• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте! От много време чета форума и от него научавам много неща. Ето че дойде време да задам конкретен въпрос. Търсих къде ли не в интернет за схема на цифров радиестезичен вълномер, но абсолютни никъде не намерих схема. Дали някои от вас е попадал на такава схема. или поне насоки за начина на работа. Благодаря предварително!!!
Прикачен файл:
digital_wavelenghtmeter.jpg
Вълномер
digital_wavelenghtmeter.jpg (44.58 KиБ) Видяна 3190 пъти
hidrazin - майстор
Здравей и добре дошъл.
За съжаление във форума не се занимаваме със шарлатани и заклинания.
Демек не сме толкова лековерни и глупави.
:partyman:
Здравейте, hidrazin! В никакъв случай не мисля никого за лековерен. Интересен ми е принципът на работа на тези уреди. Не се занимавам с радиестезия, случайно попаднах на тази машина. Въпросът ми главно се дължи на факта, че пише че в по старите машини има радий, а сега е направено цифрово да се генерира честотата на радия. Никаде в интернет няма информация, навсякъде пише, че е тайна. Надеждата ми беше че някой ще ми го обясни или ще намери схема по която да се ориентирам. Мерси все пак. Поне ако имате някакви насоки бих се зарадвал да ги споделите лека и спорна вечер.
hidrazin - майстор
Моля, моля ... Изгледах този клип.
Радиестезична енергийна диагностика
Там се казва следното:
Ако се работи без присъствието на пациента, се работи по снимка като снимката се слага тук..."
:-D
Та аз съм до тук и не мисля да си губя времето с шарлатани.
Иначе Ra 226 си е изотоп на Радия с период на полуразпад 1600 години и затова е един от най-срещаните.
Излъчва основно α и малко β частици.
Преди години се използваше масово в луминофора на ръчните часовници, светещи в тъмното ключове, надписи...
Нищо странно няма в Радия - елемент като елемент.
Само дето звучи гръмко и странно - честотата на Радия. :shock:
Един приятелски съвет - насочи се да разучиш нещо наистина полезно...
:partyman:
С 2 леви - специалист
Така! 330лв... Чарковете вътре, със захранващия адаптор, ако пазаруваш от елимекс, са за 12 лв. и 38 стинки, метъра е 1.2 лева - парче от стара рулетка. Писане на код за ПИК-чето - от 20 лева до 2 бири по 2 литра или полвинка домашна ракийка, зависи от писача :)
DMN - майстор
Абе то и на мен ми са се случвали някои необясними неща, ама специално такива уреди като този и тем подобни са - за улавяне на ниско прелитащи канарчета :-D .
С 2 леви - специалист
Дойде ми клиент, миналата година, за ремонт на "кана за жива вода"... :-D :-D :-D Като я отворих пред него и я ремонтирах и му взех 60 стинки за изгорял диод, с обяснение на действието на това, дето е купил - хвърли я в контейнера... :-D :-D :-D
hidrazin - майстор
Аааа... що? При един приятел дойде клиент за ремонт на ... уред за спестяване на енергия.
Спрели да му светят диодите. Беше си заминал гасящия кондензатор дето захранва двата светодиода.
Стоя докато човека му го оправи. Беше му обяснено кое вътре за какво е ама не та не.
Плати си за ремонта и си тръгна доволен... :shock:
:partyman:
P.S. Ша почна и аз да произвеждам нещо такова... :?
Уредите за пестене на енергия, ясно е че не вършат никаква работа. Както и онова устройство дето го разисквахте един път във форума за пестене на гориво на автомобилите през запалката. Това е и мойто мнение без въобще да имам някаква представа от електротехника. Както и да е. Благодаря Ви все пак за отделеното време! Поздрави! :)
nikolovvd - майстор
Това на пестенето на гориво с устройство в запалката ми прилича на вадене на зъб през гъза. :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос относно схема на радиестезичен вълномер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: