От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте,имам проблем с един телевизор - World of Vision 32 инчова плазма ( плазма,не е LCD),и вече съм в ступор.Та проблема е следния:

При неработещ телевизор ( независимо дали е в StandBy режим или е изключен от мрежата) не иска да се включи.Започва да се рестартира(изключва и пак включва) и стой в режим на готовност.След 20 опита на матрицата се появяват вертикални цветни линии и пак изключва.Следващите 10 опита има линии,но все още изключва. По някое време тръгва и си работи нормално.

Сменени за изправителните кондензатори на първичното напрежение ( 180uF/450 v и 10 uF/450 v) .

Имам предположение,че матрицата трябва да загрее и тогава пали,но може и да греша.

Дайте идей....
С 2 леви - специалист
Един идей:
Намотаваш ТОВА около матрицата и забравяш за проблема. Плазмите работят при висока температура, имай предвид, че плазмата е четвъртото агрегатно състояние с най-висока йонизационна енергия.
plamen6703 - майстор
George_Antonov написа:
Здравейте,имам проблем с един телевизор - World of Vision 32 инчова плазма ( плазма,не е LCD),и вече съм в ступор.Та проблема е следния:

При неработещ телевизор ( независимо дали е в StandBy режим или е изключен от мрежата) не иска да се включи.Започва да се рестартира(изключва и пак включва) и стой в режим на готовност.След 20 опита на матрицата се появяват вертикални цветни линии и пак изключва.Следващите 10 опита има линии,но все още изключва. По някое време тръгва и си работи нормално.

Сменени за изправителните кондензатори на първичното напрежение ( 180uF/450 v и 10 uF/450 v) .

Имам предположение,че матрицата трябва да загрее и тогава пали,но може и да греша.

Дайте идей....
Идеи могат да се дават на хора, които имат съответната подготовка и квалификация да поправят такава техника! Написал си сменени изправителни кондензатори и това ме навежда на мисълта, че са ти слаби знанията по електроника. Рядко такава техника може да се поправя на "слух"...
Не е ли по-добре да потърсиш помощ от квалифициран техник, който да ти реши проблема с телевизора?
Форума е "Направи си сам", но за някои неща се искат специфични знания и умения каквито подозирам, че нямаш!
Сигурно ще получиш куп съвети какво да видиш и какво да провериш, но за това също се искат знания, опит и някои уреди!
Послушай ми съвета и няма да сгрешиш!
Защо ли попитах,да си бях мълчал и да се мъча вместо да слушам хора дето предполагат и много знаят.Ми като знаеш толкова кажи къде е проблема.Аман от всезнайковци дето да ми казват " нямаш достатъчно познания ". Е*ахти професорите....Стойте по форумите да се праите на велики...аре много здраве ....дано разбираш и от астро физика че разбрах от електрониката си изчерпал всичко написано по дебелите книги.
plamen6703 - майстор
George_Antonov написа:
Защо ли попитах,да си бях мълчал и да се мъча вместо да слушам хора дето предполагат и много знаят.Ми като знаеш толкова кажи къде е проблема.Аман от всезнайковци дето да ми казват " нямаш достатъчно познания ". Е*ахти професорите....Стойте по форумите да се праите на велики...аре много здраве ....дано разбираш и от астро физика че разбрах от електрониката си изчерпал всичко написано по дебелите книги.
Нека да направим едно необходимо уточнение преди да изпадаш във фрустрация! Аз не съм врачка, нито баячка, че от написаното от теб да разбера какво му е на телевизора ти!
Със сигурност при теб има два проблема, единият е в телевизора ти, който ще се реши бързо от квалифициран техник, но другият проблем е в теб и е свързан с липсата на първите 7 години /възпитание/ този проблем е често срещан в днешно време и трудно отстраним.
Дадох ти най-правилният съвет след като прочетох за сменените "изправителни кондензатори".
Преди време при мен дойде един такъв като теб да си купи два "интеграла за телевизор", на въпроса ми какви да бъдат - леви или десни :) ... отговора беше, че не е погледнал на телевизора какви са :-D
Без да се правя на велик ти казвам,че ако имаш телевизор за изхвърляне прави каквито си искаш опити за ремонт по него. Все от някъде се почва, ако това е начина да започнеш да ремонтираш телевизори, давай смело напред, помагачи със сигурност ще се намерят от форума, а нови телевизори по магазините продават колкото искаш :)
Последна промяна от plamen6703 на чет фев 02, 2017 8:48 pm, променено общо 1 път.
DMN - майстор
George_Antonov написа:
Ми като знаеш толкова кажи къде е проблема.
Виж сега, не става така. Ако си чувал приказката - "Колкото повече знам, толкова повече знам, че нищо не знам". Ако поне малко имаш познания в областта, щеше да разбереш, че подобен проблем няма еднозначен отговор. Ако някой тук знае къде точно е проблема, повярвай ми би ти казал.
hidrazin - майстор
George_Antonov написа:
...Ми като знаеш толкова кажи къде е проблема....
В телевизора. И в собственика му дето е решил че може да го оправи. Това не е пернишки Голф 2-йка!
Тази дърта бандура дето си я намерил около някой контейнер в Германия има не много дълъг живот.
Все пак плазмата са си хиляди отделни кинескопчета и си имат живот. Па това е на над 10 годишен..пазмотрон... :-D
И не знам кво се сърдиш. Сменил си два кондензатора - това е задача за ученик в 8-ми клас.
А реално - даже не си написал от какво е съставен въпросния китайски боклук. Или не знаеш какво трябва да напишеш???
За сведение (твое), това World of Vision 32 не означава нищо, ама абсолютно нищо!!!
Важно е какво са натъпкали вътре... Ама ти от де да знаеш...?
:partyman:
Ей сега ще метна един шарен боб....
...
..
...
Соори, боба показва или майстор, истински или контейнер за боклук... :lol:

Тема "Проблем с 32 инчов телевизор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: