От мобилни телефони до цифрови камери
todortv - майстор
Някой ползва ли такава джаджа и какви са отзивите?
Изображение
pachosz - специалист
И аз го гледах това в олх-а и се зачудих дали върши работа. Най ми хареса, че пише имало измервателен шаблон. Ще взема да се обадя да ги питам.
hidrazin - майстор
Колко му искат в плювалника? Ако е над 30 кинта си вътре.
Пък колко работа върши? Ами като микроскоп за 30 лева. :-D
:partyman:
pachosz - специалист
hidrazin написа:
Ами като микроскоп за 30 лева. :-D
:partyman:
Тц! Искаха му 60 или 65 май беше.
hidrazin - майстор
Тц! Не е познал. Струва 16$ с безплатна доставка и малко чакане.
Пък на тоя ще трябва да му платиш сигурно и ЕКОНТ. :-D
:partyman:
stiv1961 - майстор
Обявата е подвеждаща май :? , вижте сами
http://olx.bg/mikroskop-endoskop-usb-ka ... -i51955336
hidrazin - майстор
Е какво да и е подвеждащото? Тоя си е отворил цял магазин.
Продава микроскоп 2 мегапиксела, микроскоп 5 мегапиксела, ендоскоп 5 метра, ендоскоп 15 метра и една стойка.
Първия микроскоп дето е 2 мегапиксела е 16$ което е близо 27 лева. Той го продава за 45 лева.
Като сложиш и доставката излиза на двойна цена.
Другите неща не ми се занимава да гледам колко си е сложил.
:partyman:
Lisko - майстор
Един колега, който работи електроника си взе точно същия.
Като цяло може и да е полезен (да видиш по-добре неща които иначе не виждаш) но не очаквай чудеса. Най-много го нервира закъснението в картинката, което ако само гледаш щеше да е окей, но ако пипаш и гледаш - не е. Примерно искаш да работиш с пинсети над някаква тънка жичка но картинката не идва в реално време, а примерно със половин секунда закъснение. За това време, може да си скъсал жичката без да разбереш.
mir4oto - специалист
Затова съществуват все още аналоговите камери, там закъснение няма.
ditronix - специалист
Закъснението на картината при извършване на ремонтна работа може да причини куп неприятности, затова подобен уред е неудачен в такива случаи. Аз колкото съм си кьорав все още се справям сс една лупа с осветление на ВЕЛЕМАН- не помня колко увеличаваше, но е в рамките на 4-6 пъти. С това микроскопче по-скоро могат да се търсят трудно видими дефекти- пукнатини по платката, в спойките, по самите елементи. Преди 2 години имах проблем с една болежка, 2 месеца на крака ми се появяваше едно зачервяване, сърби, намажа го с нещо и утихне. След седмица пак така. Щях да пътувам до Барселона и няколко дни преди пътуването нещото пак се появи и направо си се влоши. Отидох на кожен лекар, нямаше как вече да не обърна внимание и от дума на дума нещата отидоха към ухапване от кърлеж. Не ми се вярваше, защото това стана през декември. Докторката изкара един такъв микроскоп и с него огледа поразеното място. Хоботът на гадината стърчеше като колче в центъра на раничката! А преди това гледахме с лупи- никой нищо не видя, даже и синът ми, който все пак е на 22 години! Та в такива случаи микроскопчето е безценно и все се каня да си поръчам едно и аз. Ей на това му се каня от преди Нова година http://www.eachbuyer.com/usb-led-2mp-80 ... 41226-N-EN

Тема "USB микроскоп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: