От мобилни телефони до цифрови камери
Xelian - помощник
Здравейте,
орлите почнаха да атакуват моята вила на село, въпреки ,че има хора в нея, за това по спешност реших да си купя два датчика.

1-во един китайски с батерии и дистанционно, който като мине човек пред него и пищи и доакто не се цъкне дистанционното не спира. ВИкам си и друготе датчици са така, но ми трябва нещо, да не се задейства от мишки,котки и т.н. "дребен рогат добитък". За това купих

купих си два датчика за движение Paradox DG75
Изображение
Цифрово двойно срещуположно засичане
Обхват: 11 x 11 м., ъгъл на покритие: 90°
Детектора е съвместим с всички типове СОТ алармени охранителни системи
EN50131-2-2: 2008 Алармени системи - пасивни инфрачервени детектори
EN 50130-4 Алармени системи. Част 4: Електромагнитна съвместимост. Стандарт за група изделия: изисквания за устойчивост на съставни части на пожароизвестителни системи, алармени системи срещу проникване и нападение, системи за видеонаблюдение и контрол на достъпа и социални алармени системи
Гледах клип в интернет [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1mb3cw6-N4Q[/youtube]





Тук има battery holder а при мен няма нищо нищо има известно място за батерия, но не толкова и няма дупки за кабели изходящи/входящи от кутията на датчика.
Има една клема само с +-,тампер и т.н. но дори да свържа кабели няма как да излезнат от кутията без да я пробивам ръчно.

DG65

Изображение

Колкото и глупаво да звучи:
Как мога да го захраня с ток и как да го управлявам? Трябва ли ми допълнителен модул и кой е той?
Трябва ли да окабелявам, датчиците са в различни сгради на село на разстояние 20-тина метра

Неук съм в алармено отношение и Ви моля искрено за помощ.
volf - специалист
Купил си грешните датчици.Тези работят със централа Парадох.От централата се захранват по кабел и по него подават сигнал при задействане,тогава централата включва сирената.
Nimi - специалист
volf написа:
Купил си грешните датчици.Тези работят със централа Парадох.От централата се захранват по кабел и по него подават сигнал при задействане,тогава централата включва сирената.
Това не са адресируеми датчици и работят с всички СОТ централи!

@Xelian естествено, че се разпробива кутията на датчкика за да минат кабелите. За съжаление не вижам как би могъл да вържеш тези датчици към оня китаец дето го имаш.

Тема "Paradox DG75 свързване/зареждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: