От мобилни телефони до цифрови камери
marian1 - майстор
Здравейте интересувам се, може ли ДУ на автомобил, да се подмени с ново? Става въпрос за аларменото.
Моето вече усещам че има проблеми с копчетата, имам 2, но и двете вече се амортизираха. Дали може да се купи от някъде самото дистанционно и някой само да го обучи някак - извинявам се за въпроса, но грам не разбирам тази материя.
С дистанционите имам и някакви цифри - може би да са код някакъв? Ако е необходимо мога и снимка да кача на ДУ - но алармата каква е и къде е ..не знам
rado_ev - специалист
Могат да се сменят само копчетата, ако са повредени. Струват стотинки до левче на магазините за електронни компоненти. Трябва само да отидете с дистанционното в магазина за да намерите точно вашия модел. :)
plamen6703 - майстор
marian1 написа:
Здравейте интересувам се, може ли ДУ на автомобил, да се подмени с ново? Става въпрос за аларменото.
Моето вече усещам че има проблеми с копчетата, имам 2, но и двете вече се амортизираха. Дали може да се купи от някъде самото дистанционно и някой само да го обучи някак - извинявам се за въпроса, но грам не разбирам тази материя.
С дистанционите имам и някакви цифри - може би да са код някакъв? Ако е необходимо мога и снимка да кача на ДУ - но алармата каква е и къде е ..не знам
Трябва да посетиш сервиз на "алармаджия" и да ти "обучи" един нов пулт за дистанционно управление на алармата, а може и да не е само един, това ти ще го решиш според потребностите ти.
lov - майстор
Китайците продават цели корпуси с гумичките за съответните модели. И са евтенийка около $2 бройката. Но това само при работеща електроника. Но по принцип тя е държелива.
hidrazin - майстор
Китайците продават и нови, обучаеми за 2,50$ ама само за "статичен" код.
Това с "програмирането" при тях е детска игра.
Просто новото копира кодовете на старото.
Ако е скачащ, няма да стане.
:partyman:
koveslav - майстор
И аз имам един филм с дистанционно.Моето периодично отказва,а се оказа че при определени условия-напече го слънцето,затопли се купето и т.н. се активира само. Вече два пъти ми заключва колата,докато ключовете са вътре.Проверявах сензори на врати и какво ли не за неизправности,но онзи ден го видях че в един момент светодиода му светна както ключовете стояха на масата и не изгасна докато не го отворих и не извадих батерията.Бутоните(контактите на платката) представляват бленди залепени върху самата нея.Работят с отчетливо прещракване.Марката е TRW.Дали ще се справят алармаджийте с подмяна на дистанционното?
lov - майстор
По ще ти свърши работа някой който се занимава с ремонт на телефони. В повечето случаи една баня с теляк :lol: оправя работата която можеш и сам.
Chefo77 - майстор
koveslav написа:
И аз имам един филм с дистанционно.Моето периодично отказва,а се оказа че при определени условия-напече го слънцето,затопли се купето и т.н. се активира само. Вече два пъти ми заключва колата,докато ключовете са вътре.
Правило номер 1 при слизане от автомобила - НИКОГА ключовете в колата! Това да се заключи е малка беда, някой да ти тръгне с колата е по-голямата ...
На мен ми се е случвало само веднъж да си заключа ключовете в колата (нямаше централно, дърпаш дръжката, натискаш бутона и затваряш) - много грубо. Ако не бях пред къщи да взема другите, трябваше да разбивам прозорец ...
Извинявам се за отклонението!
nikolovvd - майстор
Въпросът трябва да се конкретизира.
За дистанционно на кола внесена/продадена с някакво дистанционно ли става дума или за дистанционно на аларма монтирана при някой алармаджия.
При различните модели и марки е различно. Във фирменита сервизи цената е от 70 до 550 лв., като последната цифра се отнася за Мерцедес AMG.
Ако колата е купена нова от България, трябва да има метална табелка с номер. С този номер по телефона може да си поискате оригинален обучен ключ.

Тема "замяна на ДУ на автомобил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: