От мобилни телефони до цифрови камери
kozl - майстор
След като втори път парктроника монтиран на типито не сработи на задна и зажулих бронята ми доде намерение да го сменям.
В СФА предлагат два вида, този който е в момента за около 100 лв. и тройно по скъп. Нямат светлинна индикация - само звукова. Но не можаха да ми дадат обяснения как работи по-скъпия и дали е на интервали звуковия сигнал или с плавно изменение спрямо разстоянието.
Рових в интернета някакви мнения за този?
Гледах на клип парктроник кобра. Стори ми се, че не е на нива сигнала, а плавно се променя, но не намирам в нета тука в София такива.
Някакви предложения за парктроник само звук и без интервали на звуковия сигнал спрямо дистанцията :?
todortv - майстор
todortv написа:
...

Към майстора - ми тези от ширпотребата си имат ляво и дясно.
Моят за 18лв. работи идеално, разделя ляво/дясно и сантиметрите са точни.
Нулата е изместена на 10 см. :-D

Цитирам се, от няколко поста назад. Още работи. Условието е датчиците да са перпендикулярно на пътя, иначе започва да чете камъчетата.
Малко е вдигнал цената. :)
https://www.olx.bg/ad/novo-new-ultrazvu ... b;promoted
kr1100 - майстор
Ползвам от 2011г като посочения в горния пост.Нямам проблеми работи си добре. Само 2 та средни датчика дадоха фира от натискане по тях от бронята на друг автомобил./няколко пъти докато слизам по стълбите гледам отгоре как паркират в стил "дай докат жа опре"
Подмених ги.

@ "След като втори път парктроника монтиран на типито не сработи на задна и зажулих бронята ми доде намерение да го сменям."
А не се ли замисли kozl, че не ти сработва датчика за задна скорост ????
DMN - майстор
И аз съм с такъв като от поста на todortv. Като гледам линка, който е дал, цената е доста изгодна, щото аз го взех с 10-тина лева отгоре. На предната страница описах какъв проблем имах с него, след като го оправих още си работи без проблем.
kozl написа:
В СФА предлагат два вида, този който е в момента за около 100 лв. и тройно по скъп. Нямат светлинна индикация - само звукова.
А тези нашите си имат и дисплей - показват ляво/дясно, и разстоянието съчетано със звуков сигнал. Минималното разстояние е 0.3 метра, максималното май беше 2 метра. Има значение все пак как са разположени датчиците, а също така и формата на това, което се намира зад теб. Автомобил в никакъв случай не го хваща от 2 метра, а само да речем масивна ограда или стена. Автомобила отзад при мен го засича минимално от около 0.5-0.6 метра, но това ми е достатъчно да не го ударя. Не съм сравнявал с други парктроници, но ми се струва малко бавен в определяне на разстоянието, ама му свикнах, просто когато карам назад и доближавам препятствие, и трябва да му се доверя, карам съвсем бавно, тогава няма проблем с верността на показанията му.
А иначе и на мен ми беше отказал датчика за задна скорост, но тогава парктроника въобще не получава захранване и би трябвало да го разбере това човек, пък и няма да му светят задните светлини.
:partyman:
kr1100 - майстор
DMN написа:
. Автомобил в никакъв случай не го хваща от 2 метра, Автомобила отзад при мен го засича минимално от около 0.5-0.6 метра,
А иначе и на мен ми беше отказал датчика за задна скорост, .. пък и няма да му светят задните светлини.
При мен показва от около 1,7м . 0,4-0,6м е безкрайно малко. То там пищи. Аз си имам и пищялка за заден ход за да не се навират заплеси в задната броня - но не помага - като кон с капаци са пешеходците.Докато погледнеш ляво -дясно огледало и вече някой е до бронята. Щом пищялата пищи значи има светлина за ЗХ и е сработил паркатр...
shotik - майстор
Моят не знам какъв е по изработка, с четири сензора , дисплей в огледалото за задно виждане, от 2.3 м до 0 м, което на 10 см от пречката зад колата. Отчита автомобили, колчета, дървета , има и звук.Доволен съм.
На предишната кола пак беше такъв, но с шест сензора, като два бяха за предна броня, но беше досадно при задръстване, че настъпваш цензура на спирачката и те се задействат и пиши, за което ги изключих от устройството. След катастрофа ,при която ме удариха челно, го продадох на познат човек.
DMN - майстор
kr1100 написа:
При мен показва от около 1,7м . 0,4-0,6м е безкрайно малко.
Така. Аз затова писах по-горе, че зависи от формата на обекта в обхвата на парктроника. Минимално при мен го хваща обекта от 0.5-0.6 метра, но това е когато например автомобила зад мен е обърнат с предницата си към датчиците на моя парктроник. А предницата на автомобилите обикновено има обла форма, и площта не е като при плътна стена например, ултразвука се отразява, но се разсейва в различни посоки или част от него минава под автомобила отзад и затова може би датчиците го засичат при по-близко разстояние. Иначе ако автомобила зад мен е разположен странично(с вратите към мен), тогава минималното разстояние на засичане е поне два пъти по-голямо и е повече от метър.Зависи също къде и как са поставени датчиците(височината и посоката)
kr1100 написа:
Щом пищялата пищи значи има светлина за ЗХ и е сработил паркатр..
.
Да, като се включи на заден ход парктроника изпищява и светва.
kozl - майстор
kr1100 написа:
@ "След като втори път парктроника монтиран на типито не сработи на задна и зажулих бронята ми доде намерение да го сменям."
А не се ли замисли kozl, че не ти сработва датчика за задна скорост ????
Не. Втори път закачам бронята без да имам звуков сигнал за минимално разстояние. Т.е. ненакъсан звуков тон. И понеже все пак парктроника издава звуци и карам бавно пораженията са драскотини.
Но има при всяко подаване на напрежение се чува "бип". Проблем е че може би в 1 на 100 след включване на задна запачва да пищи като мин.разстояние. След изключване е повторно включване на задна (рестарт) се оправя. Много често издава лъжливи сигнали, без дъжд, лед, нямя препядствия отзад. Най-досадното е, че "приплъзва" в дистанциите. Примерно бавно карам на зад и съм в очакване да си смени звука за следващото ниво, но задържа, после за миг го сменя и веднага след това прескача в последващо ниво. Но крайното ниво няколко пъти правя замери към стена 25 см. И двата пъти сато зажулих бронята е в частична преграда, колци или стърчащ от стената бетон.
По-напред съм писал за парктроника на пасата (фабрично вграден). Много съм очарован. Това е. Но търся, питам и продавачите не знаят какво продават.
Освен това колата е гаранционна, парктроника за това е от СФА да е в комплект с гаранцията. И гаранциятя усложнявя нещата. Аудиото е фабрично, но е по-зле от това на дъртата ми кола. Още не съм установил причините - крайни стъпала на усилвателя, тонколони с малка чувствителност :? Но като смениш по-убаво с по-кофти, лошо :sad:
Та вчера ме налегна мисълта да добавя камера за задно виждане с ново аудио с голям дисплей и хем с екран, че на Типито няма такава екстра. За сравнение дачия Докер за около 4000 лв. по ниска цена беше и с навигация и с парктроник и с релси на покрива.
kr1100 - майстор
DMN написа:
)
kr1100 написа:
Щом пищялата пищи значи има светлина за ЗХ и е сработил паркатр..
.
Да, като се включи на заден ход парктроника изпищява и светва.
Така е , но при мен включвателя за заден ход е фордова недомислица / гумена пластина с пъпки, които се износват/ и не добро включването на светлините за заден ход -та затова и пищялка.
Иначе парктроника сработва и от трева, малки пръчки.При показание 30 см разстоянието е 40 см
Като за китаец много добре се държи.
kuger - майстор
Аз пък си имам два парктроника :lol: Единия го купих преди около осем години с тенденция да го монтирам в колата. С огледало, и дисплей вътре. Вадих го за проба само, не мога да дам данни за точност в реални условия. Еми .... още си е в кутията и събира прах някъде из къщи :)
Втория си е фабрично на другата кола, той брои и тревичките и е доста точен.
Мислил съм си да си сторя охрана на портата на двора от тоя, де е в кутията. Май само си мисля :-D

Тема "парктроник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: