От мобилни телефони до цифрови камери
plamen6703 - майстор
ani4ka90 написа:
plamen6703 написа:
Преди няколко години един мераклия за откривател си играл половин ден с дефектен пулт от климатик и накрая решил да го остави до вечерта да стои в цигански потури.
Вечерта като го извадил, пулта работел без проблеми и още го ползва :lol:
Това важи ли за дистанционно на телевизор :lol: :lol: :lol: , че нашето все го почукваме като откаже и кога ли ще ни зареже окончателно :-D
Важи, но потурите трябва да са от Добруджа или други полета от долината на широките гащи :lol:
Къде почуквате дистанционното, че има още един цяр за дистанционно :wink:
DMN - майстор
Който носи потури има м@дури, пък който носи дънки има трънки...
Оставям те с дребната ти душица да си вихриш трънките в темата, а аз ще обърна внимание на момата, че няма търпение вече да ми свали потурите.
:partyman:
ani4ka90 - помощник
plamen6703 написа:
Важи, но потурите трябва да са от Добруджа или други полета от долината на широките гащи :lol:
Къде почуквате дистанционното, че има още един цяр за дистанционно :wink:
[-X Няма да се хвана, искате да ме изпързаляте като този от Добруджа :-D
DMN - майстор
ani4ka90 написа:
Няма да се хвана, искате да ме изпързаляте като този от Добруджа
Ми не знам кой кого пързаля, но с цялото ми уважение към Вас и към темите, в които участвате, останах с впечатление, че яко сте нахлузила ските, и вече сте изминала доста разстояние.
Поздрави от "Този от Добруджа", скоро очакваме и Вие да пристигнете, щото кой отде се хързулне, все в равното се спира, пък ние с каквото можем помагаме :)
kuger - майстор
gogo7777 написа:
.....че нашето все го почукваме като откаже....
.....След "почукването" дистанционното е безвъзвратно повредено. Не е трябвало да го "почуквате ......
Не е баш тъй, имам едно от ТВ Самсунг, мой набор. Що бой, ама сериозен е изяло.... Ей тъй, решава да не реагира на бутоните. Бой в раклата на "Пристата" и тръгва като момченце на първа среща :) До следващото зацикляне, и се повтаря сериала.
Мерил съм всичко, когато реши да не бачка, на опита с камера на телефон няма излъчване. Само на осцилоскоп не съм го пробвал. След "боя" бачка.
Ама съм пич, имам си ново, резерва :-D

Едно нещо не съм пробвал, трябва да намеря някого да ми почисти фотодиода в ТВ-то, че не съм го отварял откак се е родило! Не, че ми растат от зад ръцете, ама пусти мързел :?

пп: Моля, не ме хранете... :-D
radius - майстор
Бацета, какъв е тоя шестполюсник до кварца:
Прикачен файл:
hitachi.jpg
Надписа, доколкото виждам е 3640MC. Гледам , има несвързани кондензатори към него, дали не са някакви бобини образуващи трептящи кръгове за промяна на честотата например?

След като презапоих каквото можах ( без чипа) и минах и въпросния чарк, взе че тръгна. На всички помагачи ( и най-вече на Пламен), мерси.
DMN - майстор
radius написа:
След като презапоих каквото можах ( без чипа) и минах и въпросния чарк, взе че тръгна. На всички помагачи ( и най-вече на Пламен), мерси.
Ето че станала работата и сам си се справил :partyman:

Дано този антисъфорумник започващ с буквата "р(П)"(то и друго нещо започва с тази буква и много му приляга ) разбере, че мястото, поведението и мисленето му не са за този форум, ами да ходи да се прави на специалист в специализираните форуми.
lov - майстор
kuger написа:
........................... Ей тъй, решава да не реагира на бутоните. Бой в раклата на "Пристата" и тръгва като момченце на първа среща :) До следващото зацикляне, и се повтаря сериала.
Мерил съм всичко, когато реши да не бачка, на опита с камера на телефон няма излъчване. Само на осцилоскоп не съм го пробвал. След "боя" бачка.
............
пп: Моля, не ме хранете... :-D
Не си само ти с такива ядове. Дистанционно на хюндая оригинално. Получих го в почти насипно състояние. Пробвах го не бачка викам айде ще сменя кварца че имаше признаци че се е опитвало да лети но преди това само го презапоих и взе че тръгна. Намерих му нови черупки измих го и айде с нова премяна. :-D
Да ама пак не бачка викам си кварца си е пътник и го сменям. Проработи но докато пак го изкъпах да махна флюса. Пак набедих кварца и слагам нов. Това с миенето че е причина вообще не зацепих. И номера си е все същия. Измия ли го не работи. Сега си стои така, не мит и си бачка :lol: А то класическо изпълнение стандартен чип не е някоя плюмка да имаш съмнения.
А флюса убав и по принцип не е задължително да се отстранява ма аз нали съм си малко манияк и ме дразни. :) Но какво да се прави ще кара така. За телевизори и климатици бол резервни а за тва нищо не можах да намерянаписано. Дали могат да се копира или да си купя ново.
fox_vt - майстор
Дистанционното на хитачито отскоро прави само рестарт. Примерно градусите са 25 тръгвам нагоре и светват всички символи е се рестартира. Прави го и със бутона на вентилатора. Не винаги го прави обаче този номер. Ще го отворя за почистване ,някой срещал ли е подобен проблем. Замяна с универсално категорично не се обсъжда. Дистанционното има функция за измерване на температура както и за получаване на данни за количеството електроенергия консумирано от машината в последните два месеца.
Прикачен файл:
hitachi_remote_rar_big_2.jpg
hitachi_remote_rar_big_2.jpg (90.97 KиБ) Видяна 1106 пъти
hidrazin - майстор
чет фев 28, 2019 9:02 amfox_vt написа:
...Замяна с универсално категорично не се обсъжда...
А замяна с ново дето е същото? :-D
:partyman:

Тема "Старо дистанционно - тръгва, спира..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: