От мобилни телефони до цифрови камери
St_Ivanov - напреднал
Здравейте съфорумници. Много благодаря на всички които се отзоваха толкова светкавично.
1. Ето техническите параметри на контролера:
Прикачен файл:
20170711_125145.jpg
2. Колегата abcdefghijklmnopqrstuvwxz ме заинтригува с вариантите които ми е предложил, като за мен фаворит ми е Вариант - 2. Ако свържеш едно съпротивление 10 - 12кОма(2W) между "L" на контролера и "3" на СС релето мисля че пак ще стане. Може да се наложи малка корекция на стойността!!!
Ако този вариант се получи и хипотетично съпротивлението изгори оперативната верига ще остане отворена и релето ще изключи електродвигателя, който няма да напълни не контролирано пеща с гориво и съответно няма да стане пожар, КОЕТО МЕ УСТРОЙВА.
ВЪПРОС ? Ако с ампереметър определя точния ампераж на този "паразитен ток в управляващата верига при режим OFF" ще можем ли да определим точната мощност на съпротивлението?
Вариант 3 също е подобен.
Пробите ще направя след около 10 дни, че заминавам на почивка, но ако има и други мнения ще се радвам да помагате.
Благодаря Ви отново. =D>
vlax - майстор
St_Ivanov написа:
Здравейте съфорумници. Много благодаря на всички които се отзоваха толкова светкавично.
1. Ето техническите параметри на контролера:
Прикачен файл:
20170711_125145.jpg
2. Колегата abcdefghijklmnopqrstuvwxz ме заинтригува с вариантите които ми е предложил, като за мен фаворит ми е Вариант - 2. Ако свържеш едно съпротивление 10 - 12кОма(2W) между "L" на контролера и "3" на СС релето мисля че пак ще стане. Може да се наложи малка корекция на стойността!!!
Ако този вариант се получи и хипотетично съпротивлението изгори оперативната верига ще остане отворена и релето ще изключи електродвигателя, който няма да напълни не контролирано пеща с гориво и съответно няма да стане пожар, КОЕТО МЕ УСТРОЙВА.
ВЪПРОС ? Ако с ампереметър определя точния ампераж на този "паразитен ток в управляващата верига при режим OFF" ще можем ли да определим точната мощност на съпротивлението?
Вариант 3 също е подобен.
Пробите ще направя след около 10 дни, че заминавам на почивка, но ако има и други мнения ще се радвам да помагате.
Благодаря Ви отново. =D>
Питах за модела,не за техническите параметри.
А бе толкова ли е сложно да се напише модел ХХХХХ
St_Ivanov - напреднал
Модела е FL500-K, но не знам какво ще ти помогне. Не е български.
zdravcho - специалист
St_Ivanov написа:
Модела е FL500-K, но не знам какво ще ти помогне. Не е български.
Ами да кажем, че колегата vlax иска да потърси информация за въпросния контролер и по-точно как е изпълнена изходната му част, за да се види от къде остава това паразитно напрежение на изхода в позиция изключено. Съответно за да ти се даде възможно най-правилен отговор как да отстраниш проблема. Според мен има още нещо освен това FL500-K - Марка някаква поне. Най-добре снимка.
А защо реши да сложиш солид стейт реле, а не обикновено, механично? Мисля че с такова няма да имаш въпросния проблем.
:partyman:
AAsat - специалист
Най-вероятно паралелно на контакта на релето в контролера има RC група. Ако тя се премахне (прекъсне) вероятно няма да има проблеми. Ако изхода се комутира със симистор положението вероятно е същото.

Прикачен файл

out.GIF
out.GIF (1.58 KиБ) Видяна 1622 пъти
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
St_Ivanov написа:
... Ако с ампереметър определя точния ампераж на този "паразитен ток в управляващата верига при режим OFF" ще можем ли да определим точната мощност на съпротивлението?
Вариант 3 също е подобен.
...
Мдааа, ще може да определим стойност при която на релето да останат 25V или по-малко върху релето, което си мисля че няма да го включва. - Тока при OFF от контролера.
А за мощността на съпротивлението е хубаво да се измери тока при ON от контролера. - от спецификацията на релето (<=12mA), излезе че ще се паднат 80V или около 0,64W на съпротивлението (при 10кОма). Затова го презапасих до 2W. То няма да работи постоянно, но все пак.
По специфицацията пише че задейства от 50V, на твоето пък пише от 70V. :?
То по спецификация е едно, а реалността обикновено е малко по-друга. Затова се налагат корекциите!
:partyman:
zz_stefanov - майстор
Като ти е проблема от контролера и ти увеличава вероятността за неправилно сработване, защо се гърчиш с това SSR. Сложи едно контакторче и си свиркай, Това са само някакви си 120W :)
St_Ivanov - напреднал
zz_stefanov написа:
Като ти е проблема от контролера и ти увеличава вероятността за неправилно сработване, защо се гърчиш с това SSR. Сложи едно контакторче и си свиркай, Това са само някакви си 120W :)
Прав си stefanov, мислих го и това но контактора първо е с по къс живот и е по шумен за разлика от ssr. При 2-3 вкл в минута и 10000 цикъла живот на
контактора ще изкара 2 години.
zz_stefanov - майстор
Не знам какъв е контролера, но предполагам, че тази верига се комутира от симистор. Пусни някоя снимка на платката да поразсъждаваме върху въпроса :)
Аз поне, тоя контролер не го намирам в нета.
mironcho - специалист
St_Ivanov написа:
...При 2-3 вкл в минута и 10000 цикъла живот на контактора ще изкара 2 години.
При толкова често пускане и спиране проблем може да се появи първо в мотора.
Няма ли да е по-удачно с малко усложняване да го направиш да работи постоянно, като управляваш оборотите плавно вместо да го пускаш и спираш често?

Тема "Солид Стейт Реле не изключва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: