От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте,

Имам фенер Thule, който оригинално е бил снабден с киселинен акумулатор 6v 2,3ah.Той е напълно умрял. Мислех да го подменя с подобен, но с възможно най-голям капацитет, който да се събира в пространството предвидено за това. Междувременно обаче ми попаднаха 6 батерии 18650 2250mah li-ion, на тези батерии им дават, че са по 3,6v. На практика обаче след зареждане с подходящо зарядно показват и държат почти 4,2v. Аз искам да сложа две от тях и да захранвам фенера. Това ще съкрати ли живота на крушката или ще си работи нормално? Фенера може да се захранва и с кабел на 12v от кола. Интересното е ,че когато го включа на 12,8v акумулатор меря напрежението при 6v батерия и там е 11,5v. Не е ли това много за зареждане на 6v батерия? Това е заводското изпълнение на Thule. Искам да подменя тази 6v батерия с две li-ion, като запазя възможноста да се зарежда от колата чрез кабела. Въпросът е как да го направя. Хем да зареждам правилно тези li-ion батерии с подходящия волтаж и ампераж, хем да изключва когато са заредени напълно, а през това време да си свети на кабела. Лампата има и един диод, който свети постоянно, като я включиш на 12 v, ще ми се този диод да гасне когато се заредят батериите. Ще съм ви благодарен, ако някой ми обясни какво точно трябва да направя, като на лаик. Предварително благодаря за отделеното време.
hidrazin - майстор
Сложи си нов киселинен акумулатор.
:partyman:

Тема "Стар къмпинг фенер Thule" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: