• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
От мобилни телефони до цифрови камери
chernev - помощник
Здравейте, нов съм във форума ви, ама имам голяма нужда от помощ. Енергото са спирали и пускали тока в квартала няколко пъти и са ми изгори камерите за наблюдение. Не знам дали има друго изгоряло, но камерите със сигурност. Значи монитора свети, разделен е на 6 полета, но нищо не се вижда, а камерите ги няма никакви.
Какво може да се направи и колко би струвал ремонт на камера? Отделно, може ли да търся енергото да ми плати за щетите?
shadow__01 - майстор
Провери дали са камерите или само захранващия/те блок/ове.
plamen6703 - майстор
chernev написа:
Здравейте, нов съм във форума ви, ама имам голяма нужда от помощ. Енергото са спирали и пускали тока в квартала няколко пъти и са ми изгори камерите за наблюдение. Не знам дали има друго изгоряло, но камерите със сигурност. Значи монитора свети, разделен е на 6 полета, но нищо не се вижда, а камерите ги няма никакви.
Какво може да се направи и колко би струвал ремонт на камера? Отделно, може ли да търся енергото да ми плати за щетите?
Ако са изгорели няма смисъл от ремонт, направо в контейнера ги хвърляй... ако са дефектирали е друг въпрос и според повредата може да се ремонтира, може и да е безсмислено да се ремонтират от гледна точка на целесъобразност...
Колко камери са ти дефектирали, еднакви ли са и каква е цената на една камера, за да се прецени дали си заслужават ремонт, ако дефекта е в камерата?
chernev - помощник
Камерите са пострадали, захранването го мерих и има 12 волта. Камерите са еднакви и цената е към 300 лв за камера. От енергото дали няма шанс да получа някакво обезщетение и колко може да струва ремонт на такава камера?
plamen6703 - майстор
Ослушай се дали има пострадали електроуреди в домовете на съседите ти, ако си пострадал само ти ще ти е много трудно да докажеш съпричастност на "енергото". Не казвам, че ако има и други пострадали ще е лесно, но поне може да се жалвате, ако имате излишно време за губене.
Камерите могат да се ремонтират, макар да ми е странно, че захранването е оцеляло и са заминали камерите, но всичко се случва.
Nimi - специалист
Това, че монитора е разделен на 6 (на 6?!?!) и няма никой на него не означава непременно заминали камери. Може и устройството което квадратира/записва да е повредено.

Закачи камерите към видео вход на телевизор за да си сигурен, че не работят.
chernev - помощник
Повиках един специалист от СОТ да види камерите и след пробра камерите не работят. За съжаление камерите са изпушили, искаше ми се да е захранване, но са камерите. Чудя се какво да ги правя, дали да купувам нови или да се ремонтират тия.
hidrazin - майстор
Това ми е много странно - всички камери да заминат при условие че захранванията са удържали...
Ама ние така и не разбрахме какви са камерите и какъв е DVR-а или там записвачката която се използва...
:partyman:
preslav - майстор
chernev написа:
Повиках един специалист от СОТ да види камерите и след пробра камерите не работят. За съжаление камерите са изпушили, искаше ми се да е захранване, но са камерите. Чудя се какво да ги правя, дали да купувам нови или да се ремонтират тия.
Погледни предния пост и пращай специалиста от СОТ на едно място - предполагам захранването ти е импулсно и ако е така щом то е оцеляло няма какво да търсиш от енергото.
plamen6703 - майстор
chernev написа:
Повиках един специалист от СОТ да види камерите и след пробра камерите не работят. За съжаление камерите са изпушили, искаше ми се да е захранване, но са камерите. Чудя се какво да ги правя, дали да купувам нови или да се ремонтират тия.
Потърси човека, който ти е инсталирал видеонаблюдението. Нека да погледне какво е дефектирало, защото камери се случва да дадат дефект, но всичките да дефектират и нищо друго да не пострада е малко вероятно.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Изгорели камери за охрана." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: