• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
От мобилни телефони до цифрови камери
toolegittoquit - майстор
plamen6703 написа:
...ще почна да ти преподавам
По-скоро аз мога да ти преподавам. И не само по технически науки, а по морал. Който ти куца.
За да си полезен тук, трябва да напишеш как си решил проблема.
plamen6703 - майстор
toolegittoquit написа:
plamen6703 написа:
...ще почна да ти преподавам
По-скоро аз мога да ти преподавам. И не само по технически науки, а по морал. Който ти куца.
За да си полезен тук, трябва да напишеш как си решил проблема.
Такива преподаватели като теб, за пицунду и на кукан :lol:
DMN - майстор
plamen6703 написа:
Знаеш ли, че трябва да прочетеш един вагон с книги, че да разбереш какво обяснявам стъпка по стъпка
Стана ми интересно. Защо не опиташ да обясниш стъпка по стъпка какво трябва да се провери на неработещ металотърсач, пък ние да видим дали си ги прочел тези един вагон книги. Защото аз досега не срещнах някъде да обясниш нещо в детайли, което на мен ми говори, че може да си човек, който има фирма, а ремонтите на съфорумците да ги вършат твоите работници.
Хайде опитай поне веднъж, металотърсача не работи с опасни напрежения и токове, така че нямаш извинения като в другите теми, където винаги съветваш, че тока е опасен и не е за направи сам.
toolegittoquit - майстор
plamen6703 написа:
Такива преподаватели като теб, за пицунду и на кукан :lol:
Ако не беше толкова арогантен, щеше да виждаш като колега и нямаше да злословиш така за хора, които не познаваш.
За разлика от твоят имагинерен вагон с книги, който никога не си прочел и откровеното ти плюене, което не е подкрепено с едно компетентно мнение по технически въпрос, аз мога да снимам книжки, които си пазя.
DMN написа:
Хайде опитай поне веднъж, металотърсача не работи с опасни напрежения и токове, така че нямаш извинения като в другите теми, където винаги съветваш, че тока е опасен и не е за направи сам.
Аз имам металотърсач и съм му направил захранване НаправиСам. Вместо 4хАА 1.5V батерии сложих 6V акумулатор. Зареждащи се АА батерии първо са 1.2V, а второ са скъпи. 1 такава батерия излиза колкото 6V акумулатор с капацитет еквивалентен. :)
plamen6703 - майстор
toolegittoquit написа:
plamen6703 написа:
Такива преподаватели като теб, за пицунду и на кукан :lol:
Ако не беше толкова арогантен, щеше да виждаш като колега и нямаше да злословиш така за хора, които не познаваш.
За разлика от твоят имагинерен вагон с книги, който никога не си прочел и откровеното ти плюене, което не е подкрепено с едно компетентно мнение по технически въпрос, аз мога да снимам книжки, които си пазя.
DMN написа:
Хайде опитай поне веднъж, металотърсача не работи с опасни напрежения и токове, така че нямаш извинения като в другите теми, където винаги съветваш, че тока е опасен и не е за направи сам.
Аз имам металотърсач и съм му направил захранване НаправиСам. Вместо 4хАА 1.5V батерии сложих 6V акумулатор. Зареждащи се АА батерии първо са 1.2V, а второ са скъпи. 1 такава батерия излиза колкото 6V акумулатор с капацитет еквивалентен. :)
Почна да става интересно, дай да видим книжките, които си пазиш :) Освен, че ги пазиш е добре да ги четеш и да си купуваш нови книжки.
Спомена за телевизори Електрон и В.Търново, но техниката вече се смени... защо не си надградил знанията си в тази посока? В телевизорите към момента има пари за хляб, но няма за чисто масло да мажеш на филията :-D
Преди години като дойде демокрацията и започна голямото чистене на боклуци от запад на изток бях полудял от работа... а с транскодери и платки звук даже производство спретнах :)
Знаеш ли, че докато бях студент не зачитах английският език за нищо... времената бяха такива и всички си мислехме, че с руският език света ще победим :) Няколко години по-късно една бала с пари изхарчих да ходя на частни уроци по английски, защото се оказа, че оставаш зад "борда" без английски език... За това по-малко философствай, повече чети и учи.
Относно металотърсача не мога да кажа нищо за повредата, колегата все още не го изпратил за ремонт и може да не го изпрати.
toolegittoquit - майстор
plamen6703 написа:
Спомена за телевизори Електрон и В.Търново, но техниката вече се смени... защо не си надградил знанията си в тази посока? В телевизорите към момента има пари за хляб, но няма за чисто масло да мажеш на филията
Новите телевизори са монитор с тунер. Ремонтирам ги. Но не афиширам във форума. Дори в момента имам един на масата, който го събрах от скрапа. Смених лампите със светодиоди и ремонтирах захранващия блок. И не, не бяха дефектни кондензатори. Аз не съм сменяч на кондензатори.
А аз знам и английски, и руски. Руският не го говоря добре, но се оправям в техническата литература.
Но това тук не е Искрено и лично. И не си мисли, че ще ме работиш по "лошото ченге - доброто ченге."
preslav - майстор
Николчев, ти не беше ли от ония дето наследили нивите на дядо си, какви металотърсачи те клатят, какви компютри на Опел Шакира - оправяй се, какви ги търсиш при пролетарията! Ако ти трябват комбайнери съм насреща, ама ти комбайни имаш ли? Жално ми е за такива като теб, щото един се жалваше как СССР изкупували доматите на баба му под тяхната себестойност - сега ГДР, пардон ГФР му изкупуват приказките на килограм - аман от аграрници!
DMN - майстор
plamen6703 написа:
Знаеш ли
Нищо не знам...само знам, че не си форумен играч. Може да си много добър солист, но за работа в оркестъра не ставаш. Мое мнение и не ангажирам никого с него.
plamen6703 написа:
но техниката вече се смени... защо не си надградил знанията си в тази посока?
Защото на мен това не ми е професия, защото форума предполага тук да се споделят мнения и опит. Ясно е, че никой няма да разчита да се учи от тук, ако поне малко няма поглед в материята. Понякога на човек му трябва само думичка за да вдене в нещата, а и не се знае на кого може да помогне дадената тема(не конкретно тази). С твоите Л.С. не знам как помагаш като цяло на форума, може да си изчел цял вагон книги, но не забравяй, че във влака има и други вагони и в тях също се возят хора.
plamen6703 - майстор
toolegittoquit написа:
plamen6703 написа:
Спомена за телевизори Електрон и В.Търново, но техниката вече се смени... защо не си надградил знанията си в тази посока? В телевизорите към момента има пари за хляб, но няма за чисто масло да мажеш на филията
Новите телевизори са монитор с тунер. Ремонтирам ги. Но не афиширам във форума. Дори в момента имам един на масата, който го събрах от скрапа. Смених лампите със светодиоди и ремонтирах захранващия блок. И не, не бяха дефектни кондензатори. Аз не съм сменяч на кондензатори.
А аз знам и английски, и руски. Руският не го говоря добре, но се оправям в техническата литература.
Но това тук не е Искрено и лично. И не си мисли, че ще ме работиш по "лошото ченге - доброто ченге."
Старите телевизори монитор без тунер ли са или само тунер :lol:
За това ти казвам да наблегнеш малко повече на мисленето :-D Ако си ми на ръката всеки ден ще те бия докато не те вкарам в крак и не те науча първо да мислиш и после да говориш :lol:
toolegittoquit - майстор
plamen6703 написа:
...Ако си ми на ръката всеки ден ще те бия...
Не, ти мен няма да ме биеш, защото след първото посягане ще трябва да посетиш травматология. Спри да заплашваш.
Захранващите блокове, подсветките, матриците на телевизор и на обикновен монитор са сходни. Без значение дали на управляващата платка има интегриран тунер или няма. Така си беше и навремето. Управлението на CRT тръба си е все същото, независимо от това монитор ли е, телевизор ли е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Ремонт на металотърсач." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: