От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте, имам голям проблем с компютъра на автомобила. Значи спрях на бензиностанция да заредя. Да съм се бавил около 20 минути докато изпия едно кафе и като се качих в колата първо запали много трудно, след това на около 200-300 метра колата изгасна. Въртях не може да запали. Разкачих едната клема на акумулатора, изчаках около половин час и колата запали за момент, но пак изгасна. Дръпнаха ме за диагностика в сервиз и ми казаха, че компютъра е за смяна или ремонт.
Дайте някакви съвети как да спася положението, че цената за ремонт е много солена, а за нов компютър още по-солена.
ESPACE - майстор
Най-вероятно са ти сипали дизел вместо бензин. А тези от сервиза направо са ти взели мярката.
Проверено е какво говориво са ми заредили и няма грешка.
plamen6703 - майстор
Коя година е произведен автомобила ти?
Относно "солената" цена, в един сервиз може цената да е една, в друг сервиз цената може да е съвсем друга.
Като цяло в автосервиз такива услуги като ремонт на "компютър" не се извършват!
Принципно при такива ремонти автосервизите са в качеството на "чейнджаджии", свалят електронен модул и го носят на специалист, който може да го ремонтира.
После добавят още толкова и отгоре върху платената цена и са ти "ремонтирали" електронният модул :)
Това е пазарната икономика... :-D
toolegittoquit - майстор
plamen6703 написа:
Това е пазарната икономика...
А ти ще го ремонтираш по-тънко, нали? Цена на ЛС ще получи човека? Само да го предупредя, че Пламен срокове не спазва и живее още в комунизма,
ESPACE - майстор
Слушай мрънкало, ако още не си се усетил дразниш повечето ни тука. Пламен помага, ти на някого помогнал ли си без значение срещу пари или не? Най лошото е че не се усещаш кога прекаляваш.
toolegittoquit - майстор
ESPACE написа:
Слушай мрънкало, ако още не си се усетил дразниш повечето ни тука. Пламен помага, ти на някого помогнал ли си без значение срещу пари или не? Най лошото е че не се усещаш кога прекаляваш.
Пламен развива бизнес тук. Аз не съм дошъл тук да си плесна обявите или да предлагам на лични постоянно как ще го оправя срещу заплащане!
Като иска да получава пари, да пусне запитване до администратора да си пусне платена обява, както правят всички други. Разбира се, повечето от нас просто ще пуснат адблока и обявата му ще изчезне. А не да му чета обявите за платени дейности във всяка тема във форума.
plamen6703 - майстор
toolegittoquit написа:
ESPACE написа:
Слушай мрънкало, ако още не си се усетил дразниш повечето ни тука. Пламен помага, ти на някого помогнал ли си без значение срещу пари или не? Най лошото е че не се усещаш кога прекаляваш.
Пламен развива бизнес тук. Аз не съм дошъл тук да си плесна обявите или да предлагам на лични постоянно как ще го оправя срещу заплащане!
Като иска да получава пари, да пусне запитване до администратора да си пусне платена обява, както правят всички други. Разбира се, повечето от нас просто ще пуснат адблока и обявата му ще изчезне. А не да му чета обявите за платени дейности във всяка тема във форума.
Какъв бизнес те гони бре новобранец :) Какво лошо има в това да подадеш ръка на човек нуждаещ се от помощ. Ремонта на такъв вид техника не става със съвети в направи си сам.
Отделно от това е безсмислено да се казва на някой прави едно, прави две, като той няма необходимата подготвка за такъв вид дейност.
Ти си гол и бос в сферата на електрониката, нямаш елементарни теоретични знания и каквато и да е професионална подготовка в тази връзка!
preslav - майстор
Компютри трудно гърмят, по-лесно се скапват датчици, горивни помпи и разни други периферии - смени сервиза, май се опитват да те цакат с топла бира!
Само за протокола - по такъв начин ми е изгасвала кола с повреден датчик на хол, друга гаснеше заради попаднало в резервоара станиолче от капачката на добавка за гориво, трета не запали след качване на подемник за смяна на маслен филтър (тогава и дошло времето на горивната помпа), да не говорим колко вода съм вадил от резервоар зареждан само на една от реномираните бензиностанции.
toolegittoquit - майстор
plamen6703 написа:
Какво лошо има в това да подадеш ръка на човек нуждаещ се от помощ. Ремонта на такъв вид техника не става със съвети в направи си сам....Ти си гол и бос в сферата на електрониката, нямаш елементарни теоретични знания и каквато и да е професионална подготовка в тази връзка!
Ти не подаваш ръка и не помагаш, а в 60% от мненията си имаш користни подбуди. Хич не те интересува дали помагаш, а дали ще вземеш едни пари. А новобранец или гол и бос ще викаш на баща си. От 10 години се занимавам сериозно с електронна техника. А доста преди това, още като телевизорите бяха Електрон и Велико Търново съм се занимавал..

Тема "Компютър за Toyota Corolla Axio 1.3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: