От мобилни телефони до цифрови камери
rezachyt - помощник
Нещата ги поразбирам, има още бая да чета и да се уча сега съм за 11 клас и ме влече електротехниката, та за това ви питам да ми помогнете :-D . Интересува ме като цяло колко вата трябва да е усилвателя и ако е 15 то значи си намерих :-D и то на 8 ома със захранващо напрежение от 6 до 18 волта, за захранване ще използвам 4 li-ion батерии, което е около 16-17 волта напълно заредени и към 15 вече поизтощени :-D .

Между другото преди може би година си направих усилвател, който трябваше да е 5+1 ама накрая стана само 5 и изхолзвам само 2 канала :-D :-D . Даже май само 2 работят вече ама ми стигат :-D . По 20 вата на канал е г/д. За захранване използвам трансформатор 2 по 15-20 волта (не си спомням вече), та него го направих от нищо, намерих си схеми, елементи, всичко и си работи задоволително. Колоните към, които съм го вързал са 2 по 40 вата майче. Не е кой знае какво :-D .
rezachyt - помощник
kosata написа:
На това говорителче и 10W му стигат да свири прилично , и то при положение , че има необходимия обем в кутия!
Значи това усилвателче ще свърши работа:

http://www.hit-electronics.com/i-oshte/ ... klas-d.htm

и да не търся други, най много да му сложа радиаторче, и евентуално един bluetooth приемник. При положение, че музиката ще я пускам от телефон главно не мисля, че има нужда от еквалайзер (не съм сигурен как се казваше това, с което се регулираха ниски, средни и високи). И един потенциометър на входа за силата на звука ще сложа.
kosata - специалист
Ако ще му пускаш сигнал от телефона не трябва нито потенциометър на входа ,нито еквалайзер!Тези усилватели са от клас D и не загряват много и не им трябват охладители .Поне на маломощните като този който си дал на линка!
rezachyt - помощник
Добре, благодаря ти.
nikolovvd - майстор
rezachyt написа:
Понеже не съм голям спец със аудио техниката значи трябва да си търся усилвател 15W нали :-D ?
Като подкарвах 2Х500 W да не мислиш, че съм му свързал 500W колони/говорители. Не разбира се! Никой не държи толкова мощни озвучителни тела у дома си. Просто го захранвах с 24V 0.4A и му закачих 20W озвучително тяло. :)
Просто гледаш захранващата мощност да не е по-голяма от мощността на озвучителни тела.
pojarnikara - специалист
Аз съм си направил няколко вида радиа и съм ползвал усилватели pam8610 - 2x15w и pam8403 - 2x3w. Поръчвам си ги от алиекспрес за по няколко цента бройката. За първите ползвам по три броя батерии 18650 от лаптоп свързани последователно, а за втория усилвател само една батерия. Свързал съм и ето тези модули - http://www.winddeal.net/image/30866-5.jpg
По късно ще кача и снимки.
rezachyt - помощник
nikolovvd написа:
rezachyt написа:
Понеже не съм голям спец със аудио техниката значи трябва да си търся усилвател 15W нали :-D ?
Като подкарвах 2Х500 W да не мислиш, че съм му свързал 500W колони/говорители. Не разбира се! Никой не държи толкова мощни озвучителни тела у дома си. Просто го захранвах с 24V 0.4A и му закачих 20W озвучително тяло. :)
Просто гледаш захранващата мощност да не е по-голяма от мощността на озвучителни тела.
А никой не държи такива озвучителни тела у дома си :-D на брат ми субуферите са по 700 вата майче или нещо такова, усилвателя беше нещо от сорта на 2 по 500-600 вата :-D . Иначе и аз си мислех да си взема усилвател 2 по 50 вата и да направя нещо като теб.
DMN - майстор
От гол говорител с диаметър 7.6 сантиметра, какво очакваш да чуеш?
Всъщност за какво ще го използваш - за музика?
rezachyt - помощник
pojarnikara написа:
Аз съм си направил няколко вида радиа и съм ползвал усилватели pam8610 - 2x15w и pam8403 - 2x3w. Поръчвам си ги от алиекспрес за по няколко цента бройката. За първите ползвам по три броя батерии 18650 от лаптоп свързани последователно, а за втория усилвател само една батерия. Свързал съм и ето тези модули - http://www.winddeal.net/image/30866-5.jpg
По късно ще кача и снимки.
Еми аз сега ще ползвам 4 броя 18650 последователно, чудя се само, има едни зарядни за li-ion батерии с USB, ако ги свържа последователно към всяка батерия ще са паралелно, ако не се включи усилвателя не би трябвало да стане нещо нали?
rezachyt - помощник
DMN написа:
От гол говорител с диаметър 7.6 сантиметра, какво очакваш да чуеш?
Всъщност за какво ще го използваш - за музика?
Ще му направя кутия и да ще го ползвам за музика, за преносима колонка.

Тема "Усилвател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: