От мобилни телефони до цифрови камери
kolev_k - специалист
Lisko написа:
Линейното увеличение зависи от това колко ти е голям екрана - ако е 15" е едно, а ако е 30" е два пъти по-голямо.
Ц,ни позна.4 пъти е по-голямо.2х височина и 2х ширина.2х2=4,нъл тъй?
Lisko - майстор
kolev_k написа:
Lisko написа:
Линейното увеличение зависи от това колко ти е голям екрана - ако е 15" е едно, а ако е 30" е два пъти по-голямо.
Ц,ни позна.4 пъти е по-голямо.2х височина и 2х ширина.2х2=4,нъл тъй?
Ако обичаш не се изказвай в области с които не си запознат. Всеки форумец с малко обща култура може да съобрази разликата между линия и площ. Казва се линейно увеличение, не се казва площно увеличение.
Чел си някъде, че осветеността расте с квадрата на линейния размер и нещо ти е останало, ама не е за тоя случай.
novgradski - специалист
И аз пробвах с една стара web камера .Обърнах обектива (оказа се М10х1 ) и го навих обратно.Но се оказа че фокусното разстояние е около 10мм и за запояване няма да е удобно ,но петолъчката от 2ст (която е около 1мм) се вижда на екрана 150мм ,но не разпъвам до цял екран защото пикселите почват да се четат. Ако обекта е доста неравен можеш да фокусираш само част (примерно по-високите части) - ниските за да ги фокусираш -се разбутват високите.
Прикачен файл:
Микроскоп 1.jpg
Прикачен файл:
Mikroskop 2.jpg
Последна промяна от novgradski на съб окт 14, 2017 8:10 am, променено общо 1 път.
kosata - специалист
Това с уебкамерата и аз съм го пробвал,даже още си стои.Върши работа оптиката и ,но проблема идва от ниската резолюция от 0,3МP.Виж ако се сложи една поне 2MP матрица ще се вдигне качеството доста и ще върши работа!

Тема "USB микроскоп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: