От мобилни телефони до цифрови камери
MamaMy - майстор
Спрямо трансформатора са много по-добре. Ако с тях не можеш значи с трафа ще си съвсем гола вОда. :)
DMN - майстор
АБВ потребител написа:
Нямаше да се захвана но ме дразни как заварява. С рутиловите е горе долу добре но с други не става.
Колко ампера е китаеца? Какво пише на него? На какъв ток заваряваш? А измервал ли си в действителност колко е реалния ток при заваряване? А измервал ли си колко пада захранващото напрежение от мрежата при заваряване? С каква дебелина на електродите заваряваш? С рутилови електроди е по-лесно да се заварява. С така наречените базични е по-трудно, палят по-трудно и залепят. По лесно палят не с почукване, а с "драскане". Предполагам, че си начинаещ заварчик?
АБВ потребител - специалист
Пише 200 ампера но не вярвам да е толкова. Не съм го мерил. С 3.25 заварява на 2/3 от скалата, предполагам около 120-130а.Напрежението в мрежата е 235в и няма голям пад. С базични електроди прекъсва дъгата, гасне дори при къса дъга и не прави хубав провар. Заварявал съм доста и с трансформатор и много зависи как е направен електрожена. Не съм професионален заварчик .
gogo7777 - майстор
plamen6703 написа:
Не очаквай чудеса :) Софиянци се опитват от гарсониери да правят тристайни апартаменти, но от архитекта никой не може да се справи по-добре :-D
Същото е и с тия инвертори, струват колкото струват и "подобренията" са свързани само с олекване на джоба :wink: :partyman:
....Не бъркай софиянеца със селянина продал кравите на дядо си и "заселил" се в София по непонятни нему причини...... :evil:
АБВ потребител - специалист
Не живея в София ако визирате мен. Далеч съм от столицата и не съм продал на дядо ми кравите. Не опитвам да хващам с трици маймуни както повечето хора. Просто искам да подобря качествата на една машина независимо от средствата за това, и ЩЕ ГО НАПРАВЯ. А какво си мислят хора като теб не ме интересува. Ако не можеш да помогнеш не пречи!
Последна промяна от АБВ потребител на ср сеп 27, 2017 10:33 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
Понякога е по-лесно и изгодно да се направи нова машина, а не да се подобрява нещо, което изначално е сбъркано.
За това ти дадох пример с гарсониера преправена на тристаен :wink: в крайна сметка каквото и да правиш си остава гарсониера, но си залепил едни пари по стените...
Промените, които искаш да правиш налагат да имаш и да можеш да ползваш осцилоскоп. Някои елементи ще ти се наложи да ги купуваш по няколко пъти... Ще трябва да се пребориш с прегряването при тези "китайци"... ползването на шина за навивките също е проблем... на кондензаторите трябва да обърнеш внимание...
Хубаво е, че си се хванал с нещо, което ти харесва да го правиш... ще се справиш щом имаш желание :partyman:
АБВ потребител - специалист
АБВ потребител написа:
Не живея в София ако визираш мен. Не съм продал на дядо ми кравите.Далеч съм от столицата. Не опитвам да хващам с трици маймуни както повечето хора. Просто искам да подобря качествата на една машина независимо от средствата за това, и ЩЕ ГО НАПРАВЯ. А какво си мислят хора като теб не ме интересува. Ако не можеш да помогнеш не пречи!
seawolf - напреднал
plamen6703 написа:
Понякога е по-лесно и изгодно да се направи нова машина, а не да се подобрява нещо, което изначално е сбъркано.
За това ти дадох пример с гарсониера преправена на тристаен :wink: в крайна сметка каквото и да правиш си остава гарсониера, но си залепил едни пари по стените...
Промените, които искаш да правиш налагат да имаш и да можеш да ползваш осцилоскоп. Някои елементи ще ти се наложи да ги купуваш по няколко пъти... Ще трябва да се пребориш с прегряването при тези "китайци"... ползването на шина за навивките също е проблем... на кондензаторите трябва да обърнеш внимание...
Хубаво е, че си се хванал с нещо, което ти харесва да го правиш... ще се справиш щом имаш желание :partyman:
Да не отварям нова тема ще ползвам темата на колегата. Имам един Есаб Arc 180, изкривил съм го от работа. Само един път по време на гаранция е бил в сервиз, но сега като му мина гаранцията почна да ми прави едни ядове с копчето за регулиране на тока. Както и да го въртя все е на най-слабият ток, като понякога зацепва и регулира. В копчето ли е проблема или нещо друго ми създава проблем?
plamen6703 - майстор
Купил си продукт на българо-китайската дружба :-D Проблема не е в "копчето" иска да се отвори електрожена и да се види къде точно е проблема. Ако не си го правил, не се лови, макар като гледам почти всеки се опитва да разбира от електроника. За няма и стек цигари ще ти го ремонтират в сервиз :partyman:
lov - майстор
Ако докторите можеха да дават диагнози по телефона или само през форумите нямаше да правят кабинети и да строят болници.
Та и тука при тем е същото. Докато не се отвори и замери няма как да ти се отговори. Дори на Хидрата боба няма да помогне. :lol:

Тема "Проблем със заваръчен инвертор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: