От мобилни телефони до цифрови камери
GKovachev90 - специалист
Ужас темата стана интересна :-D :-D :-D
Относно ESR-метъра използвам това
High Quality NPN PNP Mosfet DIY Kit Capacitance ESR Inductance Transistor LC Resistor Meter Tester M168
http://s.aliexpress.com/zuMB3MVf
(from AliExpress Android)
plamen6703 - майстор
GKovachev90 написа:
Ужас темата стана интересна :-D :-D :-D
Относно ESR-метъра използвам това
High Quality NPN PNP Mosfet DIY Kit Capacitance ESR Inductance Transistor LC Resistor Meter Tester M168
http://s.aliexpress.com/zuMB3MVf
(from AliExpress Android)
Защо питаш тогава по-горе в темата какво е това ESR :-D
GKovachev90 - специалист
Защото като цяло не знаех. Виждам, че пише там някакво ESR, но за каккво е.... Вече знам
lov - майстор
Пламене какво те учудва. Момчето дори да е завършило техникум с тази специалност да те карам ли от три пъти да познаеш колко е научил в училище. :lol:
И със сигурност за това не е виновен той.Образователната ни система е толкова деградирала, че дори и да е имал желание да се научи на нещо в повечето случаи са му пречели. За това има преки впечатления с моя син който завърши техникум със специалност електроника. И мога смело да кажа че имаше познания по специалноста в пъти повече от учителите там. Имаше мерак и ми се налагаше доста да обяснявам на елементарен език пък после като натрупа елементарни знания се оправяше да си дири вече в интернет. Та случая с питащия тука е вероятно точно такъв и в което няма нищо лошо дори е похвално. Защото щом има мерак ще се научи и ще стане дори по добър от учителите си.
toolegittoquit - майстор
lov написа:
И със сигурност за това не е виновен той.Образователната ни система е толкова деградирала...
Образователната система си е наред. Стига да искаш да учиш нещо. Прекалено много плюете по България.
Иначе, най-големият проблем е, че не можеш да седнеш и да си изчислиш ESR. Дава ти го производителят и ти му вярваш. А то зависи от технологията на производство, площ на електродите и дебелината на диелектрика между тях. Които данни производителят няма да ти ги каже никога.
А ESR означава еквивалентно серийно съпротивление. На практика няма идеален кондензатор. Всеки реален се характеризира като идеален кондензатор със свързан последователно резистор. При влошаване на ESR се увеличават загубите в кондензатора под формата на топлина в процеса на работата му.
lov - майстор
Тинки като гледам таман си на годините на моя син а може би и по малък. Помисли малко и се сети дали някога съм те нападал открито защото ми е ясно в кой свят живееш и какви са ти познанията. Е като имаш вече тъпи изпълнения няма как да се въздържа. :lol:
Та не ми обяснявай за образователната ни система сега и в миналото. Университетите ни бълват инженери и всякакви други специалисти с дипломи дето даже не знаят каква специалност са завършили. По важното е да се вземат паричките за обучението но какво ще им е нивото на познание какво има пука нали са си платили. Ма като гледам рядко са с повече познания от тези завършили средно образование не специализирано училище. Та и ти не си по далече от същата тази категория. И най лошото е че се опитваш да се правиш на много учен в някои области па си нямаш и на понятие. Ако беше малко по смирен нямаше да то се подиграват във форума.
zz_stefanov - майстор
toolegittoquit написа:
lov написа:
И със сигурност за това не е виновен той.Образователната ни система е толкова деградирала...
Образователната система си е наред. Стига да искаш да учиш нещо. Прекалено много плюете по България.
Иначе, най-големият проблем е, че не можеш да седнеш и да си изчислиш ESR. Дава ти го производителят и ти му вярваш. А то зависи от технологията на производство, площ на електродите и дебелината на диелектрика между тях. Които данни производителят няма да ти ги каже никога.
А ESR означава еквивалентно серийно съпротивление. На практика няма идеален кондензатор. Всеки реален се характеризира като идеален кондензатор със свързан последователно резистор. При влошаване на ESR се увеличават загубите в кондензатора под формата на топлина в процеса на работата му.
Тинки е загладил косъма и вече брани България. Взел си е хляба в ръцете и не се занимава с пасатки, акъли дава. Скоро и работници ще наема и гледай тогава какви ще ни ги приказва (обратно на това дет ни е приказвал преди).
Еволюция в бигбрадър oline :)
toolegittoquit - майстор
lov написа:
Та не ми обяснявай за образователната ни система сега и в миналото.
На годините на сина ти съм бил? И какво? Някой като е по-стар, трябва да го "слушам" задължително, независимо какви глупости дрънка ли? Извинявай, но излязохме от комунизма, но комунизмът още не излезе от някои хора. Мислят си, че ще е като в казармата навсякъде.
Освен ако не виждаш нещо невярно в написаното от мен в техническо естество, не знам на каква база отправяш вече втори коментар относно образование. Истината е, че не всички са завършили технически специалности. Щом авторът има ентусиазъм, нека да заповяда. Само да внимава с тока.
Аз да съм смирен? Извинявай, но към кого? Защо примерно с теб не съм тръгнал да се заяждам? Помисли. :)
Не ми харесва отношението на някои хора тук към всички останали потребители на форума. Какво смирение, да ги търпим всички и те ни се качват на главата?
Жалкото е, че тук не остана ни един модератор. Ако имаше такъв, хора като Керестелив и Пламен щяха да бъдат с БАН отдавна, заради всичките отправени обиди и клевети. А други щяха да са с по няколко наказания вече.
Аз бях ги докладвал многократно за различни обидни мнения. Директно обидни. Не бяха изтрити, не бяха променени. В един момент на някой модератор му писнало и реши да банне мен, за да няма повече доклади.
GKovachev90 - специалист
В понеделник или вторник ще взема кондензаторите и ще прегледам резисторите около чипа. Дано да тръгне иначе ще съм малко разочарован. Не, че не съм поръчал още 15бр захранвания, но това е друга тема :-D
Keresteliev - специалист
toolegittoquit написа:
.... Ако имаше такъв, хора като Керестелив и Пламен щяха да бъдат с БАН отдавна, заради всичките отправени обиди и клевети. ...
Аз бях ги докладвал многократно за различни обидни мнения.....
На което отново ще отговоря:
Keresteliev написа:
toolegittoquit написа:
....И ще ти светне, че примерно той не е написал едно конструктивно мнение, а да сипе обиди.
.....
Ето какво съм написал:
Kak да не търси?

Държавен изпит и 10 години по специалността има!!!
п.п. Направи добро та го хвърли в морето! :sad:
Къде видя обиди и клевети бре сифоне?

п.п. С това доносничене си за комунизма!
Ама така са те научили... :sad:

Тема "Ремонт на компютърно захтаанване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: