От мобилни телефони до цифрови камери
burkov - специалист
Здравейте, имам проблем с едно мониторче. Стар модел на Dell, но съм много доволен и искам да го запазя. Имам и още един, та ми се иска да си направя двойна система в последствие.

Проблема с монитора, е че след известно време работа захранването прекъсва и после пак тръгва.
Понякога се закрепя, понякога спира и не ще да се включи.

Реших че прилича на заминали кондензатори, и поръчах основните 10 кондензатора на захранването и инвертора.
Препоих ги, но проблема остана. Чудя се какво може друго да го мъчи. Нямам нищо специално като инструменти, така че ако не става с мултицет, ще го нося за ремонт.

Ето това са захранването и инвертора:
https://www.amazon.com/Dell-2007WFPb-Re ... B00T0Q2KDK
Снимките са от нета, но монитора остана в офиса и нямам мои.

Благодаря предварително за идеите :prayer:
shadow__01 - майстор
Може да е студена спойка някъде. Опита ли да презапоиш всичко компоненти по платките? Трябва само да нагрееш спойките с поялника. Съмнява ме да е това, но дано имаш късмет и отървеш сервиза.
burkov - специалист
Уж ги огледах добре, но знам ли. Ще ги мина с поялника.
Не знам дали може от големия кондензатор да се появи подобен проблем или от заминал транзистор.
Позабравил съм почти всичко от училище, и за това се надявах на идеи.
sinfon - специалист
Изгасва целия монитор или само подсветката? Снимай двете страни на платката. Виж стартовият кондензатор на интегралката, която отговаря за работата на импулсното захранване. Обикновено е между 10 и 47uF на между 25 и 63V
burkov - специалист
Целия гасне, и аз в началото се подлъгах че е подсветката, защото само инвертора беше с надути кондензатори.
После видях че гаснат и бутоните и спира usb- хъба.

Ще снимам и ще кача снимки утре сутрин. Благодаря за насоките.

Тема "Ремонт на монитор 2007wfpb" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: