От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте!
Мой познат има инсталирана алармена система Paradox DGP-848 ( http://www.compcrete.co.za/Download/Man ... 0EI061.pdf ) и си е купил GSM комуникатор GSM-Mini-250(http://www.hitech-bg.com/documentation/ ... manual.pdf )
Трябва да свържем GSM комуникатора, но с алармени системи не съм се занимавал. От упътването на GSM комуникатора до колкото разбирам трябва да са свързани захранването (12V и GND, които са ясни), ST и АL се използват за програмирането, но не знам PGM къде да го свържа към алармата. На алармата има свободни изходи PGM.
Ако някой е ползвал такава алармена система с GSM комуникатор ще се радвам да сподели кое, къде се свързва.
lz1wvm - специалист
Искаш да управляваш централата с комуникатора,или обратно.
Иска се като се активира алармата, GSM комуникатора да сигнализира на дадения номер и алармата да може да се изключи от разстояние с обаждане или СМС.
lz1wvm - специалист
Прочети описанието на GSM комуникатора.Никъде не пише,че има входове за управление(набиране на телефони).Има само един изход,който се управлява чрез обаждане,от определен телефон.По-добре го върни откъдето е купен,и питай за нещо друго,което ще свърши работа.
iliyanpitbul - напреднал
Здравейте,за да не генерираме безкрай нови теми ще си позволя за пиша в тази тема.Системата е "парадокс есприт 727".Питанките са относно подвързването на датчиците за движение в кутията на самата платка.Кой цвят къде?От "пир" датчика си тръгват 6-те кабела/н.о.-жълт,н.з.-зелен,+червен,-черен,клеми 5и6 са син и бял,които са темпер зона/.Предполагам жълт на н.о. клема на платка,зелен на н.з. на платка,червен и черен на захранване на платка/сигурно е 100%/,обаче темпер зоната къде трябва да отиде???Принципно ясно,че става дума за н.з. контакт който при опит да се отреже кабела и/или отвори датчика сработва системата независимо от това дали е в очакване или в охрана /т.нар. 24ч самоохрана/.Темпер зоната от "пир" датчиците /в моя случай 5бр/,1бр темпер зона на самата кутия с алармата,1бр. темпер зона ще монтирам аз в шкафа за оръжието/основна идея на алармата/ и незнам клавиатурата има ли и тя темпер зона на едно общо място ли се закачат?Ами МУК-а на входната врата къде?Много станаха въпросите,но ако някой може да помогне ще съм благодарен.
zmiori - специалист
Тамперите можеш да ги вържеш последователно на аларменото реле да ги боднеш в зона. Тогава няма да имаш сабитие ако я барат в режим без охрана. Не е ясно как са балансирани зоните. Каке прграмирана централата така дистанционно е малко трудно.
Мук-а на входната врата е на зона в клавиатурата. Клавиатурата няма тампер.
iliyanpitbul - напреднал
Малко ми просветна,в датчика има само клема N.C. /6 клеми-N.C.,com,+,-,вход темпер,изход темпер/.N.C. от датчика отива в Z1 на платката /1килоом е ясен/,com в com,плюс в плюс,минус в минус.Останаха темперите.Понеже имам пожарна зона на платката,а тя е един вид 24 самоохрана,ако обера всички темпери и ги забуча в пожарната зона дали няма да стане това което искам.При режим изчакване/готовност/изкл. да генерира събитие/алармен сигнал,че даже ще е и с различен звук.А относно МУК-а на входната врата малко да помогнеш.От платката към клавиатурата тръгва жълт/yel keypad/,зелен/grn keypad/,червен/aux+/,черен/aux-/ и остават два свободни края.В клавиатурата съответно влизат:жълт-жълт,зелено-зелено,червено-червено.Обаче черния има връзка в клавиатурата и се разкланя на черен и син /като на синия има 1 килоомов резистор/.Та понеже предполагам,че МУК-а на врата трябва да се върже точно на това разклонение /син+черен/,дали може да вържа там двата свободни края да ги наречем/бял и син/ и по тях да "върна" до кутията и там да направя връзката с МУК-а на врата,защото кабела за МУК-а отива не до клавиатура,а до кутията?
lz1wvm - специалист
:arrow:

Прикачен файл

K6X6EA-02.rar
(56.32 KиБ) Свален 223 пъти
iliyanpitbul - напреднал
Благодаря,малко по-малко стават нещата.Клавиатурата е била вързана така,защото при стария монтаж е нямало МУК.Сега остана да експериментирам с пожарната /7 зона/ и темперите.Мисля,че с монтажа с общи усилия се справихме.Като си поиграя малко с настройките ще видим дали ще се похваля с работеща система.Благодаря и успешен ден на всички.

Сетих се за още нещо по монтажа.1килоомовия резистор на МУК-а е на минусовата верига/по схемичката/,а при датчика/този който си беше вързан при мен/ е на веригата от нормално затворения контакт.Та на датчиците там ли трябва да са,а при темпер зоната къде се слага?На сом или на N.C. веригата?
iliyanpitbul - напреднал
iliyanpitbul написа:

Сетих се за още нещо по монтажа.1килоомовия резистор на МУК-а е на минусовата верига/по схемичката/,а при датчика/този който си беше вързан при мен/ е на веригата от нормално затворения контакт.Та на датчиците там ли трябва да са,а при темпер зоната къде се слага?На сом или на N.C. веригата?
Някой да има идея?

Тема "алармена система Paradox + GSM комуникатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: