• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
От мобилни телефони до цифрови камери
toolegittoquit - майстор
plamen6703 написа:
На кривата ракета космоса и е крив. Новобранец кирлив, на баща си акъл ще даваш
Аз с такова съм работил, но с друга марка лепната на него. Кирлив ще викаш на някой друг. Защото ако не си разбрал, всяко следващо поколение надскача предишното. С други думи точно по-младите дават акъл на по-старите днес.
MamaMy - майстор
DMN написа:
На мен не ми дреме, че plamen6703 не казва какво е направил, дори и да каже аз вече не бих му повярвал на обяснението за проблема.
Но все пак това е форум, и мисля, че идеята е да се споделя и информация от участниците, която да е полезна за хората, които я търсят.
И с толкова драпане кво направи? :-D Ако искаш и аз мога да ти разкажа на теб и на всички мрънкачи тук как протече ремонта:
Отворих кутията, огледах пораженията, изринах лайната на тия дето са срали "направисисамковци", замерих тук там според знанията и опита си, презапоих лошите спойки, смених няколко елемента и готово.
Ако това ви помага, успех. Може да рискувате да се пробвате и за собствена сметка на клиентска техника, но като се наакате, мъжки се бръкнете и я платете на клиента и после пишете в НС колко сте му платили, а не се снишквайте и да молите на ЛС да ви трием дупетата :lol:
toolegittoquit - майстор
MamaMy написа:
Може да рискувате да се пробвате и за собствена сметка на клиентска техника, но като се наакате, мъжки се бръкнете и я платете на клиента и после пишете в НС колко сте му платили, а не се снишквайте и да молите на ЛС да ви трием дупетата
Ако Пламен се беше наакал можеше да не я върне и да се скрие. Никой нито имената не му знае, нито къде живее. То тогава рискът е еквивалентен. Аз на хора в Интернет техника не бих пратил.
Аз много добре ги знам какво представляват тия платки и какво може да се измери...Замеря се с камъни, чехли.. :)
Та ремонтът най-вероятно е бил относително елементарен за всеки по-сръчен. Но дай да мистифицираме знанията и великият опит на някой си.
plamen6703 - майстор
toolegittoquit написа:
plamen6703 написа:
На кривата ракета космоса и е крив. Новобранец кирлив, на баща си акъл ще даваш
Аз с такова съм работил, но с друга марка лепната на него. Кирлив ще викаш на някой друг. Защото ако не си разбрал, всяко следващо поколение надскача предишното. С други думи точно по-младите дават акъл на по-старите днес.
Новобранец кирлив се казва на такъв като теб :lol: Работил си,а джоба ти празен, станцията не е добра и не става, а джоба ми пълен :-D
plamen6703 - майстор
toolegittoquit написа:
MamaMy написа:
Може да рискувате да се пробвате и за собствена сметка на клиентска техника, но като се наакате, мъжки се бръкнете и я платете на клиента и после пишете в НС колко сте му платили, а не се снишквайте и да молите на ЛС да ви трием дупетата
Ако Пламен се беше наакал можеше да не я върне и да се скрие. Никой нито имената не му знае, нито къде живее. То тогава рискът е еквивалентен. Аз на хора в Интернет техника не бих пратил.
Аз много добре ги знам какво представляват тия платки и какво може да се измери...Замеря се с камъни, чехли.. :)
Та ремонтът най-вероятно е бил относително елементарен за всеки по-сръчен. Но дай да мистифицираме знанията и великият опит на някой си.
Боже, колко мъка има по този свят, Боже!
toolegittoquit - майстор
plamen6703 написа:
Работил си,а джоба ти празен, станцията не е добра и не става, а джоба ми пълен
Много ги разбираш, но не показа ремонта си във форума. Сигурно за да не се смеем или да не ти вземем запояческата работа. Както казах - ти си майстор. Такива мен щяха да ме убият. Аз не съм. Аз съм бил първо техник, после инженер.
Личи си за същността на хората от соца по такива като теб. Първо ми говорите как имало ценности тогава, но в устата ти все пари.
За мен печеленето на пари използвайки форума за безплатна реклама е неетично.
DMN - майстор
MamaMy написа:
И с толкова драпане кво направи? Ако искаш и аз мога да ти разкажа на теб и на всички мрънкачи тук как протече ремонта:
Ами, ако не си забелязал plamen6703 доста често и не само в тази тема иска от другите съфорумци да споделят резултата, прочети мнението му две мнение преди твоето. Аз го питам - той какво сподели на другите за резултата от неговия ремонт? Ти ми кажи преди да ме наричаш мрънкач, майсторе, това според теб какво е? Аз не намирам точната дума.
Съжалявам да го кажа, но голяма част от сервизните техници сте от доста особено тесто забъркани. Първото, което е, че си мислите, че сте хванали господ за шлифера и видиш ли - всички допитали се до вас или дошли в сервиза ви са пълни глупаци, аматьори, непохватници и трябва на колене да ви паднат. И ще ти кажа, че на доста неща съм се пробвал в тази област без това да ми е професия, без дори това да ми е и по образование, и успехът ми е в пъти повече от неуспеха. Така че айде по-леко с определенията, щото ако всички бяхте такива големи специалисти, хората нямаше да търсят помощ по форумите и да се оплакват включително и от така наречените професионалисти. Айде да не давам примери сега колко осрани неща съм виждал, даже и на живо пред мен как ги осират нещата точно от тъй наречените професионалисти.
П.П. Забравих да допълня и нещо много важно - хайде признайте си сервизни техници - колко пъти сте лъгали клиентите си по отношение на извършения ремонт, вложените части и т.н., на вас ли да обяснявам как лъжете, вие го знаете по-добре.
Последна промяна от DMN на чет апр 20, 2017 11:55 pm, променено общо 1 път.
GKovachev90 - специалист
Не искам никой да ме разбира погрешно, но аз съм на мнение, че щом някой ти ангажира времето по някакъв начин това се заплаща. Едно е можеш да го оправиш така и така, но съвсем друго е - аз не мога, ще ми го оправиш ли ти? Това означава, че някой ти ангажира по един или друг начин свободното време, което е пари. Освен разбира се на някой приятел. Така разсъждавам аз. Мнението си е лично мое.
Николчев - напреднал
toolegittoquit написа:
MamaMy написа:
Може да рискувате да се пробвате и за собствена сметка на клиентска техника, но като се наакате, мъжки се бръкнете и я платете на клиента и после пишете в НС колко сте му платили, а не се снишквайте и да молите на ЛС да ви трием дупетата
Ако Пламен се беше наакал можеше да не я върне и да се скрие. Никой нито имената не му знае, нито къде живее. То тогава рискът е еквивалентен. Аз на хора в Интернет техника не бих пратил.
Аз много добре ги знам какво представляват тия платки и какво може да се измери...Замеря се с камъни, чехли.. :)
Та ремонтът най-вероятно е бил относително елементарен за всеки по-сръчен. Но дай да мистифицираме знанията и великият опит на някой си.
Не подценявай хората, който ползват интернет за услуги. Не петни и хората, които предлагат услуги в интернет. След като се чухме по телефона се обадих на двама познати стоматолози от този град. Единият го познава лично и ми гарантира, че става дума за солиден човек, който поддържа и промишлена електроника. Така, че аз съм се подсигурил, компютъра ми беше ремонтиран и не съм останал измамен!
Hoвoceлckи - майстор
GKovachev90, тогава не си губи времето в този форум!
MamaMy, не мога да повярвам, че това си го писал ти. Това не е типично за теб ... ми се струва? Ти не би ли показал какво си свършил? Самите сменени SMD елементи? Опитвам се да приема раздразнението ти от включването на тинки, но все пак тук четем и пишем всякакви ... Кой от предложилите да помогнат на Крез беше споменал пари? Крез?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Проблем с компютър на автомобил Опел "Зафира"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: