• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
От мобилни телефони до цифрови камери
gogo7777 - майстор
А аз избухнах и ме е яд, защото в последно време тук имаме 1-2 човека, които си развиват бизнеса зад кулисите, а форумът се обезсмисля до теми, единствено пълни със "заявки за ремонт"
Тинки, нема нищо лошо да се изкарват мангизи бре....кой как може. Кво те мъчи?
MamaMy - майстор
chernev написа:
... Потърсих помощ и като открих каквото ми трябваше ви написах, че намерих човек от този сайт, който да ми реши проблема!!! Не очаквах, че ще се стигне до такава простотия. Благодаря на всички и казвам, че вече не се нуждая от никаква помощ и писане по темата. ВЗЕХ РЕШЕНИЕ КАК ДА ПОСТЪПЯ С ИЗГОРЕЛИТЕ КАМЕРИ И ВЪВ ВТОРНИК ГИ ПРАЩАМ ЗА РЕМОНТ!!!
Ми като ти чета и на теб писаниците, каквото си потърсил и както си го потърсил такова си намерил. Не бива да обвиняваме за всичко Тинки. Има си драката кривини, но в този случай е прав. Който си търси майстори без идеята да се пробва сам, не е за този форум. Той си е за платформата майстор+.
Ти си другата крайност на пишещите за помощ в този форум. Те пък ръчкат даже и това което съвсем не им е работата.
plamen6703 - майстор
chernev написа:
Говорих с техника от СОТ, ще ми направи защита на видеонаблюдението. Отделно ще сключа и застраховка срещу токови удари и къси съединения. Имало е бури, светкавици и не съм страдал от такива неща, но енергото си е играло половин ден на пали-гаси и голяма беля ми направиха. Още един път благодаря за съдействието.
Застраховката е хубаво нещо, но стигне ли се до обезщетение за настъпило застрахователно събитие се стига и до изискването и представянето на не малък брой документи пред застрахователят. Преди да направиш застраховка срещу токови удари и къси съединения ще трябва да имаш изградена заземителна инсталация и протокол от фирмата, която ти е изградила и поддържа заземителната инсталация. Това е едно задължително условие за изплащане на обезщетение при възникване на подобно застрахователно събитие, наред с другите документи.
Като цяло трябва да видиш и какви кабели са ти поставили при изграждане на инсталцията и още доста неща, които създават затруднения свързани с експлоатацията, качеството и надежността на системите за видеонаблюдение.
nikolov333 - майстор
В случая има един много подходящ лаф, за тая ситуация..
Чужд..в чужда...не влиза. Многоточията за акъл и за глава и затова обичам да ги ползвам за подобни случаи. :-D
chernev написа:
plamen6703 написа:
chernev написа:
Повиках един специалист от СОТ да види камерите и след пробра камерите не работят. За съжаление камерите са изпушили, искаше ми се да е захранване, но са камерите. Чудя се какво да ги правя, дали да купувам нови или да се ремонтират тия.
Потърси човека, който ти е инсталирал видеонаблюдението. Нека да погледне какво е дефектирало, защото камери се случва да дадат дефект, но всичките да дефектират и нищо друго да не пострада е малко вероятно.
Колега, видях че ремонтираш такава техника, може ли да ми помогнеш с ремонта или да ме насочиш към свестен човек за Пловдив. Питах търговеца от който купих камерите за ремонт ама каза, че не се ремонтират и не са и гаранционни. Не ми се ще да ги хвърлям на боклука ако има шанс да се ремонтират.
Колега, ти от Кичука ли си? В Кичука онзи ден ми изгоряха камери, записвачката, хладилника и тунера на сателита. Сега като се рових да търся варианти прочетох за проблема. Ако си от Кичука дай да се включа и аз към жалбата ти белким станем повече и ни платят ремонта. Понеже темата ти е станала на мазало ако искаш пиши на лични да се чуем по телефона и да направим нещо.
preslav - майстор
MamaMy написа:
chernev написа:
... Потърсих помощ и като открих каквото ми трябваше ви написах, че намерих човек от този сайт, който да ми реши проблема!!! Не очаквах, че ще се стигне до такава простотия. Благодаря на всички и казвам, че вече не се нуждая от никаква помощ и писане по темата. ВЗЕХ РЕШЕНИЕ КАК ДА ПОСТЪПЯ С ИЗГОРЕЛИТЕ КАМЕРИ И ВЪВ ВТОРНИК ГИ ПРАЩАМ ЗА РЕМОНТ!!!
Ми като ти чета и на теб писаниците, каквото си потърсил и както си го потърсил такова си намерил. Не бива да обвиняваме за всичко Тинки. Има си драката кривини, но в този случай е прав. Който си търси майстори без идеята да се пробва сам, не е за този форум. Той си е за платформата майстор+.
Ти си другата крайност на пишещите за помощ в този форум. Те пък ръчкат даже и това което съвсем не им е работата.
И аз не мисля, че в конкретния случай поморийския агент е най-голямото зло за форума - има достатъчно много други, които са се хванали да спорят с него вместо да предложат решение. Тинки сам по себе си няма как да разводни една тема, темата се разводнява от тези, които се опитват да се докажат на негов гръб и с това да "дръпнат" някой нещастник от форума, за да му ремонтират джапанките срещу пари.
Не знам на кого е налетял автора на темата, нямам идея какъв ремонт и за какви пари ще му бъде направен - знам само, че авторът от питащ (наведен) се превърна в атакуващ, определящ, квалифициращ.
Понеже не се занимавам и не разбирам от подобен род техника си позволих да проверя в Гугъл кой се е рекламирал там - излязоха ми десетки, да не кажа стотици предложения само за Пловдив, копирах само една реклама с идеята "думам ти жено-сещай се снахо".
Извод - има кой (или поне за такъв се рекламира), но ние отиваме в хлебарницата да питаме за чорапогащи, очевидно въпросът е не къде е повредата, кой може да я оправи, а къде мога да мина тънкажно, нещо на промоция, нещо на аверски начала, така за по една ракийка.
Драги ми Авторе - "насрал" си една купчина пари за видео-наблюдение, икономисал си от важни (но безсмислени за теб) неща, сега я караш по същата допирателна, спасяваш се поединично, гледаш да си решиш своя проблем, а това, че проблемът е на всички и се решава от всички изобщо не те касае - аз бих постъпил така, купувам нови камери или ремонтирам съществуващите на място където ще ми издадат документ за покупка или ремонт, после си търся правата в EVN и искам да ми се осребри направения разход, търся си правата заедно с другите ощетени, а не да се доверявам на приказките на някакво форумно майсторче, което трупа актив неглежирайки знанията и уменията на другите.
Със здраве!
Пии си хапчетата майна да си здрав :lol: :lol: :lol:
MamaMy - майстор
Абе нещо как се пръкнахте отведнъж много изгорели със сходен изказ и поведение досущ един по-стар комплексар от форума? Няма ли тук модератор да извади малко IP адреси на яве. Ако трябва да пусне на всички писали в темата адресите и да се види колко човека са едно и също лице (задник) :lol:
chano3891 - специалист
Ако на вярно са изгорели камерите шанс за ремонт малък но не и невъзможен. може да е виновно и захранването (толкова е и читаво ако е то) и щом са IP може и по кабела за нета( асвен ако са безжични ) да е станало нещо след като захранването е здраво.
DMN - майстор
MamaMy написа:
Абе нещо как се пръкнахте отведнъж много изгорели със сходен изказ и поведение досущ един по-стар комплексар от форума? Няма ли тук модератор да извади малко IP адреси на яве. Ако трябва да пусне на всички писали в темата адресите и да се види колко човека са едно и също лице (задник) :lol:
От доста време си мисля, че във форумите няма да е зле всеки задължително да участва със собствената си самоличност. Легитимна, реална, проверима и достъпна до всеки член на форума. С някаква актуална снимка да речем и т.н. Съвсем друго е когато се знае кой кой е.
Според мен много неща ще се променят в положителна посока и то коренно, когато всеки застане зад името и самоличността си. Мое мнение - дали съм прав и дали е възможно чисто технически - не знам :) .
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Изгорели камери за охрана." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: