От мобилни телефони до цифрови камери
marian1 - майстор
Здравейте имам нужда от малко помощ.
Телефона ми, самсунг галакси с5 има нужда от нова батерия. Рових из нета и попадам на различни обяви. Продават се оригинални батерии, а има и усилени. Понеже не разбирам толкова от този род неща, преди да направя избор искам малко акъл.
Батерията която е оригиналната е 2800 mAh - намира се навсякъде, но попаднах и на обява в която е обяснено, че батерията е шведска и е била 4300mAh.
Въпросът ми е - възможно ли е, защото не разбирам, в същия обем, батерията да е с такъв капацитет? Или е въпрос на надпис само това - бих приел всякакви съвети, защото аз не разбирам тази материя - цената не е от значение, защото са на сходни цени
П.С. сетих се и че не знам как да различа оригиналната - щото не искам някоя пръчка - дали може да се разпознае?
Благодаря!
plamen6703 - майстор
marian1 написа:
Здравейте имам нужда от малко помощ.
Телефона ми, самсунг галакси с5 има нужда от нова батерия. Рових из нета и попадам на различни обяви. Продават се оригинални батерии, а има и усилени. Понеже не разбирам толкова от този род неща, преди да направя избор искам малко акъл.
Батерията която е оригиналната е 2800 mAh - намира се навсякъде, но попаднах и на обява в която е обяснено, че батерията е шведска и е била 4300mAh.
Въпросът ми е - възможно ли е, защото не разбирам, в същия обем, батерията да е с такъв капацитет? Или е въпрос на надпис само това - бих приел всякакви съвети, защото аз не разбирам тази материя - цената не е от значение, защото са на сходни цени
П.С. сетих се и че не знам как да различа оригиналната - щото не искам някоя пръчка - дали може да се разпознае?
Благодаря!
Не купувай батерия от тук http://www.alo.bg/4452607
Купи си "оригинална" батерия зa ГСМ-а, но пак гледай да не е от този търговец и като цяло да не е от сайтове като "OLX"...
DMN - майстор
marian1 написа:
Батерията която е оригиналната е 2800 mAh - намира се навсякъде, но попаднах и на обява в която е обяснено, че батерията е шведска и е била 4300mAh.
Никога не вярвам на такива данни за по-голям капацитет на батерията, и то с такава голяма разлика от оригиналната, че и с по-ниска цена най-вероятно. Защо производителя не е сложил такава батерия тогава? А и колко е шведска, само китайците си знаят :-D .
професионал - специалист
Купих експериментално такава за самсунга на жена ми и не долових никаква разлика.
VLADO66 - майстор
С какво да я усилят, на фитнес или нещо друго.Батериите с по-голям капацитет се продават със съответния по-голям капак на телефонау защото са по-дебели.
fantom - специалист
Вземи си най-голямата по капацитет която да става за телефона, и не го мисли, 20лв са все пак.

Тема "оригинална батерия или усилена за ГСМ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: