• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
rutaro - специалист
Здравейте. Изкам да реализирам тази схема:
http://begstr.narod.ru/aut/index.htm
която ще управлява 2 крушки по 60 вата,но управлението да е не с реле а с тиристор или симистор.
Бихте ли ми предложили, някаква схема.
GalinBelos - специалист
Ти сигурен ли си че тази схема можеш да я реализираш ? Това е терморегулатор с микроконтролер , за който се иска и да можеш да напишеш програма която пък после да качиш в чипа с програматор . Ако ги можеш всички тия неща , със сигурност щеше да можеш и да си вържеш един симистор за управление .
Според мен е по-добре да се насочиш към някаква аналогова схема . Е вярно нямат светещи цифри ,но пак вършат работа . Аз съм правил един терморегулатор с 723 , който имаше 5-6 елемента на кръст , но работеше учудващо точно .Ако те интересува ще снимам схемата .
rutaro - специалист
Благодаря за схемите.
Сега да попитам резисторите около триака, колко вата трябва да са?
hidrazin - майстор
На този линк е написано по колко вата трябва да са. И за другите е същото.
https://i.stack.imgur.com/pWS3A.png
:partyman:
rutaro - специалист
Още веднъж благодаря. Като имам време ще довърша платката, и ще пиша какъв е резултата.
hameleon - специалист
GalinBelos написа:
Ти сигурен ли си че тази схема можеш да я реализираш ? Това е терморегулатор с микроконтролер , за който се иска и да можеш да напишеш програма която пък после да качиш в чипа с програматор . Ако ги можеш всички тия неща , със сигурност щеше да можеш и да си вържеш един симистор за управление .
Според мен е по-добре да се насочиш към някаква аналогова схема . Е вярно нямат светещи цифри ,но пак вършат работа . Аз съм правил един терморегулатор с 723 , който имаше 5-6 елемента на кръст , но работеше учудващо точно .Ако те интересува ще снимам схемата .
Колега, ако не е проблем може ли схемата със 723!
  • 1
  • 2

Тема "терморегулатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: