• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
От мобилни телефони до цифрови камери
toolegittoquit - майстор
MamaMy написа:
Друг пък ремонтирал електроника по визуални дефекти, трети слушал как се променя звука при натоварване, абе...
Защо, не може ли? Има дефекти, които могат да се хванат само по поведението.
DMN - майстор
MamaMy написа:
Може би онзи с ТХО-то направо е взел малко.
Аз не знам дали е малко или много, а и онзи ТХО не е сменял, само взе парите за това, кажи ми ти колко би взел за ремонт на телевизор с такава платка и с дефектирал ценеров диод? Няма да ти казвам каква марка е телевизора и платката и за кой диод става дума(ще познаеш). Тези телевизори навремето не се ремонтираха само със смяна на платка, може така да сте ги ремонтирали вие сервизните техници, но ние направи-самковците си ги ремонтирахме до ниво елементи. Смятай още от кога съм си изградил мнение за сервизните техници - когато тези телевизори бяха на мода :-D .
Прикачен файл:
P1140561.jpg
И сега не е по-различно положението с лъжите и арогантното им поведение на този тип специалисти. Скоро търсех пак някаква част в такъв сервиз, е нема такива хора с такова поведение - "богоизбрани" са.
Пък на мен как ми взеха едни други техници пари за пренавиване на мотор, пък аз като го отворих, той се оказа, че не е пренавит. Ми как после мигаха на парцали и ми върнаха част от парите, щото се били объркали,сами си признаха, че не са го пренавили, а проблема бил в окъсяване между пусковата и работната намотка. След два месеца мотора пак даде дефект - на същото мястото. Отворих го и им видях старанието и майсторлъка, след моята намеса и поправка на техния ремонт, мотора не е дал дефект вече 10 години. Мхм...професионалисти...и хич не лъжат...И то да бяха само тези случки...Автомонтьорите и те хич не им отстъпват - с тяхното висше-гаражно образование и професионализъм....Че как няма да съм почитател на този форум...
П. Петков - специалист
GKovachev90 написа:
Извинявам се за намесването в темата, но на снимката платката е залята с някакъв лак предполагам. Въпросният лак как се маха и с какво? Имал съм няколко такова платки и е ужасно с тоя слой...
Ако е двукомпонентна епоксидна смола се "вари" в трихлоретилен. Трябва да кисне поне едно денонощие. Задължително с капак и на проветриво място! Поразява бъбреците!

"Трихлороетиленът представлява летлива лесно изпаряваща се течност с миризма на хлороформ. Намира приложение в промишлеността и бита като разтворител на смоли, лакове, мазнини, за почистване на дрехи.
Интоксикацията се реализира чрез инхалаторно или перорално прилагане. Една част от приетата доза се трансформира до трихлороцетна киселина, която се излъчва чрез бъбреците. Непромененият трихлоретилен се отделя чрез белите дробове по време на издишване.
Клиничната картина на острото отравяне с трихлороетилен се изявява с наркотичен ефект - кратка начална възбуда, сменяща се с наркоза, която при леките интоксикации преминава без последствия, а при тежките може да доведе до кома, арефлексия, хипотония, епилептиформени гърчове и евентуално смърт от парализа на дишането. Рядко настъпва белодробен оток и пневмония."
go_gata - помощник
toolegittoquit написа:
Николчев написа:
Единият го познава лично и ми гарантира, че става дума за солиден човек...
Като му четеш тук обидите на солидният човек само на такъв ти прилича?
Много точен и много печен. От раз ми реши проблема с ключа на автомобила, обучи ми дистанционното и няма проблеми от тогава с дистанционното ми. Приемчичката му е много готина мацка :-D
DMN - майстор
Само дето и твоята тема се разви по аналогичен начин като тази с почти същия сценарий и участници - "Реших си проблема"...другите, кучета ги яли.

viewtopic.php?t=56809
Последна промяна от DMN на пет апр 21, 2017 12:27 pm, променено общо 2 пъти.
crez - майстор
Hoвoceлckи написа:
GKovachev90, тогава не си губи времето в този форум!
MamaMy, не мога да повярвам, че това си го писал ти. Това не е типично за теб ... ми се струва? Ти не би ли показал какво си свършил? Самите сменени SMD елементи? Опитвам се да приема раздразнението ти от включването на тинки, но все пак тук четем и пишем всякакви ... Кой от предложилите да помогнат на Крез беше споменал пари? Крез?
Тъй като се спомена моето име длъжен съм да отговоря. MamaMy е голяма работа,майстор в професията си и човек с главно"Ч". На платка за пералнята възстанови с кабелчета 10 поразени писти смени бутон и.. най-важното пералнята тръгна. В интерес на истинита предложих да си платя,все пак труд и то под лупа, но той категорично отказа. Откри повредата в ключа на колата и пак безвъзмездно,просто мен ме е срам, и най-лошото е че не пие никакъв алкохол :? В интерес на истината никой от форума който ми е предложил услугите си не е споменавал за пари, но аз знам, всеки труд трябва да се заплаща.
toolegittoquit - майстор
crez написа:
MamaMy е голяма работа,майстор в професията си и човек с главно"Ч".
Добре, хубаво. МамаМу е свършил работата. Но да оправиш писти с жичка...аз това го правя на платките на мобилните телефони - възстановявам откъснати пътечки на USB-тата. MicroUSB ако знаеш колко му е голям извода и пътечката. :evil:
Е, евала. MamaMy е заслужил уважение. Пламен от друга страна...
plamen6703 - майстор
niki_popa написа:
plamen6703 написа:
Не е ръчкан, но е пипан :) Един приятел имам, който отваря всичко каквото му падне и казва да му види машинката :-D
Цени не е пичовско да се коментират без да е видян модула и в публичен форум :wink:
Благодаря ти за ремонта на платката, монтирахме платката и играта заспа на три без коз. Просто си намбър уан :supz:
Безаварийно да я ползваш :)
toolegittoquit - майстор
plamen6703 написа:
Безаварийно да я ползваш :)
Ако проблемът е решен, айде да СПОДЕЛИШ колко време, какви части бяха сменени и как стъпка по стъпка се ремонтира устройството?
plamen6703 - майстор
toolegittoquit написа:
plamen6703 написа:
Безаварийно да я ползваш :)
Ако проблемът е решен, айде да СПОДЕЛИШ колко време, какви части бяха сменени и как стъпка по стъпка се ремонтира устройството?
Ники казва, че проблема е решен, за мен това е обратната връзка и се радвам, че проблема е решен.
Проблема при неговият ремонт беше четенето в нета и гледането на клипове в "тубата" за ремонт на електронни устройства :wink: . Ако не беше пипал, щеше да е по-лесен ремонта и нямаше да се налага да се възстановява модула и след това да се ремонтира.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Проблем с компютър на автомобил Опел "Зафира"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: