От мобилни телефони до цифрови камери
DMN - майстор
АБВ потребител написа:
Пише 200 ампера но не вярвам да е толкова. Не съм го мерил. С 3.25 заварява на 2/3 от скалата, предполагам около 120-130а.Напрежението в мрежата е 235в и няма голям пад. С базични електроди прекъсва дъгата, гасне дори при къса дъга и не прави хубав провар. Заварявал съм доста и с трансформатор и много зависи как е направен електрожена. Не съм професионален заварчик .
Моят китаец също го дават за 200А. Аз обаче съм му измервал максималния ток, и с електрод 4мм стига 180А. Затова, ако има начин е добре да го измериш твоя, за да се ориентираш долу-горе, дали ти отговоря скалата на копчето за амперите. Аз също съм любител заварчик и виждам зор с базичните електроди. Забелязвам, че ми е по-лесно с тях на по-голям ток, на по-малък ток ми залепват и трудно тръгват или прекъсват, но то много зависи и от ръката на заварчика. Та ти може да си мислиш, че заваряваш с ток 120А, но реално да е 90А например, нали ме разбираш :), щото повечето китайци не си отговарят на данните за тока.
Другото, което е, тук във форума има човек, който произвежда инверторни електрожени (pansim). Чел съм негови съвети за такива китайци, та той обясняваше, че повечето от тях нямат изходен дросел(моят също няма), който дросел, ако го има и е правилно изчислен подобрявал работата с базичните електроди. Ако искаш потърси неговите мнения и съвети, които е писал тук във форума. Според мен е по-добре да опиташ първо с дросела(ако няма), защото явно имаш желание да се занимаваш и пробваш :) .
АБВ потребител - специалист
Благодаря Колега! Правя ремонт вкъщи и нямам много време, но разбрах от какво е проблема. Мисля че скоро ще се похваля с успех.Ще сменя сърцевината на Трафа и ще прибавя и дросел , но ще му търся място в кутията че тясно. Удвоитела отпада.Г-н Бърдарски е име в ремонтите на тази техника.
АБВ потребител - специалист
Пламене , Извинявам се че бях малко рязък.Нямах предвид теб а човека с кравите. :)
plamen6703 - майстор
Няма проблем с мене, аз изобщо не съм помислил, че имаш предвид мен. От само успех и ако имаш желание можеш да споделиш резултата :) :partyman:
АБВ потребител - специалист
Задължително! !! :wink: Има много не направени както трябва неща и трябва да ги испипам . То за 300 лева толкова дават братята Китайци. Да не говорим че докато стигнат до нас минават през няколко ръце.
plamen6703 - майстор
Между другото за 300 лв. това е добра машина http://www.argo-market.com/Products/Details/1095 и да не каже някой, че съм пристрастен това също е добро http://iza99.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0% ... D1%8F.html и даже са вдигнали гаранционният срок от две на пет години :-D Борбата за оцеляване на пазара какво ли не прави за привличане на клиенти :wink: :partyman:
АБВ потребител - специалист
Пламене, прав си човече, отказах се от този филм. Въстанових го в заводския му вид и така ще кара. Просто като се консултирах с някой хора разбрах че за да стане както аз искам трябва на практика да се смени и ремонтира почти всичко по него. Това ще ми струва колкото още един нов апарат. Бях се въодушевил, но разума надделя. Искам да Благодаря на всички за мненията и съветите.
plamen6703 - майстор
Благодари на разума, че е надделял и не си хвърлил парите си на вятъра, за "филм, който е с предизвестен край :partyman:
Pansim1 - специалист
абв потребител - искам снимка на електрожена без капак. И...напрежението на празен ход не е високо, но все пак би трябвало да е достатъчно за горе-долу добра работа с базични електроди.
Тук обаче идва управлението на инвертора. И да знаеш - не е изгорял от пренавиването на трафа, макар че това което си направил е прекалено. :partyman:
Два пъти да увеличим напрежението на празен ход е много и излишно.

Тема "Проблем със заваръчен инвертор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: