От мобилни телефони до цифрови камери
toolegittoquit - майстор
GKovachev90 написа:
Сигурно си има марка това захранване, но му липсва капака :-D утре ще кача снимки и ще опиша съдържанието му. Сега като се замисля в началото на платката при мощните транзистори има още един, който подава напрежение на автогенератора, който захранва шим-а. Утре ще измеря там дали има някакво напрежение.
Добре. Мислиш ли, че като напишеш една интегралка вътре и магически ще разгадаем съдържанието?
Шим интегралката й се подава сигнал да стартира и тя започва да подава сигнал на транзисторите, които съответно клатят трансформатор. Искам да разбера дали дежурното е на отделна интеграла.
Смени и кондензатора на крак 18 на интегралката.
GKovachev90 - специалист
toolegittoquit написа:
GKovachev90 написа:
Сигурно си има марка това захранване, но му липсва капака :-D утре ще кача снимки и ще опиша съдържанието му. Сега като се замисля в началото на платката при мощните транзистори има още един, който подава напрежение на автогенератора, който захранва шим-а. Утре ще измеря там дали има някакво напрежение.
Добре. Мислиш ли, че като напишеш една интегралка вътре и магически ще разгадаем съдържанието?
Шим интегралката й се подава сигнал да стартира и тя започва да подава сигнал на транзисторите, които съответно клатят трансформатор. Искам да разбера дали дежурното е на отделна интеграла.
Смени и кондензатора на крак 18 на интегралката.
Няма да гадаем.Други интегралки няма. Само шим-а е. Утре ще кача снимки, че сега съм на работа.
toolegittoquit - майстор
GKovachev90 написа:
toolegittoquit написа:
... Смени и кондензатора на крак 18 на интегралката.
Няма да гадаем.Други интегралки няма. Само шим-а е. Утре ще кача снимки, че сега съм на работа.
А ти знаеш ли как изглеждат интегралите? Има някои, които си приличат на обикновен транзистор, ама са с повече крака. Не е задължително да е DIP или SMD. :-D
Препоръката ми за кондензатора продължава да си важи.
Примерно..Ето това е KA1H...Мяза баш на транзистор, ама не е. И има 4 крака. И се ползва в StandBy на захранвания.
Изображение
GKovachev90 - специалист
Ето няколко снимки
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна от GKovachev90 на съб апр 29, 2017 1:14 pm, променено общо 1 път.
kosata - специалист
Не ти работят линковете,проверявай ги след като ги постнеш!.....просто съвет! :):)
GKovachev90 - специалист
Странно. При мен работят. Някой друг,който не вжда снимките?
shadow__01 - майстор
GKovachev90 написа:
Странно. При мен работят. Някой друг,който не вжда снимките?
И при мен не работят. Пише само "изображение" няколко пъти.
GKovachev90 - специалист
Благодаря колега. Оправих снимките. Странно, но през телефона ги отварях.
toolegittoquit - майстор
Загрей кондензаторите със сешоар и виж дали ще реагира. Провери дали всички резистори около микросхемата са здрави.
Обикновено малките кондензатори са виновни. Докато големите имат чисто филтров характер, малките участват в управлението на сигнални вериги.

Тема "Ремонт на компютърно захтаанване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: