• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
От мобилни телефони до цифрови камери
GKovachev90 - специалист
Май нещо не си ме разбрал. Едно е да споделиш опит и дадеш съвети, друго е някой да ти свърши работата.
DMN - майстор
GKovachev90 написа:
Май нещо не си ме разбрал.
Не те бил разбрал, ами ти да не би да си ме разбрал, че не става дума за пари.
DMN написа:
И въобще не става тук дума, че някой е взел някой лев за добре свършената работа. Но някак не е колегиално и "спортсменско" към останалите във форума, нещата да се решават скрито, и да не се даде поне елементарно обяснение на решението.
GKovachev90 - специалист
Не ми се спори...темата стана боза...
toolegittoquit - майстор
Николчев написа:
Единият го познава лично и ми гарантира, че става дума за солиден човек...
Като му четеш тук обидите на солидният човек само на такъв ти прилича?
MamaMy - майстор
DMN написа:
...хайде признайте си сервизни техници - колко пъти сте лъгали клиентите си по отношение на извършения ремонт, вложените части и т.н., на вас ли да обяснявам как лъжете, вие го знаете по-добре.
Да излъжеш някой като му свършиш работа? Дай боже всички така да лъжеха. Относно цената пак не може да се каже, че съм лъгал. Ценоразпис има само за определени дейности. Всички останали цени са според пазарлъка и загубеното време. :?
Винаги ще има както недоволни така и доволни клиенти. Номера е аз да съм доволен. Вече ми писна да слугувам на клиента и той като види това да почне да се олива в исканията си. Трябва да се разбере, че както всички вие имате надница, така и ние си имаме и това "Запоил една жичка само" е само една част от ремонта. Диагностиката е по-трудната, по-пипкава и най-недооценена от клиента работа в електрониката. Едва 10% от проблемите са стандартни и диагностиката е лесна. Там мога да си позволя да взема и нищо пари. Примерно 2 лв на спойка за кабела :-D . А останалите при които се ръчкаш 3 дена да търсиш проблеми и смениш една шепа части, а накрая като тръгне се оказва, че според клиента цялото устройство втора ръка струва 20 лв и не си заслужава да плати? Кой ще плати надницата? Или само вашият труд и време са ценни, пък другите-кучета ги яли? [-X
toolegittoquit - майстор
MamaMy написа:
А останалите при които се ръчкаш 3 дена да търсиш проблеми и смениш една шепа части, а накрая като тръгне се оказва, че според клиента цялото устройство втора ръка струва 20 лв и не си заслужава да плати? Кой ще плати надницата? Или само вашият труд и време са ценни, пък другите-кучета ги яли? [-X
В България не останаха истински техници и инженери, а само сменячи на части, така че не 20лв, ами и 2лв вече не давам.
А за да не става така, първо говориш с човека. И не приемаш неща, които не си струват. А ако има някакви промени или допълнителни разходи, уведомяваш човека по телефона и го питаш как да се процедира.
DMN - майстор
MamaMy написа:
Да излъжеш някой като му свършиш работа?
??? И ти ми казваш, че това е невъзможно? Пак ти казвам, не на мен тия.
Лично съм виждал как телевизионен техник заради дефектирал ценеров диод 12V, взе на клиента пари за ремонт и смяна на ТХО. Даже и му показа старото "дефектно" ТХО извадено от друг телевизор и му го предложи на клиента да му го даде, нали това е право на клиента да си иска повредената част, ма на клиента за кво му е? Кво да го прави, той хабер си нямаше човечеца, плати си за свършената работа плюс цената на ТХО-то и това е.
MamaMy написа:
А останалите при които се ръчкаш 3 дена да търсиш проблеми и смениш една шепа части, а накрая като тръгне се оказва, че според клиента цялото устройство втора ръка струва 20 лв и не си заслужава да плати?
Аз за това не мога да си кривя душата, точно така е. Но аз не говоря за това, а за другото дето писах по-горе.
Hoвoceлckи - майстор
DMN написа:
Лично съм виждал как телевизионен техник заради дефектирал ценеров диод 12V, взе на клиента пари за ремонт и смяна на ТХО. Даже и му показа старото "дефектно" ТХО извадено от друг телевизор и му го предложи на клиента да му го даде, нали това е право на клиента да си иска повредената част, ма на клиента за кво му е? Кво да го прави, той хабер си нямаше човечеца, плати си за свършената работа плюс цената на ТХО-то и това е.
Е, то ... ако не си го работил ... Аз почти за това и се отказах ... Плащал съм си кинескоп, щото жичките се оплели в платчицата ... пък аз пред приятел (нямаше да му взимам пари за работа) "с една идея по-рязко свалих шасито" ... и се чу едно с-с-с-ст :-D
Все пак за това апелирам - този форум не е за сервизна дейност!!!
Като не щете да споделяте и помагате защо сте тук? Във ваще "специализирани" си заклеймявайте "кръжока направи си сам", но тук?! Не само вие де. Всички префърцунени специалисти. Рекламичка, а? Хората ви чакат оттатък да си платите :wink:
DMN - майстор
Hoвoceлckи написа:
Е, то ... ако не си го работил ... Аз почти за това и се отказах ... Плащал съм си кинескоп, щото жичките се оплели в платчицата ... пък аз пред приятел (нямаше да му взимам пари за работа) "с една идея по-рязко свалих шасито" ... и се чу едно с-с-с-ст
Ааа..това пък е другата страна. Щото като всеки човек и техниците допускат грешка, въпреки че са го работили, но понеже се имат за богоизбрани, ако те изгорят или повредят нещо, то гледат да го пишат на сметката на клиента - ако мине, щото не е лесно да мине пред всеки, ако цената е по-висока. Но специално за случая, който описах по-горе, повредата си беше само в ценеровия диод на платката на захранването, ТХО-то си беше здраво, въпреки че влезе в сметката. Примери има още колко...

За приятели и аз съм им правил ремонт за моя сметка, с купуване на части и т.н. там е друго :)
MamaMy - майстор
Подразвам се от молби за помощ за ремонт. Не заради нещо друго, а защото всеки молил мисли, че неговия проблем е от тия 10%-ните, дето всеки се почесва по главата и ти посочва с пръст "е т'ва смени". Друг пък ремонтирал електроника по визуални дефекти, трети слушал как се променя звука при натоварване, абе... :-D
Всеки си е башка луд. Аз каквото съм правил на хора от форума никога не съм снимал. Ако някой има оплаквания да снима и покаже. Ако пък някой може да каже, че е дошъл и не съм му показал кое е дефекта и съм отказал да го направя пред него, да заповяда. Няма да коментирам кой за какво е идвал, но никого не съм върнал и на никого не съм отказал. За цените важи същото. Ако някой има оплакване да пише тук. Рядко взимам от съфорумци и ако съм взел е било наистина съвсем оправдано. Това също нищо не означава. Хора всякакви. :roll:
DMN написа:
Но специално за случая, който описах по-горе, повредата си беше само в ценеровия диод на платката на захранването, ТХО-то си беше здраво, въпреки че влезе в сметката. Примери има още колко...
Мога да посоча поне 50 фирми които не ремонтират платки, но са официални сервизи. При изгорял елемент на платката ако ще и предпазител да е, сменят на ниво платка. При компютрите 90% са такива "сервизи". И това оправдава ли ги да ти вземат три кожи? Може би онзи с ТХО-то направо е взел малко. Викни си майстор за пералнята, кафе машината, хладилника, климатика и много други и ги накарай да ти ремонтират платка. Не си познал. Плащаш като поп и ти сменят платка. И даже се натискаш за да стане по бързо от месец. Е, с какво ние които правим електроника сме по-долна категория? Защо за развиване на няколко болта и подмяна на платка давате 20-30 лв за труд отделно платката, а за ремонта на самата платка което изисква много повече усилия, време, нерви и знания, никой не е склонен да плати нормалната цена на труда?
Последна промяна от MamaMy на пет апр 21, 2017 1:39 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Проблем с компютър на автомобил Опел "Зафира"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: