От мобилни телефони до цифрови камери
radius - майстор
Мерси.
plamen6703 - майстор
KTT написа:
Към колегата plamen6703 - 1. Общото на кварцовете с дистанционните е "като пулта гасне и прекъсва..." кварца си заминава. 2. "Не е "баено" в хладилника и ръчкано от човек, който няма и бегла представа от електроника... " Затова четем преди да пишем.
Когато пулта гасне и прекъсва изобщо не значи, че "кварца" си заминава... за някои може и да значи, но това е поради липса на знания и опит!
Не е баено в хладилника а е поставено в хладилника, защото толкова са му акъла и знанията на този, който го е поставил в хладилника!
За това трябва да се чете и учи, ако човек реши да пише и да дава съвети, да има знания и опит... Лека и доходна на всички "специалисти" по темата :partyman:
Ivanov388 - специалист
Пламен зацикли на хладилника и прекали с квалификациите.
Аман от фукливи "професори" с много "знания" и "опит", но без елементарно възпитание !
Хайде по-кротко, всеки има право на мнение !
:partyman:
radius - майстор
Пламен ходи да ака по темите, като дава акъли от типа "що така направи", но без да има решение на проблемите. Трябва да има и такива хора да ни слагат на място нас глупавите. :toimonster:

Смених кварца, не тръгна. Говорих с един пич, който се занимава с електроника ( и е поне на нивото на Пламен, т.е. много ги разбира :lol: ) и ми каза, че при този тип платки се случвало метализираните преходи между двата слоя да правят проблем. И нямало оправия, защото откъм бутоните е изцяло графит и не може да се презапои. Звучи ми правдоподобно...
petromaniq - специалист
Може-може, ама графитите нямат нищо общо с работата на процесора и дистанционното като цяло. Те са обикновено мостове свързващи определени шини от клавиатурата и в повечето случаи контакт с проводящата гума на индикацията. Аз съм възстановявал графитите на прекъснати двустранни платки. Но щом има вариант да се намери ново, играчката не си заслужава. То не е като преди 15 години.
plamen6703 - майстор
radius написа:
Пламен ходи да ака по темите, като дава акъли от типа "що така направи", но без да има решение на проблемите. Трябва да има и такива хора да ни слагат на място нас глупавите.
На вас глупавите акъл не се наемам да давам, пускам ви да ходите... куда подальше... Понял? :lol:
gogo7777 - майстор
Ние глупавите съветски език не разбираме....а па от платки vubec.
Добре, че си ти Пацка, да имаме на кой да се кръстиме. :)
Hoвoceлckи - майстор
Пламень, дорогой, иди на трех веселых буквы :)
Ты меня понял блядь?
Ivanov388 - специалист
При "направи сам" се пробват различни варианти за ремонт. Винаги има полза от споделените мнения и опит на повече хора.
Може би ще свърши работа и ново универсално ДУ, но по-интересно е да си го направиш сам, когато е възможно !
Пожелавам успешен ремонт и по-малко простотии !
:partyman:
petromaniq - специалист
И докато го направи ще седи без климатик, или то климатика липсва - ремонта на дистанционното е заради спорта и да го ползва за часовник.

Тема "Старо дистанционно - тръгва, спира..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: