От мобилни телефони до цифрови камери
nеwage - специалист
Здравейте!
Мъча се вече от половин година да си направя винтоверта с Li-Ion акумулатори.
Първо правих опити с тези контролери, но те горяха и в крайна сметка след 3 изгорени не се получи.

Купих по-мощна, но отново не се получава, не разбирам защо. Ето вижте сами: https://www.youtube.com/watch?v=k2gva6m7O7c
На терминалите B+ и B- има напрежение, на P+ и P- - също. Но оттам не мога да захраня нищо, щом включа товар и напрежението изчезва. А в батериите има напрежение.

И още едно питане - за зареждането взех ето този модул. Препоръчаха ми: "Модулът трябва да се настрои на 12.6V изходно напрежение и максимален ток 1A. "

Как точно да настроя максималния ток да е 1А от модула?
sbirov - специалист
За да тръгне защитната платка трябва да я "подбутнеш" малко :-D
Демек на Р+ и Р- да включиш зарядното...
На модула тока се регулира от десния тример.Намаляваш го до края, включваш уреда към изхода на обхват 10А и въртиш докато стане 1А... Това е :supz:
nеwage - специалист
sbirov написа:
За да тръгне защитната платка трябва да я "подбутнеш" малко :-D
Демек на Р+ и Р- да включиш зарядното...
На модула тока се регулира от десния тример.Намаляваш го до края, включваш уреда към изхода на обхват 10А и въртиш докато стане 1А... Това е :supz:
Цял ден ми загуби това и не можа да тръгне. Сменях батерии, проверявах отново и отново свързването. 13.5V заряден ток пускам. Уж зарежда, като изключа зарядното от клемите P+ и P-, пак същото като на видеото - има напрежение при замерване, но включа ли нещо, напрежението изчезва. Явно платката е дефектна, жалко за парите и чакането.
fox_vt - майстор
Добре защо просто не си купиш зарядно за ли йон и да си зареждаш с него. На самата батерия само модул за предпазване от преразряд и толкова. Имам един такъв правен винтоверт с 3S батерия зареждам го със това. Цената не я гледай струва към десетина лева като го купувах. Купил съм си една винтова четворна букса и го зареждам с него.
nеwage - специалист
fox_vt написа:
Добре защо просто не си купиш зарядно за ли йон и да си зареждаш с него. На самата батерия само модул за предпазване от преразряд и толкова. Имам един такъв правен винтоверт с 3S батерия зареждам го със това. Цената не я гледай струва към десетина лева като го купувах. Купил съм си една винтова четворна букса и го зареждам с него.
Ами защото няма да има кой да предпазва пакета от пълно разреждане, което скапва батериите.
ESPACE - майстор
Явно платката ти е дефектна. Вчера получих от Китай същите платки и сега ги тествах набързо - работят си. Я погледни да не си объркал местата на кабелите към В1 и В2 , че не е много ясно от клипа но не ми изглеждат вярно свързани. В1 терминала трябва да е на плюса на батерията от която си взел минуса.
Последна промяна от ESPACE на чет авг 17, 2017 8:36 am, променено общо 2 пъти.
nеwage - специалист
ESPACE написа:
Явно платката ти е дефектна. Вчера получих от Китай същите платки и сега ги тествах набързо - работят си.
Ще поръчам нова.
ESPACE - майстор
Провери кабелите към терминалите В1 и В2. Пробвай как се държи платката без те да са свързани.
zmiori - специалист
fox_vt написа:
Добре защо просто не си купиш зарядно за ли йон и да си зареждаш с него. На самата батерия само модул за предпазване от преразряд и толкова. Имам един такъв правен винтоверт с 3S батерия зареждам го със това. Цената не я гледай струва към десетина лева като го купувах. Купил съм си една винтова четворна букса и го зареждам с него.

То това не е ли за полимерни елементи. Как ще се чувстват литий йона.

И от къде се "взема" за 10-тина лв.?

Тема "Не успявам да пусна заряден контролер за Li-Ion акумулатори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: