• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте,
Става въпрос за чисто хардуерен проблем с мултицет DT9205A. Погрешка свързах на избран зумер от превключвателя към AC 220V сондите. Сега, при отворена верига, на дисплея са визуализира не 1, а число от сорта на 133. Както и да е , хубавото е, че другите неща са наред, с изключения на омметъра. Зумерът си работи без проблеми, при превключване от него на друг режим или към него, светодиодът леко присветва, но по-голям проблем е омметъра. Работи, но при резистор 150 ома, измерва 50 - 60 - 70 и различво. Интересува ме има ли вариант да бъде калибриран или по друг начин поправен. Останалите измервания са точни.
plamen6703 - майстор
blueraytl написа:
Здравейте,
Става въпрос за чисто хардуерен проблем с мултицет DT9205A. Погрешка свързах на избран зумер от превключвателя към AC 220V сондите. Сега, при отворена верига, на дисплея са визуализира не 1, а число от сорта на 133. Както и да е , хубавото е, че другите неща са наред, с изключения на омметъра. Зумерът си работи без проблеми, при превключване от него на друг режим или към него, светодиодът леко присветва, но по-голям проблем е омметъра. Работи, но при резистор 150 ома, измерва 50 - 60 - 70 и различво. Интересува ме има ли вариант да бъде калибриран или по друг начин поправен. Останалите измервания са точни.
Има вариант да бъде ремонтиран, но ремонта с труда ще надмине цената от 10-12 лв. за нов такъв уред!
Ясно. От чисто любителска глена точка, ме интересува какъв е варианта за ремонт на уреда?
plamen6703 - майстор
Общо казано се сменят дефектните елементи. Ако е дефектирал "чипа" на такъв като твоят уред "цвъкнат" на платката, тогава не се ремонтира и отива за брак!
kosata - специалист
Ако проявяваш интерес да го ремонтираш (евентоално) мога да ти дам схемата,но чисто практически както ти казаха не си струва ремонта!
Бих бил благодарен, ако съдействате в това отношение. Мисля, че не е особено трудно ориентирането по схемата, така поне ще разбера кой елемент е повреден. Правил съм го и с мултицет модел DT832 много отдавна, но при него вече почти не функционираше. Волтметъра за прав ток работеше единствено при обхват 1000, а за променлив доста неточно ( над 20V отклонение), което ми беше плоблема тогава.
plamen6703 - майстор
Прегледай за прекъснали резистори :wink:
smeni tranzistora na vhoda.toi izpulniava rolia na zashtita
hakama - специалист
Купих си преди година от лидл - powerfix, но само съм го тествал в началото и след няколмо месеца нямаше батерия. Каква да му купя - алкална предполагам?
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с мултицет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: