От мобилни телефони до цифрови камери
iliya_i - майстор
съб авг 15, 2020 2:49 pmMamaMy написа:
На същия принцип може да дадеш линк за Уокитоки. Може да си направиш мрежа от стотици такива :butthead:
А, не е баш същото. Уокитоки може да го слуша и който не иска. Това ти го предложи :-D .
silent - майстор
Темата е стара но искам да си пусна една вътрешна тел. линия между двата етажа с едни останали ретро ТА с шайба....поразрових се и попаднах на тази схема https://www.kn34pc.com/construct/lz2xyz_tru.html която е лесно изпълнима с достъпни евтини елементи.
Питането ми е дали този маломощен трансформатор -ТРАФ 2X18V/1.9VA BVEI3032039 Трансформатор: залят; 1,9VA; 230VAC; 18V; 18V; 52mA; 52mA; 81g ще е достатъчен да ги захрани . Ще ползвам Кабел телефонен ПТПВ 2х0.50мм2. максимална дължина 20-25м. или УТП каквото имам налично.
silent - майстор
Гореспоменатия линк на схема(не е моя) в моя пост е работеща лесна за изпълнение с достъпни евтини елементи...тотал..32лв с кутия, захранващ кабел, тел.кабел25м.универсална платка предпазител и клемички за тел.линии...малко тихо се чува при мен но това може да е и от старите телефони единият от които доста ме озори докато го ремонтиран и подкарам...с тези мобилни телефони сега е напълно безмислено олд фешън начинание но нека се радват децата....
Lisko - майстор
Понякога се оказва че е по-лесно, не много скъпо и доста по-добре направено, вместо да приспособява човек стари боклуци да потърси при китайците и да си купи нещото - готово и ново. Да, идеята е тръгнала от това да се употреби нещо налично вместо да се хвърля, но това не трябва да е идея-фикс, а да се гледа крайният резултат и загубеното време.
Казвам го защото съм имал такива случаи. Дали е приложимо към конкретния случай не знам, но е твърде вероятно.
silent - майстор
Да само че за човек от моето поколение има и малко носталгия и малко сантименти...още повече че единия от телефоните е красива ретро антика.....която на всичкото отгоре вече и работи макар и само като вътрешна линия...

Тема "Аналогова вътрешна телефонна линия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: