От мобилни телефони до цифрови камери
radius - майстор
Щото не съм се сещал че има и универсално за климатик ( съответно с дисплей за градусите и другите режими).
Единия кварц предполагам е за таймера, а другия за процесора.
При всички положения ще опитам първо ремонт.
Ivanov388 - специалист
Някои кварцове като поостареят стават "мързеливи" и започват да не работят нормално.
radius - майстор
Да де, това ми беше идеята да го размърдам термично, ма явно тоя не се плаши от студа.
KTT - помощник
Дайте поне снимка на платката.
geordgeo - специалист
radius написа:
Да де, това ми беше идеята да го размърдам термично, ма явно тоя не се плаши от студа.
Неработещият (евентуално) кварц (на процесора) пробвайте да го подгреете с върха на поялника, обикновено тръгва, ако проблемът е в него...
plamen6703 - майстор
Какво общо имат кварцовете с това, че пулта гасне и прекъсва... как ще тръгне кварца като се охлади в хладилника или се загрее с поялника...освен да тръгне към кофата за боклук за друго място не се сещам... Не е задължително всички да разбират от електроника и да се изпреварват да дават "съвети".... В случая е поискан съвет не като е отказал пулта, а едва след като му е "баено" в хладилника и ръчкано от човек, който няма и бегла представа от електроника... Нов пулт е на цената на водка със сок...и си решава проблема...
radius - майстор
Ти си ебаси хомосексуалиста, честно. Нов пулт, айде чети нагоре, огледай се какъв е форума.
Знам, че темата не ми принадлежи, но иди се изявявай в някоя друга.
Прикачен файл:
rem.jpg
KTT - помощник
Много желателно е когато се дава мнение по форумите човек да прочете точно какво другите са написали преди него и след това да прочете и какво той е написал.
Към колегата plamen6703 - 1. Общото на кварцовете с дистанционните е "като пулта гасне и прекъсва..." кварца си заминава. 2. "Не е "баено" в хладилника и ръчкано от човек, който няма и бегла представа от електроника... " Затова четем преди да пишем.

radius - На платката има само един кварц. Къде видяхте втория? Сменяйте смело. Цена 60 ст нов. Или от някой стар часовник.

Прикачен файл

DU.jpg
Последна промяна от KTT на чет авг 17, 2017 11:27 am, променено общо 1 път.
radius - майстор
Виждам и невидимото :wink:
X2 реших, че е втория макар да е в корпус с 6 извода.
А с каква честота е този кварц, надписи не виждам по корпуса...
KTT - помощник
На предната страница - 32.768 KHz. За часовник. И огледайте спойките.
Последна промяна от KTT на чет авг 17, 2017 12:17 pm, променено общо 1 път.

Тема "Старо дистанционно - тръгва, спира..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: