От мобилни телефони до цифрови камери
mitak88 - напреднал
Здравейте, имам следния проблем с телевизор Sony KDL-40S5600, постоянно включва и изключва. Пълна липса на картина смятам, че проблема е в T-CON борда. Моля ако някой е имал такъв проблем да сподели. Благодаря за отделеното време.
toolegittoquit - майстор
Кое включва и изключва? Екранът? Целият телевизор?
plamen6703 - майстор
mitak88 написа:
Здравейте, имам следния проблем с телевизор Sony KDL-40S5600, постоянно включва и изключва. Пълна липса на картина смятам, че проблема е в T-CON борда. Моля ако някой е имал такъв проблем да сподели. Благодаря за отделеното време.
Дай да смятаме заедно и сподели, защо мислиш, че проблема е в T-CON борда?
Какво и къде измери по телевизора, че се спря на T-CON борда?
mitak88 - напреднал
Светодиода светва и гасне през определен период от време. Постоянно рестартиране на телевизора без да покаже картина.
plamen6703 - майстор
mitak88 написа:
Светодиода светва и гасне през определен период от време. Постоянно рестартиране на телевизора без да покаже картина.
Това е ясно още от първият ти пост, какво премери като отвори телевизора, че те наведе на мисълта за дефект в T-CON борда?
mitak88 - напреднал
Още не съм го отворил, в момента чета и се допитвам. Ето какво намерих, и какво ме доведе до това предположение:

http://www.galacticaservice.com/reviews/view/?id=36

Дефектите свързани с тях са : пълна липса на изображение,негативен образ,липса на полу-тонове в цветовете,цветови нюанси,вертикално разполовен образ-половината дисплей е с лошо изображение,постоянно рестартиране на телевизора без да покаже картина и др.
plamen6703 - майстор
mitak88 написа:
Още не съм го отворил, в момента чета и се допитвам. Ето какво намерих, и какво ме доведе до това предположение:

http://www.galacticaservice.com/reviews/view/?id=36

Дефектите свързани с тях са : пълна липса на изображение,негативен образ,липса на полу-тонове в цветовете,цветови нюанси,вертикално разполовен образ-половината дисплей е с лошо изображение,постоянно рестартиране на телевизора без да покаже картина и др.
Прочети нещо и за захранващите блокове :) и като отвориш телевизора първо огледай захранващият блок, след това се хвани с измерване, но трябва да знаеш и как и какво да мериш :) Телевизора е добър като марка и модел, ако не си се занимавал до момента с ремонт на телевизори и държиш да продължиш да ползваш този телевизор, не задълбавай много по него, а го отнеси на ремонт при сервизен техник :)
zz_stefanov - майстор
А, аз да попитам - телевизора цветен ли е :-D
hidrazin - майстор
zz_stefanov написа:
А, аз да попитам - телевизора цветен ли е :-D
Не. За в момента дори не е черно-бял а само черен. :-D
Да го кара към близкия сервиз...
:partyman:

Тема "Проблем с телевизор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: