От мобилни телефони до цифрови камери
preslav - майстор
DMN, доста отдавна не съм виждал автомобилни акумулатори с капачки, през които да се мери плътност на електролита, дори и да се предлагат някъде такива, масовият потребител ги отбягва. Имам някъде ареометър, но е толкова някъде, че чак не знам къде да го търся. Такива са времената, всеки бърза за някъде, не му се занимава, не му се чете, по-лесно е да отидеш в който и да е магазин за акумулатори, да ти закачат едни щипки и да ти кажат, че акумулаторът е за смяна. Познавам доста хора, които си мислят, че акумулаторът е батерия, която като се изтощи не подлежи на зареждане, все ще се намери някой комшия да ти "даде ток", палиш и отиваш в магазина за нов. За съжаление тока са нещата, по-лесно е да попиташ вместо да поровиш и прочетеш, по-лесно е да кажеш "аз от тоци не разбирам" вместо да се опиташ да разбереш поне елементарните правила.
iliya_i - майстор
чет ное 14, 2019 12:51 pmpreslav написа:
DMN, доста отдавна не съм виждал автомобилни акумулатори с капачки….
Доста модели имат капачки, но върху тях са залепени стикери!
Найденов - специалист
Темата малко старичка, ама да се включа и аз. Авторът (в далечната 2017) май питаше за гелови акумулатори. Ето моето предложение:
https://radiokot.ru/circuit/power/charger/01/
Схемата е за точно този тип акумулатори, не е сложна и не допуска презаряд, а в края на заряда токът е около 20- 30милиампера при постоянно напрежение и така може да остане дълго време включен акумулаторът.

Тема "Заряд на оловни акумулатори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: