От мобилни телефони до цифрови камери
intel core - специалист
това с автомобилната запалителна бобина може да се пробва,а не става ли да ползвам направо баласт (запалка) за ксенонова система?
Lisko - майстор
8180 написа:
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 146#p48146

В зората на Форума Колегата Хигро често ни разясняваше някои "митове и легенди" по темата.
Хигро много правилно е писал че озонът е вреден, но малко над него видях следния бисер:
Учените са установили, че озонът е мощен антиоксидант

При това написан с червено. Много интересно - все едно учените да установят, че саждите са мощен анти-почернител... Или, че водата е мощен обезводнител !
sashot - специалист
intel core написа:
това с автомобилната запалителна бобина може да се пробва,а не става ли да ползвам направо баласт (запалка) за ксенонова система?
С баласт от ксенонова система, според мен, няма да стане. Запалващото напрежение, което той генерира е прекалено ниско, ако не греша няколкостотин волта.
hidrazin - майстор
Запалващото напрежение не е ниско 25-30 kV.
Проблема е че електрониката прави само няколко такива импулса и ако лампата не запали се самоизключва.
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Lisko написа:
Хигро много правилно е писал че озонът е вреден, но малко над него видях следния бисер:
Учените са установили, че озонът е мощен антиоксидант

При това написан с червено. Много интересно - все едно учените да установят, че саждите са мощен анти-почернител... Или, че водата е мощен обезводнител !
Ако помислиш малко ще видиш, че това червеното е вярно, и сравненията ти не са коректни :wink:
8180 - майстор
LazarGanev написа:
Lisko написа:
Хигро много правилно е писал че озонът е вреден, но малко над него видях следния бисер:
Учените са установили, че озонът е мощен антиоксидант

При това написан с червено. Много интересно - все едно учените да установят, че саждите са мощен анти-почернител... Или, че водата е мощен обезводнител !
Ако помислиш малко ще видиш, че това червеното е вярно, и сравненията ти не са коректни :wink:

Велики Майсторе,
че не ти знам името, :)
Поясни моля!
Гатанките май са неуместни по въпроса при масовото НИ/МИ ниво.
Колегите вече творят уред - да не стане беля. :?

За мен Хигро беше (че не се мярка много) начетен и коректен търговец.
LazarGanev - "Велик майстор"
Хигро все още си е начетен и винаги съм се отнасял с респект към него и неговите знания и писания! В какво ме обвиняваш :) ? Изобщо не съм специалист в химията, но доколкото си спомням озонът е неустойчива форма, разпада се бързо, при което си мисля, че привлича и кислородни атоми от средата в която се намира. Това не са ли антиоксидантни свойства?
8180 - майстор
LazarGanev написа:
Това не са ли антиоксидантни свойства?
Честна пионерска не знам и нямам идея, както и дали е важно по темата.
Иначе, допускам, че днес витаят множество "рекламни/пазарни" легенди, спекулиращи с нашето незнание за pH, Q10+, фосфати, ксилуролова киселина (ако така се пише), енергийни класове, нано-ххх и пр.
LazarGanev - "Велик майстор"
Бързам да допиша - това, че е антиоксидант, не означава че е полезен! Не искам да споря за полезност и вредност, просто разсъждавах, че сигурно наистина е вярно заключението на учените. На жена ми баба и утре прави 90 години - да е жива и здрава, не е ползвала йонизатори и озонатори, тъй че иаз мисля да мина без тях, особено пък като не съм сигурен нито в положителния ефект, нито в липсата на отрицателен :wink:
hidrazin - майстор
Абе чувате ли се какво говорите???? Какъв антиоксидант е озона след като е един от най-силните оксиданти (окислители).
Демек ускорява стареенето на много от органичните вещества. Разпада се бързо ама не като привлича други кислородни атоми.
Просто единия атом кислород е много активен и си търси с какво да се свърже - да го окисли(изгори, състари...).
Най-често това са органични материи - живи и неживи. Единственото за което е най-полезен озона си е озоновия слой.
И да, използва се за дезинфекция на помещения при някои бактерии, вируси и плесени. Ама това се прави при мноооого вредна концентрация.
Хора там не трябва да има. После трябва много добро проветряване на помещенията и е желателен контрол за остатъчен озон.
Всики останали уреди и уредчета дето били произвеждали безопасни концентрации на озон НЕ ВЪРШАТ РАБОТА !!!!
За да има дезинфекция трябва концентрация. Няма концентрация, за никакъв к....р не става.
В нета е пълно с безмозъчни глупости и лъжи в интерес на печалбата. Дори и с риск за здравето на хората.
Ей ви да почетете малко тъпотии:
Тъпотия 1 Тъпотия 2 Тъпотия 3 ........
:partyman:

Тема "йонизатор за върдух" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: