От мобилни телефони до цифрови камери
turbocharged - специалист
Нали си със сматр тв. Звука може да се прехвърли по блутут към блутут слушалки или към телефон или таблет в който да си включиш нормалните слушалки. Има и блутут адаптери за нормални слушалки.
http://youtu.be/eazAn9l11cY
turbocharged - специалист
Кофти не е много смарт тв то. Няма да стане с подръчни средства значи. Иска си допълнителна техника за да се ползват слушалки.
zdravcho - специалист
gnt69 написа:
Та решението е в продавалника за 20 кинта конвертор от цифров към аналогов звук, обаче излизат чинчове ама с един кабел ще стане за слушалки.
дали с това от оптиката или през SCART крайния резултат е един и същ - сигнал с ниво подходящ да се подаде на усилвател, а не директно на слушалки. Казаха го и няколко пъти по-нагоре.
DMN написа:
Обаче как стои въпроса с регулирането на звука от оптичния изход? Регулира ли се от дистанционното на телевизора?
на някои ТВ из настройките може да има опция нивото на аудио изхода дали да е синхронизирано с усилването на ТВ. Ако няма би трябвало да не се регулира. Има и още една вероятност - на цифровия изход може и да няма сигнал в зависимост от подавания към ТВ сигнал(примерно аналогов сигнал от декодер/сет топ бокс/двд плеър).
DMN - майстор
Опс...забравихме, че щом ще има слушалки, то говоритерите на телевизора не трябва да се чуват. От скарта-а има постоянен сигнал, който не се влияе от регулирането на звука от телевизора, така че звука може да е намален до нула, но изходен аудио сигнал в скарт-а ще има, което е удобно за използване на сигнал за слушалки. Предложих безжичните слушалки, защото може да имат някакво усилване на входящия сигнал :? . СКАРТ-а не става за директно включване на слушалки, каза се по-горе, също го потвърждавам, пробвал съм го това преди доста време - чува се изключително слабо. Трябва си НЧУ(нискочестотен усилвател). Не е трудно да се направи такъв за слушалки, даже ще е в духа на форума, но в случая по-добре е да се търси готов продукт. Идеята на nikolov333 също ми хареса, хитро, поздравления :) .
А иначе, за това, че телевизора е смарт, и на мен ми мина през акъла, че трябва да има някакъв смарт вариант за включване на слушалки, но в характеристиките не се вижда да има такава възможност, ама може телевизора да е по-смарт от нас, и все пак да има такава възможност :) .
:partyman:
kozl - майстор
Нашият TV е Самсунг и има изход за слушалки. А този изход с настройки и с помощта на адоптор включен в комплекта може да се конфигурира за аудио изход към усилвател с чинчове. Доста нетрадиционно решение, но.... и все пак си смених старата стерео уредба с нова и ползвам оптиката.
И аз предполагам, че безжичните слушалки и скарт изхода с добавената букса ще решат проблема.
Ivanov388 - специалист
Монтирал съм стерео жак за слушалки -женски с превключвател за изключване на високоговорителите (ВГ).
НЧУ се включваше към ВГ през кондензатори 1000мF. Добавих два резистора по 56 ома при включване
към слушалките и всичко приключи с разходи за около 50 стотинки.
Трябва да се види схемата на крайното стъпало за вътрешните ВГ дали става за включване на слушалки по този начин.
stridata - специалист
Ivanov388 написа:
Монтирал съм стерео жак за слушалки -женски с превключвател за изключване на високоговорителите (ВГ).
НЧУ се включваше към ВГ през кондензатори 1000мF. Добавих два резистора по 56 ома при включване
към слушалките и всичко приключи с разходи за около 50 стотинки.
Трябва да се види схемата на крайното стъпало за вътрешните ВГ дали става за включване на слушалки по този начин.
Иванов, ти изтепа рибата! Благодаря на всички за предложенията!

Тема "Изход аудио на телевизор Самсунг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: