• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
kopraimsq - помощник
Здравейте, имам нужда от малко помощ за настройка на Виваком Sagemcom сателитен приемник в едно отцепено от света село. Когато са го инсталирали са го настроили обаче сега някои канали за изчезнали, така ми казаха поне възрастните хора които го ползват. Звъняли са на 123, а те както обичайно, отговорили че проблема не е от тях и ги отсвирили и вече цял месец нямат читава телевизия. Настройвал съм и преди подобни приемници (Starsat, Botech) ама тоя малко странен ми се стори. В настройките влизам и избирам свободни канали и сателит и сканирах и ми вади каналите, но после неможах да ги запаметя. Натискам там сътветното цветно копче да избера всички намерени канали, а то ми дава някаква събщение, че не е позволено. Или може би не се добавят така. Четох в едни стари инструкции, май трябва да сканирам техен трансподер. Преди 2 седмици нямах много време много да разгледам менюто на приемника. Тази седмица пак имам път натам, та някой ако има такъв приемник и може да ме светне как се актуализират каналите, че то друг няма да им помогне на хорицата това е ясно :sad:
FM STEREO - специалист
Може да се добавят в ''Любими'',но това не ти е нужно. Влез в меню,настройки в системни настройки задаваш паролата по подразбиране е 0000 или 1234 отиваш в сателит и въртейки антената,градусите следиш сила на сигнала да е 100% и качество над 50-60%.
kopraimsq - помощник
Самата антена е на такова място, че нито дъжд я вали нито вятър духа за да има някакво изместване, кажи речи че все едно е вътре. Само искам да знам как се сканира с това чудо, иначе паролата си беше 0000 за настройките. Влизаш от настрийки и после свободни канали или не е това пътя? Плюс това имаше добавени и турски канали, които пък бяха нагласени да са след канал номер 200. Те не са ли на друг спътник Turksat (42E), а виваком е на Intelsat 12 (45E), а се гледат едновременно без да се завърта въобще чинията ?!
AAsat - специалист
Кои са тези някои канали, които липсват?
Щом се гледат канали от Turksat и Intelsat явно конвертора е двоен на 3 градуса с вграден ключ.
Приемника на Виваком е доста ограничен. Каналите от различните спътници не могат да се помнят на произволни номера и освен това са ограничен брой.
Ако липсват канали от Turksat, изтрий всичко, което не се гледа и сканирай само конкретните канали, които хората искат да гледат. Сканирането е най-добре да стане транспондер по транспондер и да се помни само необходимото.
kopraimsq - помощник
Ами примерно Fox TV не работеше и разни други, които не помня точно. Всъшност не, че липсват каналите, те са там но излиза стандартното събщение от сорта на "няма сигнал или да се обадиш на 123". Иначе ограничен е софтуера на приемника. Най-елементарното, което е няма възможност да разгледаш списъка с налични канали на фона да текущия канал. Трябва непременно да ги минаваш един по един или директно да набереш номера на канала. Ще си разпечатам утре всички налични трансподери и за двата сателита и ще сравня на място дали има промени за конкретните канали, понякога правят промени. Ако има такива освен да редактирам транспондерите и така #-o
Draganov - специалист
Колега,е тука
http://dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236
си има специализиран форум за Вивакомска сат телевизия,питай там,може някой да има такъв приемник.
FM STEREO - специалист
kopraimsq написа:
Ами примерно Fox TV не работеше и разни други, които не помня точно. Всъшност не, че липсват каналите, те са там но излиза стандартното събщение от сорта на "няма сигнал или да се обадиш на 123".
Това значи,че сигнала към спътника ти е ограничен! За това ти написах подробно как да настроиш чинията. И при мен уж беше настроена но се оказа,че не е даже я преместих на друго място тъй като при по силен дъжд качеството падаше на нула и каналите спираха.
kopraimsq - помощник
Да си жив и здрав Draganov , мерси за линка. Има много писано за виваком там :prayer:
FM STEREO - специалист
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5WZROj0HyyE[/youtube]
Въвеждаш 0000 или 1234 и натискаш два пъти ОК.Ако качеството пада под 40% е нужна корекция на антената или изместване!
AAsat - специалист
Без да има отношение по същността на въпроса - показаните параметри са странни. Силата на сигнала е на максимум по скалата (SNR 17dB) а качеството е под половината на скалата ( BER 1.99Е-4 ). Нормално е качеството да е високо и при по-ниско ниво на сигнала а не обратно. Такива показания ( ако са реални) говорят за силно претоварване някъде по тракта. Разбира се приемника не е измервателен уред и може да показва параметри нямащи нищо общо с реалността.
  • 1
  • 2

Тема "Настройка на Виваком сателитен приемник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: