• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
От мобилни телефони до цифрови камери
chernev - помощник
Nimi написа:
Баси и спама... никой ли не разчиства тука?

По темата: СОТ-аджията как ги тества тия IP камери?
В подписа ти видях, че си техник по СОТ. Колегата ти от СОТ който извеиках за помощ ми е помагал и друг път, като дойде носеше в себе си уред или малък монитор не знам как да го нарека. Екрана му беше малък с тъч-скрийн, уреда се свързва към нета и към всяка камера. Камерите не показаха живот към уреда и заключението беше че камерите са изгорели.
Отказаха ми от магазина след гаранционен ремонт, за това потърсих помощ и съвет от тук. Но попаднах на простак, който разспипа темата ми с глупави съвети да отварям камерата все едно може да ми помогне. Благодаря ти за вниманието и опитите да ми помогнеш.
zz_stefanov - майстор
Към специалистите по сота - след като камерите са изгорели при "токов удар" (какво означава това е много широко понятие), а сега захранването се прави на работещо, то не следва ли да се твърди, че то е калпаво и или пък поражението е поради недобро/неправилно заземяване на екрани и подобни. Всички камери на едно захранване ли са? Надеждна ли е нулата на сградата?
Думата ми е, че след ремонта/смяната на камерите, нещата да не се повторят.
GalinBelos - специалист
chernev написа:
Отказаха ми от магазина след гаранционен ремонт, за това потърсих помощ и съвет от тук. Но попаднах на простак, който разспипа темата ми с глупави съвети да отварям камерата
Извинявай , обаче форума се казва " Направи сам / Ремонтирай сам " . Как точно очакваш някой да ти помогне със съвет за ремонт на камера , която даже не си отворил ? Ти не търсиш начин да си ремонтираш камерите сам , а търсиш сервиз който да ти ги отремонтира . Не знам само защо си пуснал темата тук .
toolegittoquit - майстор
chernev написа:
Но попаднах на простак, който разспипа темата ми с глупави съвети да отварям камерата все едно може да ми помогне.
А може би ти в НаправиСАМ очакваш някой да използва кристалната топка и да ти направи една магия, с която камерите да тръгнат, без да си извадиш ръцете от... и да отвориш някоя, за да видиш какъв е проблема?
Ти как мислиш, че който и да е ще ти помогне? Как се ремонтира нещо, без да се отвори, можеш ли да ме светнеш?
Аз можеше и да мога да ти помогна, защото аз също ги инсталирам тия маймунки, макар и с други марки, но ти си един неблагодарник, който не иска да си извади ръцете от.. и да свърши някаква работа. Айде, чао!
chernev - помощник
Всичко се въртеше как техника от СОТ е установил, че камерите са изгорели. Написах ви го как техника е установил, че камерите са изгорели. Потърсих помощ и като открих каквото ми трябваше ви написах, че намерих човек от този сайт, който да ми реши проблема!!!
Не очаквах, че ще се стигне до такава простотия. Благодаря на всички и казвам, че вече не се нуждая от никаква помощ и писане по темата. ВЗЕХ РЕШЕНИЕ КАК ДА ПОСТЪПЯ С ИЗГОРЕЛИТЕ КАМЕРИ И ВЪВ ВТОРНИК ГИ ПРАЩАМ ЗА РЕМОНТ!!!
toolegittoquit - майстор
chernev написа:
Не очаквах, че ще се стигне до такава простотия. Благодаря на всички и казвам, че вече не се нуждая от никаква помощ и писане по темата. ВЗЕХ РЕШЕНИЕ КАК ДА ПОСТЪПЯ С ИЗГОРЕЛИТЕ КАМЕРИ И ВЪВ ВТОРНИК ГИ ПРАЩАМ ЗА РЕМОНТ!!!
А аз съм го работил това и се съмнявам в компетентността на техника от СОТ. А този форум не е "намери си майстор", а "направи си сам". Няколко човека те попитаха дали опита да отвориш камерите. Вместо да отвориш една, почваш да пишеш тиради.
Благодарим много, че си намери човек на ЛС и отново ще има ползотворно участие в темата, което ще доведе точно до никъде. И ако на някой друг някога му се случи подобен проблем, няма да може да прочете как евентуално да ремонтира или поне да погледне и провери.
Този форум има за цел да остави като наследство полезна информация, а не списък с телефони на майстори.
Иначе, аз съм уверен, че Пламен си е предложил услугите на ЛС. Е, дано да ти сложат по 100лв ремонт на камера заради изгоряло елементче за 50 стотинки. :finga: :partyman: Айде, баста!
zz_stefanov - майстор
chernev написа:
Всичко се въртеше как техника от СОТ е установил, че камерите са изгорели. Написах ви го как техника е установил, че камерите са изгорели. Потърсих помощ и като открих каквото ми трябваше ви написах, че намерих човек от този сайт, който да ми реши проблема!!!
Не очаквах, че ще се стигне до такава простотия. Благодаря на всички и казвам, че вече не се нуждая от никаква помощ и писане по темата. ВЗЕХ РЕШЕНИЕ КАК ДА ПОСТЪПЯ С ИЗГОРЕЛИТЕ КАМЕРИ И ВЪВ ВТОРНИК ГИ ПРАЩАМ ЗА РЕМОНТ!!!
Сори, покрай Тинки това тук е ежедневие.
Все пак помисли, дали не трябва да се огледа цялата система за недомислици, че да не се повтори случката.
toolegittoquit - майстор
zz_stefanov написа:
Все пак помисли, дали не трябва да се огледа цялата система за недомислици, че да не се повтори случката.
Абе няма да му помагаш бе. Кой да знае, че един хубав online UPS ще му реши проблема! :)
За да му изгорят камерите има нещо нередно. Ако действително са изгорели. А не го лъжат, за да си купи други.
А аз избухнах и ме е яд, защото в последно време тук имаме 1-2 човека, които си развиват бизнеса зад кулисите, а форумът се обезсмисля до теми, единствено пълни със "заявки за ремонт". Е нали работата е да споделиш полезна информация?
Както и да е - айде, извинявам се за оффа вече.
chernev - помощник
zz_stefanov написа:
chernev написа:
Всичко се въртеше как техника от СОТ е установил, че камерите са изгорели. Написах ви го как техника е установил, че камерите са изгорели. Потърсих помощ и като открих каквото ми трябваше ви написах, че намерих човек от този сайт, който да ми реши проблема!!!
Не очаквах, че ще се стигне до такава простотия. Благодаря на всички и казвам, че вече не се нуждая от никаква помощ и писане по темата. ВЗЕХ РЕШЕНИЕ КАК ДА ПОСТЪПЯ С ИЗГОРЕЛИТЕ КАМЕРИ И ВЪВ ВТОРНИК ГИ ПРАЩАМ ЗА РЕМОНТ!!!
Сори, покрай Тинки това тук е ежедневие.
Все пак помисли, дали не трябва да се огледа цялата система за недомислици, че да не се повтори случката.
Колега, благодаря ти и се зивинявам ако съм те засегнал с тона си в темата, но ръце вдигнах от този простак. Говорих с техника от СОТ, ще ми направи защита на видеонаблюдението. Отделно ще сключа и застраховка срещу токови удари и къси съединения. Имало е бури, светкавици и не съм страдал от такива неща, но енергото си е играло половин ден на пали-гаси и голяма беля ми направиха. Още един път благодаря за съдействието.
toolegittoquit - майстор
chernev написа:
Имало е бури, светкавици и не съм страдал от такива неща, но енергото си е играло половин ден на пали-гаси и голяма беля ми направиха. Още един път благодаря за съдействието.
Защитата можеш да си я направиш и сам. Слагаш един хубав online UPS, ако ползваш FTP кабели им заземяваш ширмовката в една обща точка и използваш хубав захранващ блок. А срещу мълнии спасение общо взето няма.
Ако беше сложил UPS, когато беше време, нямаше да ти пука колко пъти енергото гаси или пуска тока.
Щом нямаш такъв, значи или техникът не го бива особено, защото като няма ток и камерите спират..или ти си решил да спестиш 300лв от ключово оборудване и сега си береш последствията.
Ама искам да си помислиш добре. Аз ако съм крадец и знам, че имаш камери, дали няма да ти отрежа тока първо?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "Изгорели камери за охрана." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: