От мобилни телефони до цифрови камери
подариха ми платка която плавно да регулира оборотите на малък електродвигател,не мога да разгадая кое е вход и кое изход,колко трябва да е напрежението и максималния ток.

Прикачен файл

WP_20150624_007.jpg

Прикачен файл

WP_20150624_012.jpg

Прикачен файл

WP_20150624_013.jpg
pipilica - майстор
Питай тоз дето ти я е подарил от какво е и може и да се намери как се свързва. Все си мисля че тая жица, бялата усуканата, дето е запоена на ключа на потенциометъра е захранване.
Друггия вариант е да направиш проследяване на пистите и да си начертаеш схемата и тогава ще ти се изясни кое кво е и на колко волта е.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Да ползвам темата на колегата .Имам една оберфреза и ще я ползвам за таблени фрезери,но за целта оберфрезата няма регулатор на оборотите,а доколкото разбрах е хубаво да има за безопасно развъртане на най-големия фрезер.Имам едно приятелче което отначало каза че не е проблем да ми изработи такъв регулатор,но в последствие взе да ми вади от девет кладенеца вода и с две думи не му се занимаваше.Идеята ме е устройството да бъде извън фрезата монтирано на работната маса и самата машина да се включва към него,някой може ли да ми изработи такъв регулатор или мога ли да ползвам от нещо друго,продават ли се готови такива?
hidrazin - майстор
Примерно това:
ФАЗОВ РЕГУЛАТОР ДО 3800W С BTA41800B
Скъпичък е но поне изисква минимална доработка. Не трябва да му търсиш радиатор, копче ...
Само му намери една кутия за да стане нещо такова:

Изображение

Само не забравяй да надупчиш малко кутията около радиатора за да може да се охлажда.
Това ако грее много де. Предполагам че може и да не се наложи.
Иначе регулатори на обороти колкото искаш:
ПРИМЕРНО
:partyman:
Георги Иванов(алцек) - специалист
hidrazin благодаря за отговора. А това дали ще ми свърши работа ? Пише че е до 1800W,но дали е така ? Оберфрезата ми е 1600 W.

http://www.bezplatno.net/%D0%BE%D0%B1%D ... 03205.html
hidrazin - майстор
Вероятно ще ти дойде слабичко. Тези 200W аванс при електродвигатели според мен са малко.
Търси нещо поне 2kW и нагоре. Тя цената не е много различна.
:partyman:
hidrazin - майстор
Добре де, ся що се стискаш за още едни 8,60 лева?
3800W
Винаги трябва да се избира с повечко запас.
Иначе после ще има - ама що спря да работи, що изпуши ...
И пак ще ги дадеш тези пари ама след като вече си дал едни други.
:partyman:
Георги Иванов(алцек) - специалист
Въпроса не е в парите,просто попаднах на този модел и питам,а и ти каза да е поне 2000W .
Съгласен съм и повече да дам,но да върши работа и да не си прецакам машината. :partyman:
koveslav - майстор
hidrazin написа:
Добре де, ся що се стискаш за още едни 8,60 лева?
3800W
Винаги трябва да се избира с повечко запас.
Иначе после ще има - ама що спря да работи, що изпуши ...
И пак ще ги дадеш тези пари ама след като вече си дал едни други.
:partyman:
Хидразине,това че имало изграден "тата-рата" за работа с индуктивни товари,означава ли че може да управлява и трафове?

Тема "регулатор на обороти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: