От мобилни телефони до цифрови камери
plamen6703 - майстор
Тук особено ценното от "направи си сам" беше споделеният опит за поставяне на дистанционното в хладилника :lol:
Ivanov388 - специалист
Питащият иска да си ремонтира дистанционното, а дали ще седи без климатик или го ремонтира за "спорта" си е негов проблем.
Опитът от поставянето в хладилника е, че не трябва да се поставя в хладилника, но това не е единствения "опит" от "направи сам".
Един пример:
Преди години попитах тук за ремонт на приемник и един от "башмайсторите" ехидно ми препоръча да го хвърля на боклука, а други ме посъветваха да го ремонтирам.
След конкретните напътствия и смяната на един резистор приемникът работи до днес като нов.
Опитът беше, че фукливите "башмайстори" не са майстори , а форумни фукльовци !
plamen6703 - майстор
Едно е да попиташ за ремонт на радиоапарат и да получиш съвети и съвсем друго да попиташ за ремонт на радиоапарат, който примерно си поставял в хладилника и след това търсиш съвети за ремонт :-D
Същата работа с пулта на дистанционното, поставил го незнайно защо в хладилника и после пита как да го ремонтира... Разликата е в акъла на човека... ти го имаш, друг го няма :partyman:
radius - майстор
Ти като си тъп така и не разбра защо съм го поставял, макар че писах.Като някаква конска муха си, акъла ти стига само да дразниш.

Много ми е интересно какво му става в хладилника на +6°С. Ааа сетих се, кристалния дисплей се прецаква. :lol:
Пък на -10 си карам байка и нещо що не съм забелязал да се е прецакал lcd дисплея.
Antonii - майстор
То и без дисплей дистанционното ще си работи.
Неразбрах само сменихте ли кварца и какъв е резултата. :?
DMN - майстор
Antonii написа:
Неразбрах само сменихте ли кварца и какъв е резултата.
Авторът написа малко по-напред, че е сменил кварца, но без резултат.

Това с поставянето на дистанционно в хладилника, някои специалисти го изкараха едва ли не, че все едно го е пуснал от 10-тият етаж...голямо чудо станало, голяма грешка било. И какво ще му стане при температура 4-5 градуса? Или зимата трябва да си го носи в джоба или да го държи до печката :lol: .

Възможно е и да прекъсва някой елемент. Веднъж си играх половин ден с един парктроник, който ту работеше, ту даваше грешка. Голям зор ми беше докато открия, че един смд кондензатор прекъсва при най-малкото огъване на платката или при температурни колебания. Свързах паралелно на него друг обикновен кондензатор със същата стойност и вече сигурно две години нямам проблем. Та препоръчвам, проверка на елементите(кондензатори, резистори) с мултицет доколкото е възможно, макар че понякога на платката е трудно да се правят точни измервания и изводи.
plamen6703 - майстор
Преди няколко години един мераклия за откривател си играл половин ден с дефектен пулт от климатик и накрая решил да го остави до вечерта да стои в цигански потури.
Вечерта като го извадил, пулта работел без проблеми и още го ползва :lol:
DMN - майстор
А plamen6703 със сигурност пише с нахлузени цигански потури на главата, носени от дърт циганин поне 6 лета, прани съмо веднъж преди да ги е обул. Ракията му идва в повече, личи си, че не може да носи на пиене. Пламене, ако не знаеш, да ти кажа, щом имаш потури, значи имаш и калцуни, а в тях, ако си сложиш шишето с ракийката, ще ти стои по-дълго време хладно, защото имаш нужда да се охладиш малко. Добре е и някой отговарящ за форума да ти стегне малко пояса, да ти свали потурите от главата и да ти тури калпака, та барем нещата да ти се наредят както трябва.
ani4ka90 - помощник
plamen6703 написа:
Преди няколко години един мераклия за откривател си играл половин ден с дефектен пулт от климатик и накрая решил да го остави до вечерта да стои в цигански потури.
Вечерта като го извадил, пулта работел без проблеми и още го ползва :lol:
Това важи ли за дистанционно на телевизор :lol: :lol: :lol: , че нашето все го почукваме като откаже и кога ли ще ни зареже окончателно :-D
gogo7777 - майстор
.....че нашето все го почукваме като откаже....
След "почукването" дистанционното е безвъзвратно повредено. Не е трябвало да го "почуквате". Все пак има лек......намери някой мъж, който борави с поялника и го накарай да презапои на платката пружинките, в които контактуват батериите. Ако не намериш мъж и Пламенчо е мъж. :lol:

Тема "Старо дистанционно - тръгва, спира..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: