От мобилни телефони до цифрови камери
sirko - специалист
Имам пуснати кабели rg-6 от слаботоковото ми табълце над входната врата до трите стаи и там сложих ВЧ сплитер с 3 изхода с power pass, идеята е да ползвам вивакомска телевизия с CAM модули и тук ми идва чуденката еджеба тоя конвертор (окото дет му викат) на чинията от къде ще се захранва, ако е от ТВ в другите стаи ще имам сигнал само когато въпросния телевизор работи...
Ако всеки ТВ захранва мисля, че може да има проблем ...сумиранe на U знам ли.
Тъй като във въпросното слаботоково табълце имам VDC12 2А (захранване за рутера) ми се върти в главата да сложа галваничен разделител преди входа на сплитера и да пусна 12V към конвертора.
Така дали ще стане хавата?
nikolovvd - майстор
Аз съм на Виваком и конвертора е с два извода, защото съм с два приемника.
Твоят въпрос обаче ме накара да се замисля и да проверя от кой приемник се захранва "чинията".
kuger - майстор
Всеки приемник си захранва "своята" част от конвертора /два приемника, двоен конвертор/.
ivo70 - напреднал
Става и с единичен, но ще се гледат каналите само на съответната поляризация. Навремето съм свързвал 2 приемника към един конвертор, тогава се получаваше така че, единият приемник не може да превключи полярностите. А това се получава щото за двете полярности (хоризонтал-вертикал) съответният приемник подава различно напрежение към конвертора и превключването става от приемника подал по високо такова. Дано съм го обяснил разбрано. :wink:
AAsat - специалист
За Виваком засега става със сплитер. Всичките канали са на вертикална поляризация долен банд и различните приемници ( или телевизори) не би трябвало да си пречат. В сплитера има диоди така че няма страшно.
sirko - специалист
Значи пускам захранване от всеки ТВ към LNB-то без да слагам галваничен и не би трябвало да има проблем с телевизорите?
petkomz - специалист
И защо го правиш това със сплитера, не можеш ли да си сложиш четворен конвертор? Повярвай ми, това е правилния начин!
sirko - специалист
Знам, че това е най-добрият вариант но от общата стая която е на стълбището ( през нея минават кабели за TV, net, домофони и т.н. - вертикално трасе е) имам прекаран кабел до апартаментното талбо и от там се разклонява няма как да пусна още 2 кабела до въпросната стая и от там до покрива 3 коаксиала на 2-ри етаж съм, блока е 11 ет.
Трасе до покрива има от въпросната стая и пускането на кабел(и) не е проблем, проблема е от нея до апартамента.
petkomz - специалист
Аха, ясно тогава защо усложняваш нещата!
FM STEREO - специалист
Я стане,я не. ''Козата си иска пръч''!

Тема "Въпрос за сателитна телевизия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: