От мобилни телефони до цифрови камери
GKovachev90 - специалист
Здравейте колеги, търся схема за реле за време, може би. Ще правя машина за малки точкови заварки от траф от микровълнова и ми трябва схема за управлението. Релето за време трябва да може да се регулира от 0.2-2 сек. т.е. при включване на таймера да задейства силово реле, за времето от 0.2-2сек(зависи на какво време е насстроено).
Не съм сигурен дали се изказах правилно.
Нов съм в начинанието, така, че ще се радвам ако не ме нападате много :)
Поздрави!
burkov - специалист
Азз взех едно подобно на това преди време
https://ru.aliexpress.com/item/DC-5V-de ... 3b4321d1f2


Имаше опция за настройка от 0,1 до 20 сек.
Ще го потърся довечера и ще го снимам.
andro440 - майстор
GKovachev90 написа:
Здравейте колеги, търся схема за реле за време, може би. Ще правя машина за малки точкови заварки от траф от микровълнова и ми трябва схема за управлението. Релето за време трябва да може да се регулира от 0.2-2 сек. т.е. при включване на таймера да задейства силово реле, за времето от 0.2-2сек(зависи на какво време е насстроено).
Не съм сигурен дали се изказах правилно.
Нов съм в начинанието, така, че ще се радвам ако не ме нападате много :)
Поздрави!
ако разбираш от схеми ,,и ще можеш да си я направиш сам -пиши на лични да ти изпратя точчно това ,което ти трябва ,ако не разбираш ,кажи кога имаш рожден ден да ти подаря платка с релето за време ,точно за пунк апарата от микровълновата
maddoktor - специалист
Досетих се за още един начин - там от където се захранва трансформатора - се прекъсва единият проводник и с кабел се свързва бутон с удобен за теб начин за натискане .
Слагаш си двата електрода - и натискаш и пускаш .
Вместо релето да се ползва - ти ще си релето :)
jordanvass - майстор
Така трудно ще получиш повтаряемост на резултата. Освен това бутончето трябва да е доста сериозно, щото първичният ток е към 20 ампера.
pansim - майстор
А една простичка схема с 555?
Ще работи добре за тази цел.
gogo7777 - майстор
pansim написа:
А една простичка схема с 555?
Ще работи добре за тази цел.
Схемата с 555 може ли да замени ключа в тази принципна схема?
Прикачен файл:
Силов Контактор.JPG
Силов Контактор.JPG (10.29 KиБ) Видяна 2510 пъти
GKovachev90 - специалист
Колегата andro440 ми изпрати схема. Катого сглобя ще кача снимки. Благодаря на всички отзовали се.
GKovachev90 - специалист
Сега имам друго питане. След схемата, която ще бъде с 555 трябва да сложа едно полупроводников реле, което да "поеме" силовата част. Въпросът ми е може ли вместо това реле да се сложи тиристор или симистор?

Тема "Реле за време?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: