуерна версия 3.3" на стр.5 адрес 37 /блокиране на инсталаторския код/ е указано "клавиш 1 свети:системата се връща към фабричкия код след нулиране.По-късно на стр.9 пак адрес 37 е казано "клавиш 1 свети:инсталаторския код е блокиран". :? Та кое от двете твърдения в една инструкция е вярно? Другото което ме вълнува е сирената.До момента бях с една обикновенна пищялчица,която доволно информираше заинтересованите лица,но в обекта имаше постоянно присъствие.Сега вече ще остава и по няколко часа празен,съответно ще се нуждая от повечко шум.За целта се снабдих със сирена SK107W и моля да получа помощ как да я свържа.Захранването и с + и - са ясни,клемите "защита 24ч AP" е защитата срещу отваряне и просто предполагам,че трябва да го добавя към "синджира" от тампери на датчиците.Останаха клеми "Вкл ON" -къде трябва да отиде в централата? И клема "+/- управление IN"- къде трябва да отиде в централата? Накрая Jp1 и Jp2 -кой в каква позиция трябва да бъде?
Nimi - специалист
"Installer code locked. (will not revert to system default upon reset) Important: if the installer code lock is activated, and the new installer code is subsequently lost or forgotten, there is no way to return the system to programming mode. The panel must be returned to Paradox Security Systems for installer code reset. There is a charge for this service."

Ако активираш функцията и забравиш инсталаторския код.. гледай да не го забравяш. И ресета няма да помогне ;-)

Клема "+/- управление IN" я закачаш там където до сега ти е бил "-" на обикновената сирена и избираш управление с "-". Ще трябва да сложиш там и един резистор 1ком примерно към +12В за да блокираш сирената.

Ако не искаш резистор то към клемата "COM" подай +12В а не минус.
iliyanpitbul - напреднал
Така,да видим дали съм разбрал правилно. От aux + на централата подавам към "захранване +" на сирената. От "aux -" към "захранване -". Към тампер зоната на централата добавям "AP защита 24ч". На "+/- управление IN" подавам минуса от централата т.е. N.O. И на "Вкл. ON" подавам "BELL+" от централата. Слагам резистор на централата между клеми N.O. /минуса/ и "BEEL+". Избирането да се управлява по минус предполагам става с джъмперите на сирената. Или jp1 off ,jp2 on.Много благодаря,че се отзова.
Nimi - специалист
"Вкл. ON" показва статуса на алармата - дали е включена или изключена. Трябва да се свърже към PGM програмиран за това. Ако искаш да има индикация на сирената за състоянието на алармата.

Тема "алармена система Paradox + GSM комуникатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: