От мобилни телефони до цифрови камери
maxx271 - специалист
Здравейте ,преди време с направих музика на място където ходим лятото да произведем малко зеленчуци направих си една стаичка там но няма ток .Занесох стария си акумулатор и едно от тези китайските радиа които работят със някаква батерия на 6 волта.Купих си преобразител за напрежение да го сваля от 12 на 6 волта .Свързах и два диода където са за радиатор светят много добре .Сега въпроса ми е имам буфер със изгорял усилвател махнах усилвателя и искам да му монтирам друг баса е 20вата на 4 ома имам и още два говорителя 2х10 вата и те на 4 ома мисля да ги монтирам в буфера .Имам и още едно от тези китайските радиа мисля и него да монтирам в буфера проблема е,че търся кит усилвател да работи на 6 волта и незнам колко ток ще харчи в момента зареждам акумулатора на 5-6 месеца спрял съм се на няколко но не знам дали ще ми свършат работа .
http://www.dobrikit.dir.bg/page6a.htm#nch2x20
http://www.elimex.bg/product/98961/kit- ... a8210.html

http://www.elimex.bg/product/98962/kit- ... a1554.html

http://www.elimex.bg/product/115258/kit ... tel-4.html
Ivanov388 - специалист
maxx271 написа:
... проблема е,че търся кит усилвател да работи на 6 волта и незнам колко ток ще харчи в момента зареждам акумулатора на 5-6 месеца спрял съм се на няколко но не знам дали ще ми свършат работа .
По-добре усилвателят да се захранва с 12 волта.
GKovachev90 - специалист
Преди много години имах един кит с TA8210 и свиреше доста прилично. Но както каза колегата трябват си 12V. Какъв акумулатор имаш?
Другия вариант е една от тези караоке колони :-D
maxx271 - специалист
GKovachev90 написа:
Преди много години имах един кит с TA8210 и свиреше доста прилично. Но както каза колегата трябват си 12V. Какъв акумулатор имаш?
Другия вариант е една от тези караоке колони :-D
Акумулатора е от автомобила който смених имах проблем зимата с него няма избити клетки но майстора каза че си заминава 62 Ah .Този кит който си ползвал харчи ли много от акумулатора спрял съм се на един със същата интегрална схема но като гледам май ще се наложи да слагам в буфера преобразител да сваля напрежението до 6 волта за радиото а усилвателя ще го свържа на 12 волта само да не ми дръпне акумулатора много бързо .Караоке колоните не са лоши но на мен ми харесва да си експериментирам мислех да си правя сам усилвателя но но като сметнах компонентите които трябва да купя излиза същите пати да си купя готов .
GKovachev90 - специалист
Не знам колко време ще изкара. Бях го качнал на траф. Предполагам, чее ще изкара няколко часа, но колко, зависи от акумулатора.
maxx271 - специалист
GKovachev90 написа:
Не знам колко време ще изкара. Бях го качнал на траф. Предполагам, чее ще изкара няколко часа, но колко, зависи от акумулатора.
Той ако е за часове не си струва изобщо да се занимавам ако го имаш може ли да го мериш с мултицет в работно положение в Ah има огромна разлика на какво ще го закачиш а ти явно си го слагал на CD-то а той и без усилвател си е лаком на ел. консумация а сега моето радио само го мирише тока .
Ivanov388 - специалист
В данните за инт.схеми на усилвателите пише каква е консумацията.
Колко ще работи със стар акумулатор зависи от реалния капацитет на акумулатора.
Тригодишен акумулатор 55Ah закупен като нов за 140 лв., включен към усилвател 2х10W, който се ползва около 8 часа на ден
за нормално озвучаване на помещение 40 кв.м, се зарежда през около 3-4 месеца, но може да изкара и повече без зареждане.
maxx271 - специалист
Ivanov388 написа:
В данните за инт.схеми на усилвателите пише каква е консумацията.
Колко ще работи със стар акумулатор зависи от реалния капацитет на акумулатора.
Тригодишен акумулатор 55Ah закупен като нов за 140 лв., включен към усилвател 2х10W, който се ползва около 8 часа на ден
за нормално озвучаване на помещение 40 кв.м, се зарежда през около 3-4 месеца, но може да изкара и повече без зареждане.
Аз няма да го ползвам всеки ден примерно през 2-3 дни по 3-4 часа до 5 но се чудя кой от тези които съм качил да купя .
zz_stefanov - майстор
Сложи един соларен панел и ще си хай-тек отвсякъде.
Колко време ще остане обаче :)
tzetz009 - специалист
Има начин да се маскира соларния панел ако е до около 5W . Купува си съфорумника матов плексиглас 50см на 50см на 3 мм , отрязва го по размера на панела и го оформя като фалшива капандура/прозорец . Само му трябва един самоделен контролер и е готов !

:partyman: :partyman: :partyman:

Тема "КИТ Усилвател 2х20 вата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: