• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
От мобилни телефони до цифрови камери
petromaniq66 - специалист
Те си имат СМАРТ. Останалото е с научна цел :-D . Или да му вземем работещ, за да го развали и пак да чеше крастата.
Lutchezar - майстор
Ако правилно съм разбрал, телевизора си работи, просто те са решили че много "пече транзистора", и искат да не "пече" толкова ;-)

Ами след като има радиатор, значи се очаква да отделя топлина. Взима се например инфрачервен термометър, не че и там ще са точни показанията и се измерва температурата. Ако е по-ниска от каталожната, значи работи. Трябва течно охлаждане да му се сложи за да остане студен!
За това е се изискват нито знания по радиотехниката, нито техникум, камо ли висше. Просто здрава логика и умение да се ползват справочни данни!

А иначе темата е с приятна за четене, връща ме във времето.
petromaniq66 - специалист
В случая ментето BU пече не от зор, а защото не се отпушва напълно. Едва ли ще го узорят вторичните вериги на ТХО, а и първо щяха да го отнесат фусовете на изправителите. Дефект в ОС няма как да не се отрази на геометрията на растера. В сходните на тази схеми, при нормален режим може да работи с минимален радиатор - 4 бирени капачки :lol:. За да се разбере "колко струва" съставния транзистор (може и да е уж) трябва да му се измери усилването - нещо дето мъченика от темата едва ли знае как.
kozl - майстор
пет сеп 13, 2019 2:15 amLutchezar написа:
Ако правилно съм разбрал, телевизора си работи, просто те са решили че много "пече транзистора", и искат да не "пече" толкова ;-
Не си доразбрал. Основния проблем е в цикъла, че след некое време транзистора престава да пече, но и телевизора не работи и се налага подмяната му :-D
Основната теория по темата е, че е пълно с такива ментета, за да има текучество (сменяш подменяш до...).
Ся колко е Т :? Нема кой да премери. Аз на инфрареда мноо му не вервам откак ме излъга по едни тръби, но пък има сонди към мултицетите, може да се пробва.
Важния въпрос е как да се докаже, дали транзистора е менте или се претоварва по друга причина :? . Повишена консумация след импулсния трансформатор, грешни управляващи импулси.
А може би да се тества транзистора с генератор на импулси + постоянно захранване и активен товар с определена мощност :?

Обаче "козата сака пръч". Требе оборудване дето автора го нема.
Lutchezar - майстор
А уж изчетох всичко де е писал автора... :?
Старите мултицети мереха h21, сега има китайски всичкомер, който и esr на кондензаторите мери. Но когато 7-8 лева са много пари, просто не знам. Да купя един транзистор от някой проверен доставчик е 1/3 от работата. Имам някъде прибрани в кашони едни книги за ремонт на телевизори, имам и схеми на телевизори и учебници по електротехника, ама някой трябва да го прочете, осмисли и приложи, да не говорим че се искат уредите.
Народа свикна с ремонтите по клипче как да сменим кондензатор и сме в бизнеса. Сигурно някъде има и серия как да разберем електрониката, но сигурно е платена и струва колкото нов автомобил....

Та прав си, "козата си сака пръч", и не всичко може да се направи както му казват руснаците от "л@йна и пръчки" :supz:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "телевизор Watson FA 3631 T не работи! Моля помагайте :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: