От мобилни телефони до цифрови камери
sirko - специалист
Търсих из нета и нищо не намерих как може да се увеличи разтоянието за четене на карта/чип за контрол на достъп 125kHz до 2-3метра.
Трябва ми нещо като активен трансмитер за да вгигам бариерата на входа на комплекса и на вратата на гаража, в момента четците прочитат до макс. 10см. a като съм с десен волан това става доста неудобно особенно през зимата. Достъп до системата нямам кето си е минус.
torbalan - Дървен философ
Използвай пръчка...

Другия вариант е със втори четец от дясно...

Съмнявам се да увеличиш чак толкова обхвата... Интензитета на полето намалява пропорционално на квадрата на разстоянието....
DMN - майстор
Според мен няма начин да се увеличи разстоянието на 2-3 метра. Даже и на 20-30см., точно за този вид системи в твоя случай. Те си работят на друг принцип, не на този, за който си мисля, че си мислиш.
Щом си с десен волан, освен да влизаш в комплекса на заден, така ще си от страната на приемника. Или да закрепиш чипа/ картата на телескопична показалка, отваряш прозореца и се протягаш с показалката до приемника. :)
П.П. Изпревариха ме за пръчката :-D .
sirko - специалист
Това с пръчката ми е ясно, така практукивам в момента...
А на тези карти им дават 60-80см разтояние да работят което пак ме устройва като сложа картата в лявото огледало... ама дали че работят на такова разтояние и дали четеца ще ги прочете
DMN - майстор
Те на картите може да им дават, но разстоянието зависи най-вече И от четеца.
Последна промяна от DMN на чет апр 20, 2017 12:19 pm, променено общо 1 път.
torbalan - Дървен философ
Трябва да питаш тези, които са монтирали системата...

Друго, което ми хрумва е с обикновено дистанционно за гаражна врата... Стига да можеш да го включиш паралелно на сегашната система....
zdravcho - специалист
Идеята на тези чипове/карти и начина им на работа е да са близо до четеца. За по-големи разстояния трансмитери със собствено захранване. Вариант 1 - още един терминал с четец от дясно, вариант 2 - допълнителен контролер с дистанционно като за гаражи или бариери, както каза и Торбалан. Мисля че може да се случи, просто трябва да се питат тези които са инсталирали системата как може да стане това. И вариант 3 - смени возилото с такова с ляв волан. :-D
Nimi - специалист
Има четци за такива големи разстояния но картите са на съвсем друга честота. Цената от близо 1100лв за четеца малко фирми/обекти биха си позволили.
muhala - майстор
Смени колата, с такава с ляв волан. Това с картата и достъпа е по-малкия проблем за теб и за останалите водачи.

Тема "Въпрос за контрол на достъп и чип/таг/карта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: