От мобилни телефони до цифрови камери
FM STEREO - специалист
Здравейте,имам проблем с LG29MT44D-PZ телевизора е на две години и от два месеца започна да замазва цветовете,когато околната температура в стаята стане около 25-27градуса по целзии,черното става леко синкаво,като цветовете се размазват подобно както при изтощен кинескоп,когато се охлади работи нормално. Откарах го в местен сервиз на LG понеже е в гаранция,седя там няколко дни и не даде дефект,опитаха се да го греят с духалка,но не показа дефекта,взех го и казаха да направя снимки на дефекта,днес занесох снимките,те се обадиха на централният сервиз на LG в София и от там им казали,че трябвало дефекта да се прояви в сервиза за да могат да поръчат нов дисплей и да признаят гаранцията. Каква може да е повредата,защото според мен е проблемът е в матрицата на дисплея,същото твърди и техника при който го оставих. Имал ли е някой такъв проблем с лед телевизор. Ще приложа снимки за да видите въпросният дефект проявяващ се само когато приемникът е топъл.
http://prikachi.com/images/807/9055807O.jpg
http://prikachi.com/images/810/9055810n.jpg
http://prikachi.com/images/816/9055816h.jpg
http://prikachi.com/images/817/9055817X.jpg
http://prikachi.com/images/820/9055820P.jpg
http://prikachi.com/images/824/9055824G.jpg
plamen6703 - майстор
В сервиза на Николай ли си носил телевизора, извинявай, че така директно те питам, но наистина ли ти каза, че снимат ли в сервиза "дефекта" и ще ти уважат рекламация на матрицата?
Chefo77 - майстор
Не се виждат снимките.
Аз ядох един такъв с едни синусоиди по екрана на LG32 инча, побъркаха ме ... Оказаха се от приемника.
FM STEREO - специалист
plamen6703 написа:
В сервиза на Николай ли си носил телевизора, извинявай, че така директно те питам, но наистина ли ти каза, че снимат ли в сервиза "дефекта" и ще ти уважат рекламация на матрицата?
В сервиза на Тошко,казаха да го оставя пак щели да го греят с калолифер за да се появи дефекта, а дали ще го снимат не знам.
plamen6703 - майстор
FM STEREO написа:
plamen6703 написа:
В сервиза на Николай ли си носил телевизора, извинявай, че така директно те питам, но наистина ли ти каза, че снимат ли в сервиза "дефекта" и ще ти уважат рекламация на матрицата?
В сервиза на Тошко,казаха да го оставя пак щели да го греят с калолифер за да се появи дефекта, а дали ще го снимат не знам.
Опитах да видя снимките, но не се отварят. Имал съм сходен проблем с телевизор на клиент!
Донесе го при мен и работи без проблем, занесе го в дома си и почват оплаквния сходни с твоите, но без да се влияе от температурата в помещението и не съм го греял с "духалка", а и не бих се поставил в такава ситуация :-D . Имаше и драма около неговият случай... Като краен резултат, защото теб те интересува крайният резултат, проблема се оказа не в телевизора, а в приемника на доставчика на сателитната телевизия /вивак.../ , която гледаше.
При мен в сервиза ползвам кабелна телевизия и телевизора му нямаше никакъв технически проблем. Използвай споделеното и ако си включил нещо такова към телевизора си, опитай да го "заобиколиш" и на същата температура в помещението у вас да видиш как ще се "държи" телевизора и ще покаже ли въпросният д/ефект/... Ако искаш сподели как ще се развият нещата около казуса ти... Интересно е от професионална гледна точка.
sokolov.91 - майстор
Пусни го с HDMI от лаптоп или друг външен източник и виж пак ли ще има артефакти.
FM STEREO - специалист
plamen6703 написа:
FM STEREO написа:
plamen6703 написа:
В сервиза на Николай ли си носил телевизора, извинявай, че така директно те питам, но наистина ли ти каза, че снимат ли в сервиза "дефекта" и ще ти уважат рекламация на матрицата?
В сервиза на Тошко,казаха да го оставя пак щели да го греят с калолифер за да се появи дефекта, а дали ще го снимат не знам.
Опитах да видя снимките, но не се отварят. Имал съм сходен проблем с телевизор на клиент!
Донесе го при мен и работи без проблем, занесе го в дома си и почват оплаквния сходни с твоите, но без да се влияе от температурата в помещението и не съм го греял с "духалка", а и не бих се поставил в такава ситуация :-D . Имаше и драма около неговият случай... Като краен резултат, защото теб те интересува крайният резултат, проблема се оказа не в телевизора, а в приемника на доставчика на сателитната телевизия /вивак.../ , която гледаше.
При мен в сервиза ползвам кабелна телевизия и телевизора му нямаше никакъв технически проблем. Използвай споделеното и ако си включил нещо такова към телевизора си, опитай да го "заобиколиш" и на същата температура в помещението у вас да видиш как ще се "държи" телевизора и ще покаже ли въпросният д/ефект/... Ако искаш сподели как ще се развият нещата около казуса ти... Интересно е от професионална гледна точка.
Снимките не се отварят защото са качени в Prikachi.com вероятно сайта пак се е сринал,днес когато ги качвах работеше,ще ги кача от друг, не е проблема с доставчика на телевизия,на ефирната също го има този проблем,иначе съм на Виваком.
FM STEREO - специалист
Ето как изглежда образът:
Прикачен файл:
LG4.jpg
Прикачен файл:
LG3.jpg
Прикачен файл:
LG2.jpg
Прикачен файл:
LG.jpg
plamen6703 - майстор
Нямам никакви основания да се съмнявам в квалификацията на колегата. Въпроса е, че тази процедура със снимките не ми е ясна по повод на рекламацията. Иска ми се да си решиш проблема по най-добрият за теб начин, но не съм оптимист, че при такива обстоятелства ще ти уважат рекламация на матрицата. Разбирам, че телевизора е в гаранция, отнеси телевизора в магазина, от който си го закупил, направи рекламация, опиши подробно дефекта, ще те запишват в книгата за рекламации и остави телевизора за ремонт. Изчакай и виж какъв е резултата...по снимките ми идват на ум някои неща, но те не са свързани с повишване на температурата в помещението. Пак ще те помоля да споделиш какво се случва с телевизора и как ще се разреши проблема.
FM STEREO - специалист
Няма как да направя рекламация в магазина защото телевизора е закупен преди две години има още една година гаранция а от магазинът ми казха да го занеса в въпросният сервиз.Ще ви държа в течение относно установяване на дефекта и ремонтът.

Тема "Проблем с телевизор LG29MT44D-PZ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: