От мобилни телефони до цифрови камери
maxaffey - напреднал
Здравейте,

трябва ми прекъсвач на захранването при движение.

Значи имам един удължител и включени неща към него. Искам при движение да се изключва този удължител.

Някакви идеи и накой дали е срещал такова нещо? Има така наречените контакти с пир датчик, но те са за лампи да се включват при движение а аз искам да постигна точно обратното!

Би могло да стане и прекъсвач механичен, който да монтирам на отваряща се врата - когато вратата е затворена да има ток в удължителя а когато се отвори тока да спира (като не е идеята да закача едната жичка за вратата а другата за стената и така да прави връзка, защото трябва това нещо да е обезопасено :) )

Мерси предварително
plamen6703 - майстор
Трябва ти ПИР датчик, контактор и малко знания как да използваш нормално отворените и нормално затворените контакти на контактора.
shadow__01 - майстор
maxaffey написа:
трябва ми прекъсвач на захранването при движение.

Би могло да стане и прекъсвач механичен, който да монтирам на отваряща се врата - когато вратата е затворена да има ток в удължителя а когато се отвори тока да спира...
По-добрия и лесен за изпълнение вариант.
Може и с датчик за движение. Само трябва да се презапои едно кабелче. При необходимост от мощност над 1000W активен товар си трябва контактор.
Направи си го с краен изключвател с колелце. Има такива на Щнайдер. Скъпи са, мисля че струваха 30-35 лева.
kolev_k - специалист
А каква е целта на упражнението,ако не е тайна?
krasiorocknroll - специалист
Повечето от тези датчици за движение с лампи/лед или халогенни/ са с релета чиито контакти са превключващи.Трябва само да се сменят контактите.

Тема "Контакт с ПИР датчик, който да гасне при движение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: