От мобилни телефони до цифрови камери
plamen6703 - майстор
Нено, допуска се толеранс в капацитета на кондензатора, а напрежението да не е по-ниско от посоченото. Най-добре разпой кондензатора и с него в магазина. После по обратният ред го запояваш и дано наистина върши работа срещу айдуците :)
Neno Er - специалист
plamen6703 написа:
Нено, допуска се толеранс в капацитета на кондензатора, а напрежението да не е по-ниско от посоченото. Най-добре разпой кондензатора и с него в магазина. После по обратният ред го запояваш и дано наистина върши работа срещу айдуците :)
Пламене,
Знаеш, че все по-трудно се намират градивни елементи. Обикновено се отпояват от други места.
Ще те послушам и в краен случай в магазина. Тук не става въпрос за парите, а за намирането. Онзи ден отивам в плевенския пазар, в т.н. РУМ и на щанда "МЛАД ТЕХНИК" в много кавички, искам бели светодиоди. Кукличката ме гледа, мига като "Малвина" от "Пинокио". Не била чувала отдавна за такива елементи. :lol:
hidrazin - майстор
Ако кондензатора ще е дъге (плевенски), пробвай в тези магазини:
ТУК
ТУК
:partyman:
Neno Er - специалист
Еееее, Хидра,
Не съм чак такъв голям приятел на онзи германеца, Алц ..... как му беше името. :lol:
Знам ги тези , а и други магазини. :thumbs:
plamen6703 - майстор
Neno Er написа:
plamen6703 написа:
Нено, допуска се толеранс в капацитета на кондензатора, а напрежението да не е по-ниско от посоченото. Най-добре разпой кондензатора и с него в магазина. После по обратният ред го запояваш и дано наистина върши работа срещу айдуците :)
Пламене,
Знаеш, че все по-трудно се намират градивни елементи. Обикновено се отпояват от други места.
Ще те послушам и в краен случай в магазина. Тук не става въпрос за парите, а за намирането. Онзи ден отивам в плевенския пазар, в т.н. РУМ и на щанда "МЛАД ТЕХНИК" в много кавички, искам бели светодиоди. Кукличката ме гледа, мига като "Малвина" от "Пинокио". Не била чувала отдавна за такива елементи. :lol:
Знам как е, аз също отпоявам елементи от шасита и ги ползвам :) Тоя кондензатор лесно ще го намериш. Опитай в "Елимекс" или "Конрад"... или в някой ишлик за ремонт на такава техника. Такива куклички съм виждал и аз, вината не е тяхна :wink: Сподели резултата и дано всичко е ОК!
hidrazin - майстор
Neno Er написа:
Знам ги тези , а и други магазини. :thumbs:
Е, не съм искал да те обидя. Просто на първо четене си спомних за тези.
Даже не бях сигурен дали още съществуват и са на тези места.
Разбира че има и други... От Елимекс - само в краен случай... :-D
:partyman:
Neno Er - специалист
hidrazin написа:
Е, не съм искал да те обидя. Просто на първо четене си спомних за тези.
Чакай, чакай.
Изобщо не става дума за обиждане.
Ти сподели, аз отговорих и толкова.
Имаме и "Конрад", ама май вече е друг, и "Млад техник" и битак. :lol:
vlax - майстор
hidrazin написа:
Ако кондензатора ще е дъге (плевенски), пробвай в тези магазини:
ТУК
ТУК
:partyman:
Не съм сигурен,но мисля,че първият/ТУК/магазин не съществува,да не се разкарва излишно.
lov - майстор
Е втория със сигурност си е още там ма е малко обран бостан. :lol:
Колкото пъти съм потърсил нещо все го няма. :x
Ivanov388 - специалист
Neno Er написа:
Допустими ли са някакви отклонения в капацитета? Питам като непрофесионалист. То си личи и от въпроса де. :lol:
Кондензаторите с тези стойности са доста разпространени по платки от различни устройства, в "запасите" на майсторите,
продават се в магазините за електронни елементи и в сервизите.
Не е сигурно дали проблемът е само в кондензаторите, но е добре да се сменят.
Някои не са доволни от качеството на продаваните елементи в Елимекс, но аз досега не съм имал проблеми - там всичко е на късмет !
Пожелавам успех и късмет ! :partyman:

Тема "Таймер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: