• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
hidrazin - майстор
plamen6703 написа:
Грешката е вярна :lol:
Хора, които знаят да връзват жици се опитват да "връзват" грамофони, DVD-та и ТВ-та :lol: Обясняват за входове и изходи, а в живота чукат от вътрешната страна на вратата :lol: :lol:
Прав си. Има една категория потребители дето са си профани.
Така и си заминават като тъпи бичмета.
Скоро да си се гледал в огледалото?
Грозна гледка, нали?
:partyman:
P.S. Дай адрес. Имам подарък за теб.
hidrazin - майстор
iliya_i написа:
hidrazin написа:
... За толкова време, поне един електролит ще е изсъхнал...
Не е само до електролит... Но дано не се опира до там.
Както и да е. Ще помагам с каквото мога.
Не съм 6703 все пак... :lol:
Ако бях, мамата да ме е удушила още в пелените... :finga:
:partyman:
kozl - майстор
Ако е само DVD плейър то няма усилвател и съответно няма да върши работа. Ако DVD-то е комлект с колони от наричаните "домашно кино" то означава, че има вграден усилвател. Но дали този усилвател е достъпен да работи с грамофона или иначе подсказано с външен източник :?
Първо трябва на уредбата с тонколоните да има вход. Обичайно надписан AUDIO IN. Ако DVD-то е с тонколони, направи снимка на гърба където е очакването да има букси и най вече вход за усилвателя.
Второ уредбата която има вход за външен звукоизточник трябва да се настрои в режим на работа "усилвател".
Примерно моето домашно DVD кино (над 10 г.) има 3 режима (MODE), които мога да избирам само от дистанционното, защото на самата уредба няма всичси бутони. Та трите режима са DVD - FM -AUDIO.
На DVD се гледат примерно филми, като звука да е от уредбата щото се предполага, че по качествен от този на телевизора, а образа да е в телевизора посредством кабел за връзка DVD телевизор.
Тука ще отбележа, че лично аз разполагам с разни възможни комбинации от кабели за връзка DVD - TV.
На FM , което всъщност означава TUNER се слуша радио в обхвата на FM. И понеже моята уредба работи само с честотно моделирани ултракъси вълни FM, то предполагам за това изписва FM, а не TUNER.
На AUDIO ползвам вход от външен звукоизточник. Това може да е телевизор, CD плейър, уокмен, РС, лаптоп, касетофон,....... грамофон обезателно с линеен изход. Щото па точно имам два грамофона наречени "шасита" и двата оригинално са без вградени тонкоректори за грамофонните дози и не че не изкарват звук през усилвателя, но звука е кофти. Понеже твоя грамофон разполага и с двата изхода (директно от дозата и през тон коректор), като достигнеш "ниво на оборудване" ще можеш да пробваш какъв звук ще излезе от букса "ЗС-М" и от "УНИВ".
Всеки телевизор има аудио усилвател и говорител. Не всеки TV е стерео и не всеки има вход за външен звуко и теле източник. Но телевизорите без вход за външен източник вече са антикварни реликви. Това предполага, че прослушването на грамофона през телевизора е мисия възможна. Но поради голямото разнообразие на телевизори има доста пътища за начина на свързване грамофон - телевизор. Срещал съм телевизори с вход само чинчове или само скарт букса. Настоящия телевизор пък няма чинчове ни вход ни изход. Има 2 скарт и няколко HDMI. Но пък има кабели преходи скарт към чинч. Леле имам една торба плетеница от кабели за разни случаи.
А сега модерните връзки станаха безкабелни - лайерлес.
Усилватели все още се предлагат, но по-често се срещат ресивери. Ресивера има вграден тунер. За грамофона е дастатъчен и стерео ресивер, но пък няма да е подходящ за кино. Цените са...... високи, а ще ти трябват и тонколони, на които цените също са ....
ЗАКЛЮЧЕНИЕ: За да си прослушваш грамофона може да използваш усилвател за компютър в комлект с тонколони. В магазините има богат избор с цени от двайсетина лева нагоре. Ама все пак като качество и сила цените са над 100 лв за компромисен вариант.
Ivanov388 - специалист
gpmaria написа:
- Трябва да свържа грамофона от линейния (УНИВ.) изход към линеен вход на усилвателя
"Чинчовете" и четирите ли трябва да се свържат към усилвателя или само белия и червения кабел?
И един малко страничен въпрос: пише, че заземяването е задължително. Не съм сигурна как да заземя, а звучи опасно да не го направя. Какво представлява заземяването на грамофон? :?:
Свързват се само двата чинча към входа на телевизора (усилвателя).
Ако не Ви хареса звукът на грамофона през телевизора, тогава може да търсите усилвател с тонколони.
Според мен заземяването на грамофона не е задължително, ако няма брум или офазяване.
  • 1
  • 2

Тема "Грамофон Радиотехника ЕП-101" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: