От мобилни телефони до цифрови камери
GKovachev90 - специалист
Здравейте колеги, имам горе споменатото зарядно и имам проблем с него. При зареждане на Lipo батерии до 2,5А всичко си е наред, но когато вдигна на повече от 2,5А(2,6-5А) спира да зарежда и изписва на дисплея "break down". Смених единия изходен транзистор(IRF7811AV), но нищо не се промени. Проверих мосфета(IRFZ44N), но той си е както трябва. Проверих кабелите да не е окислил някой, но не е. Като включа зарядното, захранването е 12,31V. Като "пусна" да се зарежда батерията, напрежението пада на 12,10V. Захранването е вградено. Някакви идеи от къде може да идва проблемът?
plamen6703 - майстор
Опитай да го закачиш към акумулатора на колата и виж дали пак ще се държи по този начин.
GKovachev90 - специалист
plamen6703 написа:
Опитай да го закачиш към акумулатора на колата и виж дали пак ще се държи по този начин.
Да и аз това го мислех. Довечера ще го пробвам. Но преди не съм имал този проблем.
plamen6703 - майстор
GKovachev90 написа:
plamen6703 написа:
Опитай да го закачиш към акумулатора на колата и виж дали пак ще се държи по този начин.
Да и аз това го мислех. Довечера ще го пробвам. Но преди не съм имал този проблем.
Пробвай и сподели какво е положението, преди не си имал такъв проблем, защото всичко е било ОК по зарядното, сега явно се е "разболяло" :)
DundyTheCroc - майстор
Може да пробваш да натовариш само захранването с някоя крушка и да видиш как се държи, така поне ще го елиминираш него като проблем.

Тема "Проблем с Imax B6AC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: